Warning: A skin using autodiscovery mechanism, boinc_poland, was found in your skins/ directory. The mechanism will be removed in MediaWiki 1.25 and the skin will no longer be recognized. See https://www.mediawiki.org/wiki/Manual:Skin_autodiscovery for information how to fix this. [Called from Skin::getSkinNames in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/Skin.php at line 74] in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/debug/Debug.php on line 303

Warning: A skin using autodiscovery mechanism, fratman_enhanced, was found in your skins/ directory. The mechanism will be removed in MediaWiki 1.25 and the skin will no longer be recognized. See https://www.mediawiki.org/wiki/Manual:Skin_autodiscovery for information how to fix this. [Called from Skin::getSkinNames in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/Skin.php at line 74] in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/includes/debug/Debug.php on line 303

Strict Standards: Declaration of Skinboinc_poland::initPage() should be compatible with Skin::initPage(OutputPage $out) in /data/www/www.boincatpoland.org/htdocs/wiki/skins/boinc_poland.php on line 5
Rozsynchronizowanie kont – Wiki B@P Wspieramy naukę

Rozsynchronizowanie kont

Z Wiki B@P

Konta tworzone w poszczególnych projektach są od siebie niezależne. Aby BOINCstats mógł stworzyć jedno konto użytkownika, w celu wygenerowania sumarycznych statystyk, musi znaleźć konta użytkownika w różnych projektach i je do niego przypisać. Jest to możliwe dzięki numerowi CPID.
Żeby wszystkie projekty zostały przypisane do jednego konta użytkownika na BOINCstats, CPID we wszystkich projektach musi być taki sam.

Zwykle, zaraz po przyłączeniu się do kolejnego projektu, CPID jest w nim różny niż w innych projektach, ale szybko powinien się zsynchronizować. Czasami tak się jednak nie dzieje lub rozsynchronizowuje się "stary projekt". Wtedy też mogą się odjąć punkty od sumarycznej ilości na BOINCstats.

Na ogół kłopot pojawia się, gdy do kolejnego projektu przyłączamy się z innego hosta (i tylko na nim), niż ten, z którego przyłączaliśmy wcześniejsze projekty.

Aby rozwiązać problem:

  • należy upewnić się, że we wszystkich projektach jest ustawiony ten sam email (jest to konieczne)
  • dobrze jest również ustawić taki sam nick (nie jest to konieczne)
  • przyłączyć się do projektu, który się rozsynchronizował, również na hoście, z którego przyłączaliśmy się do reszty projektów lub na którym jest już większość (nie trzeba przeliczać jednostek, wystarczy przyłączenie).

Chociaż nie jest to konieczne, dobrze mieć host, na którym jest się przyłączonym do wszystkich projektów, w których się liczy. Powinno to wykluczyć problem rozsynchronizowanych kont.