Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Platforma multiprocesorowa

Zaczęty przez Szczur, 19 Lipiec 2015, 00:14

Szczur

Witam , jaką płytę główną polecicie pod 2 procesory I7 2600k ? zamierzam zrobić platformę obliczeniową z tych procesorów z obniżonym taktowaniem i napięciami tak aby temperatura procesorów była dość niska i mogło by to sobie pykać całymi miesiącami i miło było by gdyby sloty na procki były dość daleko od siebie bo mam chłodzona jakieś 2 duże grandisy do tego , oraz 8 gb ram ( w 4 kościach 1333 mhz oraz grafikę Nvidia GT 520 . Te 2 procki w 1 kompie powinny ładnie dawać nawet przy nieco obniżonych taktowaniach :) ( 2 procki - 8 rdzeni - 16 wątków ) . Tylko nie wiem jaką płytę główną zastosować . Będzie to na windows Vista jako że zaraz kupię Windows 10 i ten system będzie wolny :) Z czasem wsadzęto w jakąś dużą obudowę , na razie żaden komp u mnie jej nie posiada XD I zasilacz nieco kontrowersyjny bo mam na stanie tylko znamienitego take me 300 550 wat .

PoznanskaPyra

Procesorów i7-2600k nie można łączyć w pary. Tylko Xeony posiadają taką opcję.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szczur

kurcze a już myślałem jak to będzie fajnie hulać a tutaj doopa  |-?  co by się stało jak bym je jednak wpoił na 1 płytę główną ?

LQG

Modernistyczna pseudo sztuka?  XD Tak naprawdę to nic bo nie ma takiej płyty 1156/1155/1150...

Cyfron

Zawsze można kupić dwie płyty i wsadzić w jedną obudowę :)

necavi

Płyta + 2 procesory xeon 5650 (24 wątki) to na allegro było dostępne za 2000zł - ktoś niedawno linkował do takich rozwiązań - może się ujawni i pomoże. Przy czym trzeba mieć świadomość, że później kłopot takie coś sprzedać. No i niektóre serwerówki muszą mieć pamięć ECC.


kva.pl

Tylko że to się absolutnie nie opłaca, wydajność na W tego sprzętu jest naprawdę słaba już.

Troll81


necavi

No to popisaliśmy sobie i teraz:
wiemy
-2 szt 2600K w mobo nie wejdą
-zasiłka niefirmowa to zły pomysł do liczenia 24/7 - chociaż jak ktoś lubi ryzyko to czemu nie  ;)

nie wiemy
-czy autor posiada wspomniane proce?
-czy komp ma tylko liczyć na cpu czy też będzie wspomaganie gpu?
-jakie finanse wchodzą w grę?

Niechaj teraz głos zabierze autor  :ahoy:



Szczur

Tak , mam te 2 procki , razem z chłodzeniami Grandis xe 1236v2 . Potrzebuję tylko płytę główną , aktualnie do 600 zł , ale myślałem że dozbieram trochę kasy i kupię coś serwerowego na 2 proce ( widziałem kiedyś film na YouTube jak gość robił benchmarki na platformie 2 procesorowej i to mnie natchnęło aby proce wykorzystać podobnie ale faktycznie były to xeony a nie I7 ) , ale jak się nie da to trudno . Ramy mam ( 4 kości po 2 gb ) oraz ten niby to zasilacz , niestety innego nie mam.

kva.pl

I ten komp mialby sluzyc tylko i wylacznie do BOINC? Ja bym sprzedal te procesory, dostaniesz za nie duzo kasy, da sie z niej zlozyc bardzo fajny zestaw pod BOINC.

PoznanskaPyra

Możesz polować na allegro/ebay/taobao na procesory z dopiskiem ES. Są to sample inżynieryjne, działają jak zwykłe procki i są o 70% tańsze od wersji produkcyjnych. Niestety jedyny minus takiego rozwiązania to płyty główne, które są bardzo drogie, spokojnie trzeba liczyć 1300-2000zł na płytę główną.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970