Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

BSoD

Zaczęty przez pawg, 06 Luty 2015, 19:35

pawg

Dzisiaj pojawił się u mnie już 2 razy blue screen z taką etykietką:
Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 124
  BCP1: 0000000000000000
  BCP2: FFFFFA8007AF8028
  BCP3: 00000000BE000000
  BCP4: 0000000000800400
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\020615-27440-01.dmp
  C:\Users\Paweł Grabowski\AppData\Local\Temp\WER-236887-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

I tu pojawia się pytanie - czy problem jest poważny?



stiven

Co robiłeś w trakcie? BOINC szedł na maxa?
W pierwszej kolejności bym sprawdził czy coś się nie przegrzewa. Ja BCCode: 124 miałem w takich okolicznościach.

krzyszp

WhoCrashed Twoim przyjacielem :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pawg

Coś mnie podkusiło by pobrać kilka WU od PG na CPU i bum... Po powrocie do liczenia Enigmy wszystko wróciło do normy, tylko że podczas wykrzaczania sié systemu był wyświetlany jakiś HDD error



andy101fah

BCCode 124 to problem z stabilnością podsystemu pamięci lub sekcji zasilania CPU.

Najczęściej występuje, gdy przy podkręconym kompie nie podniesiemy napięcia IMC/QPI/VTT lub podamy zbyt niskie napięcie na procesorze.

stiven

PG wysysa z proca wszystkie soki. Dobrze napisany algorytm ma. Do tego wykorzystuje AVX co dodatkowo podbija zużycie prądu.
Jeśli proc odvoltowany w biosie i/lub kręcony to może sobie nie radzić z tego powodu także trop od andy101fah jak najbardziej warty sprawdzenia.
Temperatury też warto sprawdzić. Jaki procesor i chłodzenie?

pawg

Intel i7 3770k z radiatorem domyślnym, bez podkręcania



ryszard.korczyk

Sprawdź temperatury, wysokie intele w PG mocno dostają w tyłek i na domyślnym radiatorze nie raz temperatury szły mi w 90 i wyżej.

Krzysiak

#8
PG z AVX nawet bez OC może spowodować niestabilność CPU
Czasami należy podbić napięcie  o 0,01V to po pierwsze

A po drugie problem może w tym projekcie pojawić się również jak maż ustawione napięcie dynamiczne !


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pawg

85-89'C podczas liczenia LLR to chyba za dużo...
Nie mam pojęcia gdzie u mnie się reguluje napięcia, wszystko mam na AUTO



Krzysiak

Jaka płyta ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pawg

Nie pamiętam niestety już, ale kosztowała mnie ciut ponad 400zł



andy101fah

#12
Ściągnij program cpu-z i sprawdź model płyty głównej

http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_1.71.1-en.exe

ryszard.korczyk

Warto by jakieś chłodzenie lepsze zorganizować, na BOXie raczej ciężko utrzymać temperatury przy aktywnym turbo licząc LLR na wysokich intelach. Dużo zależy też od wentylacji samej obudowy, czy dobrze oddaje ciepło. Miałem podobny efekt na i7-2600 z BOXem, i7-4770k to nawet na sporym chłodzeniu nie szło opanować przy LLR. Przy i7-4790k jest dużo lepiej z temperaturami ze względu na inną konstrukcję procesora.