Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

andy101fah

Zaczęty przez andy101fah, 13 Marzec 2011, 23:10

andy101fah

Serdecznie witam.
Od dłuższego czasu już jestem z Wami więc wypadałoby się przedstawić.




Folding@Home:

odznaki WCG:

odznaki Primegrid :

odznaki Yoyo :

odznaki GPUGRID :

odznaki ENIGMA :

odznaki Numberfields :

odznaki ALL :

Kolekcja najciekawszych certyfikatów:



W teamie Boinc@Poland występuje pod pełnym nazwiskiem.
Równocześnie jestem w teamie Poland w folding@home gdzie wspólnie z kolegą zwijam jako Waldeusz_Rzeszów

Aby poznać nowe projekty i przetestować moja najnowszą maszynkę, postawiłem sobie ambitny plan przetestowania
wszystkich dostępnych projektów na platformie Boinc każdy po 24 godziny.  Zmiana planów, planuję uzyskać co najmniej 10 000 pkt w każdym aktywnym projekcie. Taki swoisty benchmark procesora.


Moja najnowsza maszynka to:



CPU : i7 2600k@4,6 Ghz  Ryzen Threadripper 1920X@3.5GHz Ryzen Threadripper 1950X@3.9GHz
Noctua NH-U 12 be quiet! DARK ROCK PRO TR4
GPU :  Zotac gt 240 Asus GTX 460 Gigabyte Radeon RX 480 4GB G1 Gaming MSI Radeon RX 570 4GB
RAM :  8 Gb24 GB DDR3 CORSAIR VENGEANCE LPX 32GB DDR4 3200
MOBO :  Gigabyte P67A-UD3ASRock Z77 Extreme4 MSI X399 Gaming Pro Carbon AC ASRock X399 Taichi
Budowa i7 2600k

Dziennik budowy.
Założenie wstępne rozbudowa domowego media center. Oczywiście uwzględniając zwijanie 24/7. Obudowa nie pozostawia dużego pola do popisu. Jest to Thermaltake Mystic.
Poszukiwania rozpocząłem od odpowiedniego chłodzenia które będzie wydajne i jednocześnie na tyle niskie aby zmieściło się do obudowy. Po przeglądnięciu mnóstwa testów wybór padł na Prolimatech Samuel 17
i do tego odpowiedni wiatrak czyli Scythe Slip Stream
Do tej pory najwyższym chłodzeniem jakie miałem w obudowie i przy którym obudowa mogła być zamknięta było Arctic Cooling Freezer. Jeszcze przy podstawce 775. Ze względu na słabą wydajność Samuela, na i7 2600k wylądowała Noctua a Samuel skończył na i7 860@3,4GHz. Cisza jest najważnejsza, ale obudowa jest ciągle otwarta ponieważ noctua się w niej nie mieści.

Na co dzień pracuję jako admin sieciowy w budżetówce.

hobby : turystyka rowerowa połączona z wygrzebywaniem z ziemii różnych artefaktów. Wykrywacz i te sprawy, oficjalnie zawsze szukamy minerałów a szczególnie meteorytów żelaznych.
muzyka: Nightwish, Rammstein, Sabaton zależy od nastroju

Best ten days
Data          Punkty
2014-09-10    1,686,507,098
2014-12-15    15,651,491
2014-12-27    15,232,911
2014-12-18    11,519,728
2014-12-21    11,450,212
2014-12-19    11,403,315
2014-12-29    11,211,231
2014-12-11    11,185,311
2014-12-20    11,087,862
2014-12-25    10,816,496
Pozdrawiam.

Jurek

Troll81

witam :D

w 24 godzinach nie zmieścisz się z niektórymi projektami (np CPDN)

no i zapraszam na nasze zloty

mimeq



tito

Ładnie wykręcony CPU  :arrr:

andy101fah

#4
Wybaczcie, na razie jestem "świeży" w świecie Boinc i wstępne założenia odnośnie 24 godzin to
dotycza projektów które daja sie w takim czasie przeliczyć. Już miałem okazję przetestować projekt Aqua
i tak pięknie sie liczył że dla ustawionego bufora 1 dzień zapasu zadań, zassało 2 zadania i liczyły sie prawie 2 doby.
Ale punktów nabiły sporo. Więc dla testów jeżeli trafię na bardzo obciążające procka zadania to planuję przeliczyć 2 sztuki
aby miec porównanie co do mocy procka.
Miałbym tez prośbę o link do zestawienia porównującego procesory i grafiki w wydajności dla danego projektu.
W przypadku folding@home jest prosto jeden projekt i 2 klienty oddzielny dla cpu i gpu.
Może macie zestawienie tego typu dla cpu i gpu w projektach Boinc.
http://foldingforum.org/viewtopic.php?f=55&t=11314&hilit=top+bigadv

Cytat: tito w 13 Marzec 2011, 23:49
Ładnie wykręcony CPU  :arrr:

jak na razie sprawdził się super w turnieju dnetc, stabilny jak skała. Jednak odblokowny mnożnik i noctua to potęga i cisza. Noctua spokojnie kręci wiatrakami na 800 do 900 obrotów
temperatury wg core temp nie przekraczaja 70 stopni. Grafika ma przykręcony wiatrak 80mm puszczony na 5v. Cisza.

mimeq



phobos

Powitać. Liczysz na tych gtx-460 ?? Ile pkt dziennie wyciskają/w jakich projektach?

Pigu


kret

witamy kamrata :ahoy:

andy101fah

EVGA GTX 460 pracują w folding@home generując po ok 10 000 do 12000pkt na dobę każda w zależności od projektów. Grafiki wykręcone na 850. Testowo odpaliłem w dnetc i 1 próbkę za 722pkt wykonuje w 10 minut. Dzięki serdeczne za linka do porównań projektów.

andy101fah

NIE MOGĘ STAĆ BEZCZYNNIE GDY NARÓD LIBIJSKI JEST ATAKOWANY.

Pora pokazać swą prawdziwą twarz. Witam kolegów, tak to ja we własnej osobie.

Kadaffi dobrze płaci więc pora zacząć zarabiać 1000$ dziennie.


Cyfron

uooo :)

Co to? Nie mów, że prawdziwe, może ASG ? :ph34r:

andy101fah

Za prawdziwy miałbym gości o 6 rano. Jest to "lekko" dopalony elektryk ASG. Na takie wynalazki.

http://www.bron.pl/shopbron/product/AIR-SOFT-GUN/Kulki/Kulki-ASG-Tokyo-Soldier-aluminiowe-0-30-g-500-szt/15592


kret

yeah..bojówkarz!  :ph34r:

Troll81

widać że ASG - wystarczy spojrzeć na kolbę :D a prawdziwego można sobie kupić z wojska, tylko zostanie pozbawiony cech bojowych (zaspawany zamek, zalana betonem lufa). Kosztuje nawet dosyć tanio. A jakby takiego przerobić na ASG.......

Cyfron

toż to tymi kulkami to już chyba krzywde można zrobić ?  %)

Troll81

wbijają się czasem pod skórę :D

Krzysiak

Cytat: Troll81 w 20 Marzec 2011, 19:57
prawdziwego można sobie kupić z wojska, tylko zostanie pozbawiony cech bojowych (zaspawany zamek, zalana betonem lufa). Kosztuje nawet dosyć tanio. A jakby takiego przerobić na ASG.......

Trollu gdzie daj namiary


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

#18
http://www.amw.com.pl/default.php

ostatnio likwidowali partię karabinów z rok temu. Teraz trzeba czekać aż znów jakaś partia poleci. Zazwyczaj raz do roku robia przegląd i uszkodzone sztuki (rozdęcia lufy itp trwałe uszkodzenia) pozbawiają cech bojowych i wio. Po miesiącu od hurtowników takie rzeczy trafiają na allegro.
http://allegro.pl/prawdziwy-miotacz-ognia-plomieni-karabin-lpo-50-i1514742099.html

na razie znalazłem miotacz :D

andy101fah

Cytat: Cyfron w 21 Marzec 2011, 09:29
toż to tymi kulkami to już chyba krzywde można zrobić ?  %)

Mogę dodać, że dzięki tym aluminiowym wynalazkom bez problemu przebijam na wylot puszkę po piwie z odległości 10 metrów.
Oczywiście mechanizm elektryka został "podtuningowany". Wzmocnionym Gear boxem firmy Classic Army

Pantarhei

Witam serdecznie po tygodniu  :parrrty:
Cytat: Troll81 w 21 Marzec 2011, 10:15
http://www.amw.com.pl/default.php


http://allegro.pl/prawdziwy-miotacz-ognia-plomieni-karabin-lpo-50-i1514742099.html

na razie znalazłem miotacz :D

Zauważyliście - "Miotacz nie jest bronią palną zgodnie z ustawą...".  :D
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

oczywiście. Gdyz nie miota pocisków, a zgodnie z definicją broń palna miota pociski :D za to podpada pod szereg innych kategorii :D

andy101fah

Dodany opis budowy media center.

Tomasz R. Gwiazda

super
fajna maszynka i obudowa

Troll81

chyba się zatrudnię jako admin w budżetówce :D

drWarlock

oo kolega po fachu :)

andy101fah

#26
Trollu, dla jednych hobby to nurkowanie dla innych sprzęt audio i komputerowy. W branży informatycznej pracując w budżetówce więcej zarobisz po pracy niż W pracy. I oczywiście moją przewagą jest stan wolny  XD, obecnie żona to towar luksusowy. A za luksusy trzeba płacić. W sprawach damsko-męskich wolę być "kłusownikiem" . W budżetówce admin będący oczywiście pracownikiem help-desku i serwisantem zawsze ma możliwości pomocy młodym mężatkom, a admin stanu wolnego jest narażony na dodatkowy stres związany z pracą wśród zaniedbywanych mężatek które są wyjątkowo bezpośrednie.  XD

Troll81

złatw mi robotę  %)

drWarlock

hehehe
samo życie ;)

andy101fah

Trollu, gdybym miał możliwość to pierwszy szukałbym pracy we Wrocławiu. Tym bardziej że mam tam rodzinkę (na Nowowiejskiej). Możliwości o wiele większe niż w Galicji. Ja co dziennie dojeżdżam do pracy 60 km w jedną stronę więc ciężko by ci było przestawić się do realiów wschodniej Polski. Jedna rzecz byłaby dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, weekendowe wypady nad jezioro solińskie. Ponurkowałbyś do woli.

Troll81

Kamieniołomów zalanych w dolnośląskim ci dostatek :D ja na brak czasu narzekam :D nie na brak jezior. Ale zapraszam do wrocka. ostatnio w hutmenie szukali admina.

drWarlock

oo
a nie wiesz moze za jaka kase ?
orientacyjnie ?   

Tomasz R. Gwiazda

znajac polske to nigdy nie wiadomo....

Troll81

admin to zaczyna od 2000 na rekę (bez doświadczenia jakiegos specjalnego), a kończy w okolicy 6000.

drWarlock

o proszę:)
sympatycznie

Troll81

wszystko zależy od tego co umiesz. Wiadomo ze jak ktoś pracował w centrum danych z kilkuset serwerami (maszyn wirtualnych nie liczę). miał do czynienia z softem i sprzętem klasy enterprise to troszkę inaczej jest postrzegany niż ktoś kto miał pod opieką 4 serwery na krzyż, 3 drukarki w tym jedną z faksem i 20 userów pod opieką.

andy101fah

#36
Po wielu latach przyszła pora na potwora. Płynął długo z Chin ale w końcu jest. Jednak rozmiar MA znaczenie  XD XD



Czekam na pozostałe elementy. Będzie wreszcie upgrade wizytówki  :attack: :attack:

Moja najnowsza maszynka to:

CPU : i7 2600k@4,6 Ghz Noctua NH-U 12, AMD Ryzen Threadripper 1920X, 3.5GHz, 32 MB
GPU :  Zotac gt 240, Asus GTX 460, Gigabyte Radeon RX 480 4GB G1 Gaming,
RAM :  8 Gb, 24 GB DDR3
MOBO :  Gigabyte P67A-UD3,  ASRock Z77 Extreme4, MSI X399 Gaming Pro Carbon AC




tito

Zakup trzeba opić  :parrrty:


andy101fah

Wasze zdrowie również  :parrrty: