Virtual Prairie

Z Wiki B@P

Logo Virtual Prairies

Nazwę projektu można przetłumaczyć jako Wirtualna łąka. Projekt ten próbuje zrozumieć strategie klonalne w złożonych systemach ekologicznych.

Celem projektu jest badanie fundamentalnych mechanizmów zaangażowanych w dynamizm łąk w odpowiedzi na zakłócenia jej funkcjonowania (wypas zwierząt, koszenie trawy).

Taki model ma kilka aplikacji takich jak: projektowanie łąk z wysoką wartością rolniczą lub zabezpieczanie/utrzymanie systemów ekologicznych z wysoką bioróżnorodnością. Bezpośrednio ViP będzie prognozował efekty kierowania konkurencją pomiędzy roślinami oraz strukturą genetyczną

Dane eksperymentalne z obu statystycznych pomiarów tj. z łąki oraz z kontrolowanego eksperymentu na pojedynczej sadzonce rosnącej w różnym otoczeniu są źródłem modelowania.

Faza pierwsza projektu obejmuje badanie oraz klasyfikację zachowań pojedynczych klonalnych sadzonek i ich strategii przetrwania w wymagającym otoczeniu: cechy dziedziczne oraz ich plastyczność jest podstawą tego pytania. Głównym celem jest identyfikacja rzeczywistych funkcji które odpowiadają za optymalną strategię wzrostu.

Faza druga projektu obejmuje badanie zjawiska mieszania gatunków na łąkach. Reguły rządzące wzajemnymi interakcjami będą dodane.

Wykorzystanie platformy BOINC pozwoli na przeprowadzenie bardzo dużej ilości symulacji. To z kolei pozwoli na osiągnięcie wyników które nie były do osiągnięcia w przeszłości.

Projekt powstał na Department of Computer Science University of Houston.

Kliknij poniższy obrazek w celu uzyskania szczegółowych statystyk naszej drużyny:

team_9063_project67.gif

Przydatne linki

Strona główna projektu

Twoje konto

Virtual Prairie na forum BOINC@Poland

Wiadomości Virtual Prairie

Personel projektu

  • Nagarajan Kanna - Administrator BOINC