Zwiększanie RAC

Z Wiki B@P

Wersja Wojtekz (dyskusja | edycje) z dnia 12:29, 4 cze 2010

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Każdy z nas chciałby dawać możliwie najwięcej pożytku nauce. Jednakże dysponujemy ograniczoną mocą obliczeniową swoich komputerów. Czy jest zatem jakiś sposób na zwiększenie naszego dorobku w BOINC?

Istnieje kilka metod które na to pozwalają:

Przetaktowywanie procesora

Sporo procesorów w naszych maszynkach nie pracuje z maksymalną częstotliwością, Można to zmienić poprzez overclocking. Czyli zmusić procesor do pracy powyżej ram wyznaczonych przez producenta. Jest to o tyle ryzykowne że można stracić gwarancję na procesor. Zysk jednak jest niebagatelny. Najlepsze procesory można przetaktować nawet o 100%. Zakładając jednak że zadbamy o odpowiednie chłodzenie procesora i jego zasilanie.

Projekty NONCPU

Czyli projekt które wymagają minimalnego udziału procesora. Nie kolidują one z innymi projektami BOINC a pozwalają na zwiększenie naszego dorobku:

Projekty NonCPU

Projekty wykorzystujące GPU

Niektóre z projektów udostępniają aplikacje liczące, które wykorzystują moc obliczeniową kart graficznych. Karty, zarówno Nvidia jak i ATI, potrafią wykonywać obliczenia nie związane bezpośrednio z obsługą obrazu, udostępniając moc obliczeniową procesorów graficznych dla innych aplikacji.

projekty pod ATI

projekty pod Nvidia

Projekty wykorzystujące konsole

Tak tak. istnieją nawet projekty pozwalające wykorzystać procesory Cell zamontowane w konsoli PlayStation 3.


Najlepiej jednak zajrzeć na nasze forum i zadać pytanie "co mogę u siebie ulepszyć?". Na pewno znajdzie się osoba, która poradzi wam w wyciśnięciu maksymalnej mocy obliczeniowej z waszej maszyny.