Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

[Pomysł] Sklep Boinc@Poland

Zaczęty przez Mchl, 27 Marzec 2007, 21:58

Czy popierasz ideę założenia sklepu z gadźetami na stronce Boinc@Poland?

Tak
33 (49.3%)
Tak jeśli nie byłoby to skomplikowane
26 (38.8%)
Nie, za dużo komplikacji prawno/skarbowych
7 (10.4%)
Nie, to po prostu głupi pomysł
1 (1.5%)
Sam sobie zrobie takie gadżety
0 (0%)

Głosów w sumie: 67

Mchl

Otwarcie sklepu na BOINCstats skłoniło mnie do zastanowienia się nad takim sklepikiem dla B@P.

Jest na przykład takie cuś: http://www.spreadshirt.net/
Można tam ząłożyć sklepik głównie z ubraniami, ale są też kubki torby itp.

Pytanie, ile z was byłoby zainteresowanych takimi gadżetami. Ceny mniej więcej na poziomie takim jak zamówienia indywidualne na w.w. stronie + kilka złotych z przeznaczeniem na utrzymanie strony.
W tym konkretnym sklepie wypłacają zyski po zebraniu aż 200zł, więc muszę przebadać rynek ;)

Jeżeli ktoś zna podobne serwisy (zwłaszcza z lepszymi cenami), to poproszę linka.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

iwi

znam to: http://www.tiszert.com/html/index.html#
ale tu tylko koszulki są.

Ja bym sobie z checia kupila cosik - jakas koszulke albo kubeczek :)

MJ19

Jeśli chodzi o kubki,koszulki czy smycze to na allegro jest tego masa,różne wzory i kolory.Dla przykładu link: http://www.allegro.pl/item179997244_fruit_of_the_loom_koszulki_z_nadrukiem_nadruk_haft.html
Jakby więcej osób było zainteresowanych kupnem jakiś gadżetów to może w to wejdę również :)

Mchl

Na Allegro trzeba by kupić hurtem z góry jakąś większą ilość, żeby coś z tego wyszło. A zaletą takich sklepów jest to, że nie ma żadnych wstępnych nakładów. No i zauważyłem rozbieżność między ofertą a regulaminem. W ofercie piszą, że wypłacają od 200zł, w regulaminie, że od 60zł ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kaimoon

Ja bardzo chętnie bym coś kupił - parę koszulek dla znajomych, kubeczków trochę ;) Więc pomysł jak dla mnie bardzo fajny.

kempler

Ja bym był zainteresowany ofertą ale żeby ona była długotrwała. W tej chwili nie mam gotówki ale w przyszłości byłbym zainteresowany.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

MJ19

Cytat: "Mchl"Na Allegro trzeba by kupić hurtem z góry jakąś większą ilość, żeby coś z tego wyszło.
Owszem choć może akurat może dało by się wyciągnąć interesującą cenę.Broń Boże nie upieram się na allegro,napisałem to w kwestii propozycji :) Poczekamy jakie będzie zainteresowanie i wybierzemy najlepszy wariant do którego się dostosuję :)

AL

Ja się piszę na coś do ubrania w naszych barwach drużynowych - chociaż nie wyklczone, że jak sobie kupię nowe tusze - to sam sobie coś zrobię używając naklejko-wyprasowanki.

Bober

No to ja mam chrapkę na koszulkę, kubeczek (albo kilka) i smycz.... :D

Mchl

No to jeszcze trzeba gaciu zapytać, czy się zgadza na takie wykorzystanie logo ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Cytat: "Mchl"No to jeszcze trzeba gaciu zapytać, czy się zgadza na takie wykorzystanie logo ;)
Kiedyś przy temacie robienia koszulek (który został niestety zofftopicowany :P) domowym sposobem, pytałem się Gacia o zgodę na wykorzystanie logo. Zgodził się, więc w tym przypadku też pewnie się zgodzi. No ale niech wypowie się sam zainteresowany.
Pytałem go o wersję trochę większych rozmiarów (w. rozdzielczości), żeby to na koszulce jakoś wyglądało, ale nie miał takiej i coś wspominał, że jak będzie miał (czyli chyba zrobi  :?: ;) ) to podeśle.

PBT_Michal

Jestem jak najbardziej ZA  :D
http://www.setiathome.pl/help/t-shirt.html
Kiedyś nabyłem tą koszulke. Niestety z powodu braku środków wersja 4,5 nie została wyprodukowana - a szkoda.
... a koszulka się była zużyła już ... czas na nową :D
eni. Vidi. ... Vino et Video.

gaciu

Oczywiscie nie widze zadnych przeciwskazan co do uzycia logo celem zrobienia koszulek badz jakichkolwiek innych gadzetow B@P. Produkcja loga odbyla sie w sporej czesci wspolnym wysilkiem. Do tego wszystko zrobilem 'ku chwale zespolu'.

Jakis czas temu KrzychuP kontaktowal sie ze mna w sprawie zrobienia loga odpowieniej wielkosci, ale z braku czasu nie wykonalem :/ Sry. Niedawno zarzucilem pomysl - w czasie polaczenia. Oczekiwalem ewentualnej zmiany loga. Takowej brak. Zatem do dziela. Jezeli wstrzymacie sie do weekend-u loga w zadanych rozdzielczosciach beda gotowe.

Jakiekolwiek preferencje co do formatu??

Mchl

O formatach

[edit]

Założyłem sklep. Do kupienia jest podkładka pod mysz, ale na razie jeszcze nie zamawiajcie ;)
Sklep

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PBT_marian_boss

Cytat: "Mchl"O formatach

[edit]

Założyłem sklep. Do kupienia jest podkładka pod mysz, ale na razie jeszcze nie zamawiajcie ;)
Sklep

No czekam na koszulki i smycze :) chętnie coś kupię oczywiście jeżeli cena będzie przystępna.

Mchl

Niestety nie ja ceny ustalam... znaczy się te bazowe.
Podkładka kosztuje 22,90. Dodałem do tego 2,10 dla B@P.. 25zł + 6zł za przesyłkę daje 31 zł za podkładkę... Nienajtaniej...

Dlatego jeszcze nie kupujcie, bo może znajdę lepszą ofertę ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Nie wiem jak reszta, ale ja chyba gadżeciarz jestem, i jak zobaczyłem tą prostą podkładkę pod mysz, to od razu stwierdziłem, że MUSZĘ ją mieć  :twisted:
A co dopiero będzie, jak pojawią się inne rzeczy...  #-o  :lol:

bartsob5

ja nic nie mowie, ale ona taka troche tak jakby biedna jest :| trzeba bedzie wymyslec jakies bardziej porywajace wzory..

kempler

Szczerze powiedziawszy to 30 zł za podkładkę to dla mnie duuuuży wydatek w tej chwili. Ciekawe ile za koszulkę   :roll:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

No i ja logo B@P bym znacznie powiększył - bo ledwo je w tej bieli widać. No albo zrobić kilka wersji - do wyboru do koloru.

sourcerer

Jesli mozna wtracic, a moze na tej podkladce dac " SimpleView " jako tlo ?:)

Mchl

Myślę, że mogłyby przy tym wyniknąć problemy licencyjne.

Podkładka jest jaka jest, bo wstawiłem na nią dokładnie ten sam plik, który wyświetla się na górze naszej strony. Jest w rozdzielczości ekranowej i małych rozmiarach, więc wygląda to tak sobie.
Jak tylko gaciu dostarczy grafiki w większych rozdzielczościach, to będzie od razu lepiej.

Jeśli interesują was ceny w tym sklepie, to zajrzyjcie na stronę http://www.spreadshirt.net/

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Cytat: "Mchl"Myślę, że mogłyby przy tym wyniknąć problemy licencyjne.
Ale chyba nie jeśli wykorzystamy elementy graficzne, które sourcerer stworzył do SimpleView. Myślę, że to mogłoby znacznie urozmaicić ofertę :)

krzyszp

Uwaga techniczna:

Nie działa link informacyjny o wysyłce do innych krajów niż Polska... (Nie wklejam kodu, bo to java scrypt)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

Jeśli sourcerer wyrazi zgodę :)
Problem może być na przykład z samym logo BOINC, czy z logo projektów...

Uwaga techniczna nie do mnie, ale do obsługi sklepu :P
Zdaje się, że to dość nowe przedsięwzięcie i jeszcze sporo ma niedoróbek (w tym całe kawałki panelu administracyjnego po niemiecku)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

sourcerer

Wlasnie poprawiam moje SimpleView, a co do elementow graficznych jakie zrobilem to spokojnie mozna je wykorzystywac w jakich kolwiek celach:)

PeeN

taka mała rada :P podkładka pod mysz nigdy biała... bo szybko zszarzeje i w dodatku zabrudzi się miejscowo od łapy użytkownika :)

proponuje tło jasnoszare lub... hmm
wiem że tutaj mamy logo na białym tle ale tutaj się nie wyciera  :lol:

zamiana kolorów też by mogła być... niebieskie tło biały napis(problemem sa tylko barwy narodowe w "o" ale myślę z tym sobie pan grafik poradzi ^^")
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

Mchl

Niestety podkładki w tym sklepie są w dowolnym kolorze, pod warunkiem, że będzie to biały...
Między innymi ze względu na technikę druku.

Można rzeczywiście zakombinować i wstawić białe logo na niebieskie tło. Biel i czerwień można by dać wtedy na obwód 'o'...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Odświeżając temat, czy skoro mamy większe logo to nie dałoby się go podesłać do tego sklepu, żeby i na ciuchach było ono trochę większe?

Mchl

Niech no sobie hasło przypomnę :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Dzialajcie, dzialajcie w tym kierunku, bo ja to uwielbiam gadzety :). Koszulki, kubki, czapki itp...

Poza tym mozna z tego zrobic oryginalny prezent (reklamujac przy okazji BOINC@Poland :D ).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Ponieważ gdzieś już widziałem koszulki z logo naszego teamu i była kiedyś propozycja małej produkcji gadźetów. To może udałoby się założyć sklep z gadżetami?? Zysk mógłby pokrywac koszty działalności naszej strony internetowej lub wpływać na konto SKB@P??

AiDec

Jestem za!!! - Jak tylko bedzie cos ciekawego, to na pewno cos sobie zamowie :). Uwielbiam gadgety :D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lakixxl

chetnie taka koszulke z ladnym logo na piersi bede nosil z wielki zaszczytem  :)

AiDec

Cytat: lakixxl w 11 Sierpień 2008, 16:28
chetnie taka koszulke z ladnym logo na piersi bede nosil z wielki zaszczytem  :)

Masz absolutna racje, T-shirt czy czapka z logo BOINC@Poland to zaszczyt :D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lakixxl

dokladnie albo czapeczka z dzaszkiem :)
kurde to jest powalajacy pomysl  :P

lakixxl

mysle ze znalezienie jakieks hurtowni ktora szyje lub kombinuje takie gadzety to raczej nie bedzie problemu !
ja widze czeto jako zwiazany ze sluzba zdrowia takie cuda w przypadku firm farmaceutycznych!

emik

może spróbować na www.koszulki.pl - reklamują się, że robią koszulki z własnymi projektami


Troll81

Moja znajoma (która robiła logo B@P :D ) pracuje w agencji reklamowej :D . Pozostaje problem prawno skarbowy. sklep ma zyski czyli powinien płacić podatki itp. CHyba że zrobimy to jako inicjatwę wspólną. Np zbiore zamówienia (czpki koszulki naszywki kubki, piny naklejki itp) policzymy koszt dla każdego w zalężności od zamówienia wyliczę koszt. i jak uzbiermay pieniążki to się złoży zamówienie.

AiDec

Moja propozycja, to wybrac/znalezc osobe ktora by ten sklepik prowadzila (Mchl? :) ) - polowa zyskow dla ojca prowadzacego (cos Mu sie za to nalezy), polowa na SKB@P :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka