lista życzeń i zażaleń

Zaczęty przez Ufol, 03 Kwiecień 2016, 16:06

Ufol

Oczywiście nie ogarniam czemu to przedsięwzięcie służy, ale mielę, skoro Szanowny Kamrat tym majdanem zawiaduje. Czemu na jednym kompie liczą się na raz tylko dwie próbki, po jednej z każdej aplikacji, chociaż procesor posiada, w moim przypadku, cztery rdzenie? Czasami trzeba poganiać do pobierania nowych zadań za pomocą polecenia, zaktualizuj projekt. Skąd bierze się to lenistwo serwera? Niekiedy pasek przetwarzania stoi na finalnym 100% a wciąż coś się przelicza. Co wówczas robić, lekceważyć ten stan, czy anulować próbkę? Obecnie nie ingeruję w proces, niech się dzieje, co chce.

krzyszp

Jest to projekt NCI (nie zużywa CPU), dlatego ma takie ograniczenia.

Co do poganiania, to pewnie w rzadkich chwilach gdy Goofyx ma zatrzymany serwer się wstrzymuje, zazwyczaj wszystko idzie ok.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Czasem od razu wskakuje na 100%, ale liczy się normalnie i po kilkunastu kilkudziesięciu minutach odsyła przeliczone i pobiera nowe - także bez strachu, ot ten typ tak ma i wsio.

Ufol

Owo lenistwo serwera, o którym pisałem w pierwszym poście, często skutkuje pracą jednej aplikacji zamiast dwóch. Projekt pobiera Monkeys v1 - Random generator i zaczyna mielić. Dlaczego w momencie połączenia nie zaciągnął także zadania z Monkeys v2 - Word seeker? Po kliknięciu na zaktualizuj projekt GoofyxGrid@Home próbkę pobierze, czemu automatycznie to się nie dzieje?

krzyszp

To "lenistwo serwera" może mieć wiele przyczyn, jednak ja bym się nim nie przejmował. Nawet jeżeli przez chwilę liczy tylko jedną próbkę, to za chwile i tak sobie dociągnie drugą :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Problem z liczeniem tylko 1 apki na kompie leży w tym, że boinc manager obsługuje tylko i wyłącznie serwery z jednym projektem NCI.
Dlatego od 2-3 miesięcy mam na serwerze wprowadzone wymuszone kontaktowanie się klientóœ z serwerem co 15 minut <- czyli RPC, dlatego manager pierwsze pobierze WU dla jednej apki, a po 15 minutach dla drugiej.

Ufol

Czemu GoofyxGrid@Home nie figuruje jeszcze na naszej oficjalnej liście projektów? Czy mógłbyś stary wrzucić parę słów o swoim pomyśle?

tito

Czemu projekt nie ma swojego loga? Co mam wstawiać w wiadomościach na głównej? Sam tekst słabo wygląda.

Dario666

Co z pozostałymi dwoma aplikacjami Goofyxa, dla których nie ma WU?

KrzychuP

Witam.
Czy były dziś jakieś zmiany w aplikacjach?
W pewnym momencie manager wstrzymał WCG i potraktował apki GoofyxGrid jako normalnie obciążające procesor.

Pomogło dopiero ręczne wstrzymanie Goofyx'a. Wtedy WCG wystartował i a po odblokowaniu tamte równolegle

Nie powinno przy apkach Goofyx'a wyświetlać się coś w rodzaju (0.01 CPU) albo 'nie wykorzystujący intensywnie CPU' ??
(patrz załącznik)

Ufol

Serwer deko przysłabł, nie wysyła nowych próbek a na dodatek mocno zwleka z odebraniem już przeliczonych. Tak jeszcze ponudzę w kwestii tych zadań. Czemu nie można ich ściągnąć więcej? Tak na zapas. Przydatne w miejscach ze zrywającym się łączem.

krzyszp

Cytat: Ufol w 14 Czerwiec 2016, 16:17
Serwer deko przysłabł, nie wysyła nowych próbek a na dodatek mocno zwleka z odebraniem już przeliczonych. Tak jeszcze ponudzę w kwestii tych zadań. Czemu nie można ich ściągnąć więcej? Tak na zapas. Przydatne w miejscach ze zrywającym się łączem.
Zadania non-cpu tak mają, że jedna próbka naraz.
W dodatku aplikacja w tym projekcie stale kontaktuje się z serwerem, więc bez połączenia by nie działała...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Witam,
Może to normalne, ale dziś symantec wywalił mi coś takiego:



 
 
 
 
FilenameRiskActionRisk TypeLogged ByOriginal LocationStatusCurrent LocationPrimary ActionSecondary ActionAction Description
monkeys_v2_1100_windows_x86_64.exeWS.Reputation.1QuarantinedInsight Network ThreatDefwatch Scanc:\programdata\boinc\projects\goofyxgridathome.net\InfectedQuarantineQuarantineLeave alone (log only)The file was quarantined successfully.
monkeys_v2_1100_windows_x86_64.exeWS.Reputation.1Restart Required - DeletedInsight Network ThreatManual scanc:\programdata\boinc\projects\goofyxgridathome.net\DeletedDeletedRestart Required - DeleteRestart Required - Leave alone (log only)Restart Required - The file was deleted successfully.

WTF ??

goofyx

Cytat: Martin Fox w 27 Luty 2017, 08:45
Witam,
Może to normalne, ale dziś symantec wywalił mi coś takiego:



 
 
 
 
FilenameRiskActionRisk TypeLogged ByOriginal LocationStatusCurrent LocationPrimary ActionSecondary ActionAction Description
monkeys_v2_1100_windows_x86_64.exeWS.Reputation.1QuarantinedInsight Network ThreatDefwatch Scanc:\programdata\boinc\projects\goofyxgridathome.net\InfectedQuarantineQuarantineLeave alone (log only)The file was quarantined successfully.
monkeys_v2_1100_windows_x86_64.exeWS.Reputation.1Restart Required - DeletedInsight Network ThreatManual scanc:\programdata\boinc\projects\goofyxgridathome.net\DeletedDeletedRestart Required - DeleteRestart Required - Leave alone (log only)Restart Required - The file was deleted successfully.

WTF ??
Wygląda na to, że symantec miał kolejny update i zaczął blokować zmieniające się exeki.
Spróbuj dodać cały katalog "c:\programdata\boinc" do wyjątków, aby symantec go pomijał przy skanowaniu.
Ogólnie chodzi o to, że programy antywirusowe nie lubią sytuacji w której zmienia się exek o tej samej nazwie, a taka sytuacja następuje przy zmianie wersji aplikacji na serwerze boinc.

tito

CPU intensive?
@Goofyx Popraw proszę tego babola, bo mi się takty marnują.

stiven

Potwierdzam dziwne zachowanie hostów liczących Goofyxa i inne projekty. BM traktuje Goofyxa jak CPU intensive i nie liczy pozostałych. BM 7.6.22 7.6.33 win 10 64 bit. Na 7.6.22 i win XP na razie spokój? 

necavi

Dokładnie tak jest. Tzn. Amicable(4 CPUs) i zadanka od Ciebie liczyły sobie zgodnie. Wystarczy, że spauzowałem na chwilę Amicable, a 4 zadania GoofyxGrid nie dopuszczą do obliczeń pozostałych same generując 0 obc. procka  :closedeyes:

goofyx


Troll81


toms83

Czy stare apki jeszcze wrócą czy czekamy na większe zmiany jak to głosi news na głównej projektu? No i kiedy to nastąpi?

Martin Fox

[smg id=10701 type=full align=center caption="Grid_virus"]
Od jakiegoś czasu mam takie alarmy z symanteca - jest przewrażliwiony czy ktoś używa boinc to rozrzucania wirusów?

krzyszp

Przewrażliwienie.
Rozpoznawanie aplikacji BOINC jako trojanow/wirusów przez programy antywirusowe to dość często spotykany problem, zwłaszcza przy okazji wydawania nowych wersji aplikacji. Myślę, że antywirusom nie podoba się ściąganie aplikacji przez Managera.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat"""A RISK HAS BEEN DETECTED"""
Please go to the site below for directions on how to address the alert.
Security risk detected: Trojan.Gen.2
Action taken: Pending Side Effects Analysis : Access denied
Tak to u mnie wygląda :D

sirzooro

Cytat: krzyszp w 30 Maj 2017, 12:39
Przewrażliwienie.
Rozpoznawanie aplikacji BOINC jako trojanow/wirusów przez programy antywirusowe to dość często spotykany problem, zwłaszcza przy okazji wydawania nowych wersji aplikacji. Myślę, że antywirusom nie podoba się ściąganie aplikacji przez Managera.
Nie sądzę, raczej w grę wchodzi tu analiza heurystyczna i ew. fałszywe trafienia przy porównywaniu z bazą sygnatur znanego dziadostwa.

U mnie Kaspersky wykrywa a apce v1 trojana PDM:Trojan.Win32.Bazon.a. Problem z tą binarką jest od kiedy ta wersja została wypuszczona (jeszcze jak projekt był w domenie goofyxgridathome), wtedy Kaspersky wykrywał coś "Generic", (nie pamiętam dokładnie nazwy).

Dwa tygodnie temu wysłałem informację do Kasperskiego żeby sprawdzili dokładnie ten plik bo to może być false positive. Mieli dać znać jeżeli okaże się że program rzeczywiście jest bezpieczny, ale jak na razie nic nie odpisali. Dla pewności wyłączyłem pobieranie tej apki na komputer z windowsem.

krzyszp

Analiza antywirów to śmiech na sali...
Apka Universalnego to kod źródłowy, który mam - kompletnie nieszkodliwy, wiem - bo go śledziłem i to ostro. Nie miesza w systemie, nie łączy się z dziwnymi miejscami, a i tak co chwila jakiś antyvir go zgłasza jako trojana...
Mało tego, przez prywatne dojścia zgłaszałem to w Avaście jako roblem na dość wysokim szczeblu... Olano mnie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

KrzychuP

Witam.
Nadal BM traktuje Goofyxa jak CPU intensive i nie liczy pozostałych.
Jak ściągnie nowe WU Goofyxa to wygląda przez moment ok. bo dolicza do końca WU innych projektów, które były w momencie ściągania uruchomione. Ale jak tamte skończą się przeliczać to BM nie uruchamia nowych, dopiero jak WU Goofyxa się skończą.

Martin Fox

Potwierdzam, mam to samo - nie jest oznaczony jako NCI

goofyx

Cytat: Martin Fox w 31 Maj 2017, 11:07
Potwierdzam, mam to samo - nie jest oznaczony jako NCI
Temat stary ale odświeże info.
Już jest: http://www.boincatpoland.org/smf/goofyxgridhome/nci-or-not-nci/

SzaMoT🍀

#28
Odkopie wątek
Witam!!!
Jakie są realne szanse na stabilizację projektu GoofyxGrid@Home NCI?
Jeśli są, proszę o info.
Obecnie utrzymuje 30 VPS, trochę punktów by wpadło.  %)
A za co te punkty były przyznane 7 lipca tego roku dostałem prawie 2 mln?
Może projekt płaci postojowe?  XD

Edit.
Coś się ruszyło, oby działał jak najdłużej  :attack:
Edit.2
Pojawiło się info na forum projektu
http://nci.goofyxgridathome.net/forum_thread.php?id=372
Pozdr.
RadiowyChochlik

necavi

Projekt pracuje ostatnio bardzo niestabilnie. Zadania się pobierają i spora część z nich nie da się po przeliczeniu odesłać (problemy z komunikacją lub serwerem odbiorczym?) po czasie serwer resetuje przeliczone "zaległe" zadania obdzielając nowymi.

SzaMoT🍀

To za te przeterminowane zadania była premia i to z nawiązką   ;)

SzaMoT🍀

Na forum GoofyxGridATHome nci wyskakuje komunikat, że nie można wysłać wiadomośći

Translator Google
"Thank you, it helped, but such a message has received VPS freshly attached to the project.
https://drive.google.com/file/d/15zhzxwYICY97OsUU3smRiYOtWrlsCf3I/view?usp=drivesdk
Ps. I'm worried about the reputation of your project, I mean people with billions of accomplishments.
At one point at the beginning of the project, you sent me the PW to inquire whether I have a multi-client. I have VPSs with one core and each has its own IP rather a home-made method would be difficult to implement because IPs are from different service centers.
Connecting them does not go wherever I go.
Please, take a look at the person or not "steal" the tasks to be converted.

Pozdr.
RadiowyChochlik

Pl.
Dziękuję, pomogło ale taki komunikat otrzymały VPS'y świeżo podpięte pod projekt.
https://drive.google.com/file/d/15zhzxwYICY97OsUU3smRiYOtWrlsCf3I/view?usp=drivesdk
Ps. Martwi mnie reputacja Twojego projektu, mam na mysli osoby z miliardowym dorobkiem.
Kiedyś na początku projektu wysłałeś mi PW odnosnie zapytania czy mam multiklienta. Mam VPS'y po jednym rdzeniu i kazdy ma swoj IP raczej domowym sposobem bylo by to trudne do zrealizowania bo IP sa z różnych centrów usług.
Połączyć ich nie idzie bynajmniej tam gdzie mam.
Proszę sie przyjrzeć osobą czy aby nie za dużo "kradną" zadań do przeliczenia.

Pozdr.
RadiowyChochlik

SzaMoT🍀

#32
Jak istniał projekt FreeHAL, to było wielkie zamieszczanie zamieszanie wokół ilości kredytów i multiklientów.
Skoro teraz to norma wśród niektórych osób i bez blokowania przez administratora to ja odłączam wszystkie hosty. By nie brać udziału w niepoważnym projekcje.

Nadal nie idzie napisać długiej wiadomości na forum GoofyxGridATHome, a administratora projektu brak na forum B@P ,ale skoro jest założony temat tutaj ...

goofyx

Cytat: RadiowyChochlik w 28 Lipiec 2019, 10:02
Jakie są realne szanse na stabilizację projektu GoofyxGrid@Home NCI?
Jeśli są, proszę o info.
Nie wiem...
Po moich przygodach między grudniem a majem straciłem swój dorobek sprzętowy z dobry 6-7 lat.
W tej chwili Wszystko co mam to jeden ledwo zipiący serwer którego średnie temperatury to 80-90 stopni, 3xSSD (będące na skraju śmierci) + 5xHDD które dosłownie zdychają (sypią bad sektorami codziennie) mając średnio 65-70 stopni. W pomieszczeniu panuje temperatura ok.45-50 stopni, co i tak jest niezłe bo przed uruchomieniem 7 wentylatorów miałem nawet 60stopni (a nie wiedziałem że można tyle mieć w pomieszczeniu z serwerem).
Dlatego raz na 30-36h robie przerwę w działaniu serwera i schładzam otoczenie do 20-25 stopni aby chociaż na chwile dać dyską ulgę.

Sytuacja jest bardzo prosta, nieskomplikowana i zajebiście ludzko-przyziemna... po prostu nie stać mnie na kupno "nowego" sprzętu i na prawdę robię co mogę aby projekt chodził chociaż z przerwami.

Cytat: RadiowyChochlik w 31 Lipiec 2019, 14:49
Skoro teraz to norma wśród niektórych osób i bez blokowania przez administratora to ja odłączam wszystkie hosty.
Proszę bardzo. Ja nikogo na siłę trzymał nie będę.
Ograniczenia planuje wprowadzić bo aktualnie projekt nie jest wstanie poradzić sobie z obsługą więcej niż 30k WU w toku <- przez co wszystko się zacina.

Cytat: RadiowyChochlik w 31 Lipiec 2019, 14:49
Nadal nie idzie napisać długiej wiadomości na forum GoofyxGridATHome, a administratora projektu brak na forum B@P ,ale skoro jest założony temat tutaj ...
Pisz gdzie tylko chcesz skoro masz czas i ochotę <- ja czasu niestety nie posiadam.
Jakoś inni użytkownicy potrafią napisać długie posty


SzaMoT🍀

Taki serwer w domu na miesiąc około 100zl na prąd? I sucha sałna.
Nie mogłem dziś i wczoraj napisać na forum projektu pojawiał się błąd a udało się wysłać pustą wiadomość, z tematem error i posta test
Pozostałe próby kończyły się błędem nie zapisałem go.

Powodzenia z temp.
A dyski jak sypią błędami i się rozsypią to kopia będzie w razie draki?
Ograniczenia :boing: to dobrze bo jako projekt NCI i liderzy w statystykach muszą mieć serwerownię pokroju OVH, tylko inny projekt NCI u nich tego nie wykazuje.
Pozdr.
Radiowy Chochlik

SzaMoT🍀

#35
CytatWysłany przez: goofyx
« dnia: 31 Lipiec 2019, 22:41 »
CytatPo moich przygodach między grudniem a majem straciłem swój dorobek sprzętowy z dobry 6-7 lat.
W tej chwili Wszystko co mam to jeden ledwo zipiący serwer którego średnie temperatury to 80-90 stopni, 3xSSD (będące na skraju śmierci) + 5xHDD które dosłownie zdychają (sypią bad sektorami codziennie) mając średnio 65-70 stopni. W pomieszczeniu panuje temperatura ok.45-50 stopni, co i tak jest niezłe bo przed uruchomieniem 7 wentylatorów miałem nawet 60stopni (a nie wiedziałem że można tyle mieć w pomieszczeniu z serwerem).
Dlatego raz na 30-36h robie przerwę w działaniu serwera i schładzam otoczenie do 20-25 stopni aby chociaż na chwile dać dyską ulgę.

Sytuacja jest bardzo prosta, nieskomplikowana i zajebiście ludzko-przyziemna... po prostu nie stać mnie na kupno "nowego" sprzętu i na prawdę robię co mogę aby projekt chodził chociaż z przerwami.

Proszę o newsa na główną stronę  :whistle:

Ps. Jeśli pieniądze zostaną wysłane na konto Fundacji BOINCATPolska z dopiskiem klimatyzator dla Projektu GoofyxGrid@Home NCI
Zostaną przekazane administracji Projektu?
Czy Fundacja sprawuję  patronat tego projektu?

goofyx


SzaMoT🍀

#37
Nadeszła pora by zmienić e-mail w projekcie GoofyxGrid@Home NCI - (odłączyć od głównego) i poprosić administratora o skasowanie konta.
Co się dzieje na "polu" projektu przerosło moje skromne oczekiwania.
Nie chcę żadnych dodatkowych bonusów w formie punktów.
Tak naprawdę kibicuje temu by projekt został wylączony z statystyk ogólnych, lub solidne cięcie kredytów

Ps. Jednak się potwierdziło, że forum projektu nie działa poprawnie
Ps.2 Poczekam do jutra z decyzją

Edit.
Na jednym z hostów zaobserwowalem 2 dni temu ja przeliczał 8 zadań na raz, podwójnie dla każdej z aplikacji, a teraz ma 111,712,179.61 |-?

krzyszp

Panowie, ogarnijcie nastroje...

Goofyx ten projekt prowadzi swoimi prywatnymi środkami, a projekt ten leży na pograniczu możliwości przewidzianych przez twórców BOINC.

Czy wy wiecie, że problem serwera z działaniem aplikacji NCI i CPU zgłaszałem osobiście Davidowi Andersonowi już 2 lata temu na konferencji w Paryżu?
Generalnie, wg BOINC to, co robi Goofyx NIE MA PRAWA działać. A działa, raz lepiej, raz gorzej :)

A nerwy są tym bardziej bez sensu, bo to projekt, który nie żre zasobów.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

#39
To, że projekt jest niestabilny to jedno a kredyty z "kapelusza" wpłynęły na całą społeczność BOINC :bad:, powinno to być naprawione, a nie pisanie na forum. projektu, że "małpy zrobiły psikusa. Jak tak jest niestabilny to powinny być statystyki odłączone, ale najpierw trzeba naprawić błąd kredytów. Sama zmiana adresu email nie naprawi rozwalonych stystyk.

Edit.
Widzę że powoli statystyki wracają do normy, jak na razie z pominięciem NCI