Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Universe@Home

Zaczęty przez krzyszp, 21 Luty 2015, 12:28

Mat

O, to bardzo pozytywna wiadomość. Fajnie, że szerokie grona ludzi zainteresowanych nauką dowiedziały się o możliwości pracy na BOINCu. I to w dodatku w odniesieniu do polskiego projektu :)

Szopler


tito

Jak będą jakieś konkrety to wal to na główną.

krzyszp

Cytat: tito w 16 Lipiec 2015, 12:05
Jak będą jakieś konkrety to wal to na główną.
Nieomieszkam :)

Natomiast udostępnię rąbka tajemnicy, że chodzi o obliczenia hydrodynamiczne...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Znaczy co? Mechanika plynow?  :ph34r:

A wiadomosc super :)

krzyszp

Cytat: kva.pl w 16 Lipiec 2015, 12:32
Znaczy co? Mechanika plynow?  :ph34r:
Na to wygląda - oczywiście w kontekście planet.
Niestety, nic więcej nie wiem.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

no to kroi się nowy podprojekt, nowe odznaki... :P

Sebastian M. Bobrecki

Możliwe że chodzi o coś związanego z pracą tego człowieka:http://space.mit.edu/people/sadowski-aleksander
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

 :boing:

nowy projekt czy nowy podprojekt do U@H?

krzyszp

Spokojnie.

Dałem znać, że jest zainteresowanie, a nie że nowe już startuje ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

@kryszp
Czy dziś się dzieje coś niezwykłego z serwerem projektu? Kilkakrotnie moje kompy nie mogły się z nim połączyć i w tym momencie też tak jest. Nie mogę też wejść na stronę projektu przeglądarką. Choć od czasu do czasu wszystko działa jak trzeba.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

MySQL się nie wyrabia.
Powinno za jakiś czas wrócić do normy.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

A jak to jest, że w statusie serwera widnieje informacja o tym, że jest 10000 zadań do wysyłki, a nic nowego nie można pobrać? To jakiś taki offset żeby liczby lepiej wyglądały czy co?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

kva.pl

2015-07-17 12:57:11 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU
2015-07-17 12:57:12 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2015-07-17 12:57:12 | Universe@Home | No tasks sent


Faktycznie cos jest nie tak.

krzyszp

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 17 Lipiec 2015, 12:45
A jak to jest, że w statusie serwera widnieje informacja o tym, że jest 10000 zadań do wysyłki, a nic nowego nie można pobrać? To jakiś taki offset żeby liczby lepiej wyglądały czy co?
Nie.
Po prostu są to WU, które są już częściowo rozesłane (jeden z dwu skrzydłowych) i czekają na kompy z tym samym systemem lub na resendy do nowych hostów (zależnie od rezultatów). To jest pokłosie generowania dużej liczby WU naraz, niestety muszę tak robić, aby zachować płynność w przypadku moich wyjazdów (a ostatnio było/jest ich sporo).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Czyli dla windowsa nie ma teraz WU po prostu? Jakich maszyn/systemow 'brakuje' w tej chwili zeby zeszlo te 10k?

Sebastian M. Bobrecki

I to jest takie równe okrąglutkie 10k? A tabelka na dole "Tasks by application" pokazuje że zadań do wysyłki jest 0. Trochę to dziwne. W takim razie gdzieś tu jest jakieś przekłamanie.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 17 Lipiec 2015, 13:32
I to jest takie równe okrąglutkie 10k? A tabelka na dole "Tasks by application" pokazuje że zadań do wysyłki jest 0. Trochę to dziwne. W takim razie gdzieś tu jest jakieś przekłamanie.
Oj, przepraszam, to ja przekłamałem :)

Te 10k to zadania, które nie zejdą, a które będę musiał zlikwidować jak cała kolejka zejdzie. To resztka nieudanego generowania WU.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Strona ledwo chodzi. Cos tak czuje ze powoli musisz kombinowac nad mocniejszym/kolejnym serwerem...

krzyszp

Nie, to periodycznie baza szaleje... Śledzę, co się dzieje ale nie mogę namierzyć...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Zamiast strony mam wylacznie biale tlo. Tak z ciekawosci mocno wzroslo obciazenie serwera w ciagu ostatnich powiedzmy trzech miesiecy?

krzyszp

Cytat: kva.pl w 22 Lipiec 2015, 14:23
Zamiast strony mam wylacznie biale tlo. Tak z ciekawosci mocno wzroslo obciazenie serwera w ciagu ostatnich powiedzmy trzech miesiecy?
Zdecydowanie wzrosło. W zasadzie, to o jakieś 100% więcej niż sądziłem, że serwer wytrzyma ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

To co dalej? Bo wzrastac bedzie pewnie dalej i predzej czy pozniej serwer sie skonczy.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 22 Lipiec 2015, 17:06
To co dalej? Bo wzrastac bedzie pewnie dalej i predzej czy pozniej serwer sie skonczy.
Tak, wiem o tym...
Z tego co się orientuję, to już ludzie z UW kombinują co z tym fantem zrobić, ale na razie nie mam konkretnych informacji. Póki co, serwer raczej daje radę poza periodycznymi spowolnieniami (ale nie padami), za które jak podejrzewam odpowiedzialny jest proces replikacji bazy na drugą maszynę.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Dario666

Mam 2 "pytania":
1. Pojawiły się zadania v3, czyli już v2 nie będzie dostępnych?
2. Zadania wydłużyły się 7 krotnie?

krzyszp

Cytat: Dario666 w 20 Sierpień 2015, 09:02
Mam 2 "pytania":
1. Pojawiły się zadania v3, czyli już v2 nie będzie dostępnych?
2. Zadania wydłużyły się 7 krotnie?
Tak, v2 już nie będzie.
Zadania wydłużyły się o ok 65%, zależnie od CPU.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Mi się dzisiaj trafiła dzisiaj dziwna próbka którą musiałem ręcznie anulować
http://universeathome.pl/universe/result.php?resultid=3295113

Tak tylko informacyjnie podaje


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Ja mam taką prośbę...

Otóż, w przypadku Windows ok. 3% WU wraca z błędem, na Linuksie jest to 0.0049%... Kod źródłowy jest współdzielony, poza wstawkami wymaganymi przez kompilator M$.
Dlatego, jeżeli raportujecie mi błąd, określcie dokładnie, czy np. CPU jest kręcone (zakładam, że w tym przypadku nie), oraz jak wygląda np. zużycie RAM'u i jakie jednocześnie inne projekty chodzą na kompie...

W tym przypadku widzę 24 wątki na 12GB RAM w połączeniu z Win7 - może to gdzieś tutaj jest problem?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Tylko 12 wątków
HT - nie używane
CPU nie kręcone
Tylko ten jeden projekt


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

toms83

Czy w dalszym ciągu aplikacja na Linuxa jest bardziej wydajna od tej dla Windowsa? O jakiej różnicy mówimy?

krzyszp

Cytat: toms83 w 20 Sierpień 2015, 12:19
Czy w dalszym ciągu aplikacja na Linuxa jest bardziej wydajna od tej dla Windowsa? O jakiej różnicy mówimy?
Nie sprawdzałem tego, myślę, że w wynikach można to już zobaczyć ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

flaku

Chyba mój sprzęt bardzo nie chce doliczyć Twojego projektu. Świetny moment sobie wybrał na przełączenie się na inna aplikację XD

[smg id=10474 type=full align=center caption="normalnie"]

c_RaSz

Flaku, w czym problem? przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozostałe projekty ręcznie {Wstrzymać}, i Universe@Home doliczy się bez zająknięcia. No chyba że chodzi Ci o to, że nie zauważyłeś  tego, iż przestał się liczyć, i (dajmy na to) już się w terminie nie zmieścisz...
                                                                                                                     :love2:
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

Myślę, że to było zauważenie tylko dość humorystycznej sytuacji ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

flaku

Dokładnie tak jak napiszał krzyszp, policzył trochę numberfields i spokojnie doliczył universe do końca. Chciałem się tylko pochwalić idealnym timingiem mojego liczydła  %)

necavi

CytatChciałem się tylko pochwalić idealnym timingiem mojego liczydła  %)
Skoro tak to za jego zdrowie i pamięć  :parrrty:

matszpk

witam. za 1 lub 2 dni będę liczył Universe@Home. apka już jest na tyle stabilna, że nie sprawia problemów? cieszą mnie częstsze checkpointy. tak więc za chwilę będę wspierać wasz projekt  :parrrty:.

krzyszp

Cytat: matszpk w 22 Sierpień 2015, 11:56
witam. za 1 lub 2 dni będę liczył Universe@Home. apka już jest na tyle stabilna, że nie sprawia problemów? cieszą mnie częstsze checkpointy. tak więc za chwilę będę wspierać wasz projekt  :parrrty:.
Cieszę się :)
Apka jest niesamowicie stabilna na Linuksach, ma Windows trochę mniej (ale też bez tragedii).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

nieźle punktuje wasz projekt: na moim (core-i5 3470@4.0GHz) wyciąga 14k/24h.

matszpk

apka działa bardzo dobrze. jednak zauważyłem, że jest wiele zadań oczekujących na zatwierdzenie mimo dwóch wymaganych wyników. hej. krzysp? Validator coś nie wyrabia?