Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

BBC Climate Change Experiment

Zaczęty przez Mchl, 15 Luty 2006, 15:09

Mchl

Jest to projekt sponsorowany przez BBC i oparty na projekcie Climateprediction.net.
Ma on nieco inne cele i jeszcze dłuższe jednostki.
Ponieważ jest to pod względem techniczny osobny projekt, więc i zespół trzeba było założyć nowy.
http://bbc.cpdn.org/team_display.php?teamid=138

Projekt ten korzysta ze specjalnie przygotowanego klienta BOINC, jednak jeśli pracujecie już z innymi projektami, wystarczy, że dołączycie do projektu pod adresem http://bbc.cpdn.org (nie ściągajcie specjalnego klienta, gdyż wejdzie w konflikt z istniejącą instalacją BOINC)

P.S.: Szczęśliwcy odbierający BBC4 bądą mogli obejrzeć programy na temat eksperymentu. Pierwsza audycja w poniedziałek 20 lutego o 21 czasu Greenwich, czyli 22 czasu Polskiego.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Proponuję Krzyszpa oddelegować do obejrzenia i złożenia relacji.

Ojcze, pobłogosław go na to odpowiedzialne zajęcie! :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


krzyszp

Niestety, w poniedziałki, czwartki i niedziele mam drugą pracę i kończę dopiero o 24, a w domu jestem ok. 1 w nocy...


Natomiast, może do tego czasu uda mi się skonfigurować nagrywanie na kompie, to udostępnie plik na necie.

Jednak trochę ciężko z czasem... :-(



Ps. Ktoś zna jakiś dobry soft do nagrania filmu poprzez TV IN i kartę dźwiękową na Radeona 9600?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

No cóż, dostałem jednostkę...

Na AthlonieXP 2400/512MB przewidywany czas liczenia - 2386 godzin...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matti_tm

Cytat: "krzyszp"No cóż, dostałem jednostkę...

Na AthlonieXP 2400/512MB przewidywany czas liczenia - 2386 godzin...

Powodzenia na nowej drodze życia!!! :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


AL

Cytat: "Mchl"
Projekt ten korzysta ze specjalnie przygotowanego klienta BOINC, jednak jeśli pracujecie już z innymi projektami, wystarczy, że dołączycie do projektu pod adresem http://bbc.cpdn.org (nie ściągajcie specjalnego klienta, gdyż wejdzie w konflikt z istniejącą instalacją BOINC)
Dokładnie, ja sobie ściągnąłem z ich oficjalnej strony i zainstalowałem (tak przy okazji oni korzystają już z boinca 5.3.19 :!: ), no i mimo, że instalowałem na innym dysku niż 5.2.13 - to mi się narobiło. 5.3.19 skasował najważniejsze pliki z 5.2.13 (na szczęście projekty zostawił nietknięte). Tak więc miałem trochę roboty z odinstalowaniem 5.3.19 i odzyskaniem poprzedniego statusqwo. Gdybym wcześniej przeczytał na boincstats o tym o czym Mchl tu informuje,  to oszczędziłbym sobie dużo stresu i roboty. Także przestrzegam. Wystarczy się po prostu dołączyć do projektu na tym menadżeże którego macie. Absolutnie nie polecam ściągnięcia ich menadżera - bo strasznie wykrzaczy Wam to co liczycie.

Mchl

Nie jest on taki zly. Rzecz w tym, że dla przyciągnięcia większej ilości użytkowników, nowy projekt korzysta z AMS, a sam menadżer jest bardzo uproszczony (nie ma na przykład instalacji jako usługa systemowa). Dodatkowo domyślnie instaluje się w innym katalogu niż "zwykły' BOINC, stąd mogą się brać różne historie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

---------- 07:49 16.02.2006 ----------

Hihi, też się zapisałem do tego projektu. Deadline mam na 29 stycznia 2007  :lol:

---------- 08:05 22.02.2006 ----------

Qrka wodna, po 15,5 godziny liczenia próbka mi się wykrzaczyła.   :?  :(
Nawet jeeedneeej stuużki nieee odesłaaaało, aaaaa  :cry:

Ale może jak w końcu dostanę nowego kompa ...   :twisted:

bartsob5

a tutaj tez sa struzki? a jak tak to co ile?

Juras23

---------- 20:19 22.02.2006 ----------

STRUŻKI 4 ALL.........STRUŻKI DLA WSZYSTKICH !!!!! :)

---------- 22:30 01.03.2006 ----------

Mam pytanko.

Odpaliłem dziś BBC CPDN na dołączonym na chwilę do netu P4 HT 3.0 GHz. Działa 24/7. Ma on do przeliczenia około 1200 godzin jeśli dobrze pamiętam, ale to nie istotne. Istotne jest to, że jest to proc HT, a w związku z tym mogą być przeliczane na raz dwie próbki. Powiedzcie mi jak mam zciągnąć drugą próbkę? Aktualizacja ręczna nie daje nic. Może zmienię liczbę dni po których nastepuje dostęp do netu na 10? Czy ktoś wogóle liczył CPDN lub BBC na HT? i czy takie 2 próbki idą faktycznie równolegle.

m2marek

Raczej wpisz 200dni - mniej niż przydatność do spożycia i więcej niż czas przetwarzania.

AL

Cytat: "bartsob5"a tutaj tez sa struzki? a jak tak to co ile?
Stróżki są, za pierwszą dostałem 226 pkt. Niestety nie powiem Ci na razie dokładnie co ile % następuje wysyłanie strużki i naliczanie punktów (nie było mnie w domu i nie wiem dokładnie przy jakim procencie wysłał strużkę), ale myślę, że tak orientacyjnie następuje to co około 0,5%.

Mchl

Jedna strużka na jeden rok czasu modelu. Model działa przez 160 lat, co daje strużkę co (1/160)*100%=0,625%

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

To się nazywa precyzja i dokładność. Niestety to oznacza, że punkty za następną stróżkę dotanę znacznie później w stosunku do moich poprzednich kalkulacji :(

Mchl

Cytat: "AL"To się nazywa precyzja i dokładność.

A policzyłem to, wierzcie lub nie, na suwaku logarytmicznym...  8)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MadMan

Cytat: "Mchl"A policzyłem to, wierzcie lub nie, na suwaku logarytmicznym...  8)
Jak ja bym miał coś na tym policzyć, to bym chyba uciekł z krzykiem :-) Nie to pokolenie już... Ojciec kiedyś mi tłumaczył jak tego używać - nie zrozumiałem.
Żeby nie było - studiuję na 2 semsetrze polibudy...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Juras23

No to teraz mniej więcej wiem ile punktów dostanę - powienienem dostać za podłączenie do sieci kompka na którym obecnie leci tylko BBC CPDN.....jednakże nadal nie mam 2 próbek - i jeden wątek się nudzi....

bartsob5

a probowales wstrzymac jednostke (nie projekt) i zaktualizowac??? powinno sciagnac dodatkowa...

AL

Ja ściągłem w krótkim okresie czasu 2 próbki na tego samego kompa, ale w dość pokrętny sposób, mianowicie pierwszą ściągłem i zainstalowałem razem z tym ich eksperymentalnym menadżerem (który defacto wykrzaczył mi starego menadżera i wszystkie przeliczane na nim próbki :evil: ), a następną ściągłem po pięciu minutach ( po szybkiej reinstalacji i powrocie do starego managera i poprzedniego status qwo) za pomocą innego czyt. starego zwykłego managera. Więc może to jest jakiś sposób :?:

Juras23

---------- 21:25 03.03.2006 ----------

no ale próbki muszę mieć w jednym menagerze...czy sposób na zatrzymanie próbki przetestuję najpierw...ale to w poniedziałek.

---------- 22:01 06.03.2006 ----------

hehe no i się udało. Faktycznie zastopowanie próbki spowodowało zciągnięcie drugiej. Jednak ku memu zdziwieniu druga po odblokowaniu pierwszej nie ruszyła....i teraz mam zagwózdkę...albo procek nie jest HT albo klient BBC CPDN nie jest przystosowany do obsługi 2 próbek na raz...muszę sprawdzić proc jakimś CPU-Z.

Aha i kiedy można się spodziewać za 2,68 % naliczenia kredytków? JAk długo to trwa mniej więcej?

---------- 22:40 ----------

widzę że na stronie projektu kredytki już idą....tylko czemu nie ma nas ....no przynajmniej kilku brakuje na stronach BOINCStats??

AL

Jestem zły. Po 35 godzinach się wykrzaczyła, bo...to zła jednostka była...

Mchl

Wieść gminna niesie (wraz z RSS feedem ze strony CPDN), że wkrótce jednostki BBC CCE będą rozprowadzane także w ramach CPDN. Ciekawe tylko, gdzie będą szły kredytki... Mieszają strasznie, jakby nie mogli od początku robić wszystkiego po jednym szyldem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

qbaspl

Cytat: "Mchl"Wieść gminna niesie (wraz z RSS feedem ze strony CPDN), że wkrótce jednostki BBC CCE będą rozprowadzane także w ramach CPDN. Ciekawe tylko, gdzie będą szły kredytki... Mieszają strasznie, jakby nie mogli od początku robić wszystkiego po jednym szyldem.

Wywyliła mi się jednostka CPDN jak zwykle. Od wczoraj nowej nieściągnęło to zrestartowałem projekt. Wszystkie nowe pliki już są, patrze a tu czas liczenia prawie dwa razy dłuższy niż wczesniej. Aplikacja nazywa się hadcm3lb 5.08. Myśle sobie co to za cholera? Uruchamiam wygaszacz, patrzę a to własnie BBC :)

Juras23

ja robię kopię zapasową co kilka procent.....jak mi się wywala, to cofam się do kopii i potem przechodzi ten moment w którym się wywaliło i idzie dalej....jakaś metoda jest...na razie 10 % z groszami i działa....ale co prawda 2 razy tyle miejsca.

PMG

kompresuj kopie zapasową - akurat Climate predicjion u mnie ( przy stanie 0.11 %) skonpresowało sie z 400 do130 Mega. Nie wiem jak jest póżniej ( bo dopiero wróciłem po dłuższej nieobecności ) ale moze podobnie. A już na pewno zaoszczęscisz troche na tych małych plikach w głównym katalogu BOINC.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

KrzychuP

Cytat: "Mchl"Jedna strużka na jeden rok czasu modelu. Model działa przez 160 lat, co daje strużkę co (1/160)*100%=0,625%

Coś u mnie nie tak. Doszło już do 0,65% i nic nie wysłało.  :?
Ktoś też tak miał?

Mchl

Podobno się zdarza. Trzeba poczekać, aż projekt zechce skontaktować się z serwerem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Chyba już wiem, dlaczego tak się stało. Po przeczytaniu dzisiejszego newsa, domyślam się, że po prostu model mi się zrestartował i stąd to opóźnienie w przesyłaniu danych.

Juras23

Cytat: "Juras23"


hehe no i się udało. Faktycznie zastopowanie próbki spowodowało zciągnięcie drugiej. Jednak ku memu zdziwieniu druga po odblokowaniu pierwszej nie ruszyła....i teraz mam zagwózdkę...albo procek nie jest HT albo klient BBC CPDN nie jest przystosowany do obsługi 2 próbek na raz...muszę sprawdzić proc jakimś CPU-Z.


No i sprawdziłem. PRoc jest HT a druga próbka w kliencie BBC CPDN nie jest przetwarzana.

Podłączam go znowu do sieci, może jak się zaktualizuje to zmieni się coś samo w kliencie BBC. Szkoda mi wywalać dwóch próbek w tym jednej 23%, ale z drugiej strony jeśli bym przeszedł na CPDN i tam zciągnął nowe próbki BBC lub CPDN to może jużby się 2 liczyły na raz. Bo jeden wątek siętraz nudzi.

Może zobaczę czy przeniesienie samych próbek do pustego klienta na beznetowcu się uda jeśli tak to by było miło odpalić te próbki na CPDN.

m2marek

raczej ustawienia ogólne BOINC. ustaw niech korzysta z 4procesorów

AL

Chyba faktycznie w ustawieniach ogólnych boinca jest opcja pt. "On multiprocessors, use at most:   1 processors"...

Juras23

pomogło. Zmiana w głównych ustawieniach spowodowała że zaczęły się liczyć 2 próbki. Przy czym przesiadłem się z klienta BBC na 5.2.13, jednakże nadal mi nie zsynchronizował CPID.

Próbki z BBC zakończyłem i odesłałem zamknięte, a w 5.2.13 rozpocząłem liczenie nowych. Dałem też do tego klienta projekt Leiden Classical co by zobaczyć jak się to będzie zachowywać. Bardzo wolna i długa próbka z BBC na jednym jądrze i szybkie próbki LC liczone na drugim. Liczę jednostki od zera, więc wysypanie się BBC nie jest tu takie straszne.

BoincStats nadal zabiera mi 9 kilo credits-ów bo mi się jeszcze CPID nie zsynchronizowały....trzeba chyba poczekać.

Czerwek

Przepraszam za odkopanie archiwalnego tematu :)

Mam problemik. Probowalem ostatnio dolaczyc jeszcze jeden komputerek no i okazalo sie, ze nijak nie moge sie zalogowac. Odkopalem nawet maila rejestracyjnego i ani poprzez mail i haslo nie wchodzi jak i poprzez "account key". Caly czas mam informacje, ze konto nie istnieje, a w statystykach dalej sobie powoli licze na jednym hoscie :\

Oswieci mnie ktos co i jak?

bartsob5

a bbc nie jest projektem ze sie tak wyraze 'na wymarciu'?

kempler

Coś mi posta nie wysłało  :?

bartsob5 ma racje ten projekt się zakończył.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Czerwek

buuu... :(

szkoda, doczytalem sie, ze nie przyjmuja nowych itp. ale mialem nadzieje, ze chociaz bede mogl wejsc na swoje konto :)

AL

Cytat: "Czerwek"buuu... :(

szkoda, doczytalem sie, ze nie przyjmuja nowych itp. ale mialem nadzieje, ze chociaz bede mogl wejsc na swoje konto :)

Na konto - to Ci się jeszcze powinno udać wejść (może chwilowo serwer projektu jest wyłączony). Natomiast niestety już od kilku miesięcy nie rozsyłają nowych próbek - wiem bo sam od chyba już pół roku poluję na jakąś (np. z jakiejś powtórnej rozsyłki próbek nie dolicznoych przez kogoś innego).

Czerwek

no wlasnie nie udaje sie :\

Ale to nic. Mowi sie trudno i liczy sie cos innego dalej :)

D_T_G

---------- 15:05 03.05.2007 ----------

Trudno, trudno. Czyli już raczej nie przebijemy się do pierwszej setki, szkoda.

---------- 20:19 14.05.2007 ----------

Wytłumaczcie mi jedno: ten projekt się już zakończył ale ciągle generuje dziennie 0,5mln kredytów. Jak?


kempler

Projekt nie generuje nowych WU ale masa ludzi jeszcze liczy. Zauważ że to jest to samo co CPDN a więc Deadline dłuugii (rok lub więcej) więc troche to jednak potrwa zanim naprawdę projekt będzie zakończony.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....