Może czas na konkurencję dla Allegro

Zaczęty przez Krzysiak, 08 Październik 2017, 15:31

Krzysiak

Pomysł na biznes

Może czas na konkurencję dla Allegro bo przy kolejnych podwyżkach firmy handlujące zaczną uciekać z tego portalu

Najpierw drastycznie wzrosła prowizja od dokonanej sprzedaży średnio około 8-10%
- każdy kupujący może liczyć na dogadanie się ze sprzedającym  na upust 5-7,5% przy kupnie poza allegro  SPRÓBUJCIE

Teraz przyszedł czas na podwyżkę za wystawianie aukcji - sam się na tym ostatnio trochę przejechałem - opłaty obecnie naliczane co 10 dni

Tak dla przykładu:
zwykłe pogrubienie aukcji wynikach wyszukiwania było

6zł za 30 dni teraz mamy 9zł za 10 dni czyli z 6zł zrobiło się 27zł

I to nie koniec dobrych zmian dla sprzedających działających legalnie  :wth:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

Bo allegro stawia na sprzedawców - firmy. Dla szaraczków ma olx, i tam nasze miejsce.

Adam Sawicki


Krzysiak

Cytat: necavi w 08 Październik 2017, 15:53
Bo allegro stawia na sprzedawców - firmy. Dla szaraczków ma olx, i tam nasze miejsce.

Tylko sprzedawcy już drugi raz w przeciągu kilku miesięcy dostali w mordę od alledrogo


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

CytatTylko sprzedawcy już drugi raz w przeciągu kilku miesięcy...
Allegro nie ma konkurencji więc wyciska cytrynę na maxa.

Z tym pozbywaniem się malutkich sprzedawców (to moja teza) chcą się pozbyć problemów jakie mają z reklamacjami i lepiej mieć "pod opieką" (strzelam) 10k firm niż 200k małych, których trudniej im dyscyplinować i zarobek mniejszy. Niech idą na olx i tam niech klient sam się z nimi męczy.

Cyfron

podobno Amazon szykuje się do wejścia do PL...

kva.pl

necavi ma niestety racje, allegro zmienia sie w sklep, a przestaje byc miejscem do handlu uzywkami przez drobnice. To jest w pelni zaplanowane i przekalkulowane dzialenie.

krzyszp

Cytat: Cyfron w 08 Październik 2017, 18:36
podobno Amazon szykuje się do wejścia do PL...
Wierz mi, Amazon jest jeszcze gorszy... Wiem, bo byłem zaangażowany w developerkę dla ich (sporego) klienta... Skończyło się na KE...
Amazon łamie wszystkie możliwe standardy współpracy pomiędzy podmiotami w Europie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

c_RaSz

Cytat: Cyfron w 08 Październik 2017, 18:36podobno Amazon szykuje się do wejścia do PL... 

Wikipedia:  {Amazon}
Centra dystrybucyjne w Polsce
Dwa pierwsze centra dystrybucyjne Amazon w Polsce zostały otwarte odpowiednio 28 i 29 października 2014 roku w Bielanach Wrocławskich oraz w Sadach pod Poznaniem.

Konkurencja zawsze jest dobra dla konsumenta, zaś "druga strona" jej... nie lubi. Stąd też dążenie do uzyskania pozycji monopolu, albo częściowego (wysoki procent udziału w rynku) a najlepiej: pełnego (zero konkurencji). W warunkach w pełni wolnego rynku trudno zdobyć, a jeszcze trudniej: utrzymać (dłużej) zdecydowaną dominację. Ale od czego jest lobbing? Ano dzięki niemu można zrobić deal z aktualną Grupą Trzymającą Władzię, a ta już się postara, aby konkurencji nałożyć różne utrudnienia, które doprowadzą ją do bankructwa, lub przynajmniej znacznie utrudnią działalność (sposobów jest multum).
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

Wierzcie mi, Amazon to zuo...
Oni nie polepszą konkurencji, oni ją zabiją...


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

#10
Napiszę to tak - ostatnio przyszło mi do głowy że zawyżanie cen przez Allegro (nowy w właściciel ) jest celowe :(
Ludzie mają  już dosyć cen na Allegro i z utęsknieniem chcą przejść na inna platformę która może pojawić się na polskim rynku. I to może być Amazon.

Na początku będzie tanio i kolorowo - a potem wiadomo, wszystko zależy ile i jak szybko sprzedawcy się przeniosą.

A Alego będzie stratne podwójnie - w moim przypadku stratne będzie już nawet za październik

Do tej pory średnio płaciłem za Allegro 1,7-2 tysięcy
Za wrzesień dowalili mi po podwyżkach 3,5 tysiąca (6zł za 30 dni teraz mamy 9zł za 10 dni czyli z 6zł zrobiło się 27zł)

Po zrobieniu porządku z opłatami dodatkowymi i paroma aukcjami za październik nawet nie wiem czy 1 tysiąc przekroczę.
I podejrzewam że wiele osób zrobiło dokładnie to samo.



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

już widziałem na fanpage dużych sklepów informacje o bojkocie aledrogo, więc nie jesteś jedyny :)

Szopler

Dzisiaj dostałem maila od sklepu którego byłem klientem, że likwidują swój sklep na Allegro i zapraszają na wyprzedaż tamże.

KrzychuP

Kiedyś chyba były jeszcze takie platformy jak ebay i świstak, ale czy jeszcze funkcjonują...? :dunno:

necavi

ebay to Europa  i reszta świata :P  Świstak - dawno zapomniany. Tzn istnieje, ale aukcji ma 0, słownie zero

Krzysiak

No to allegro musiało ładnie stracić przychody - bardzo wiele osób wyłączyło wyróżnienia
więc allegro wpadło na pomysł dla sprzedających :)

Z pewnością o tym wiesz, a jeśli nie - powinno zainteresować Cię, że dla 26% kupujących zakup na raty był najdroższą transakcją w historii zakupów.

Dlaczego Ci o tym mówimy?

Ponieważ możesz dużo zyskać dzięki naszej akcji, do której chcemy Cię zaprosić.
Pomyśl o tym. Wystarczy, że włączysz wyróżnienie we wszystkich swoich ofertach, żeby przekonać się o korzyściach.

Od teraz każdą wyróżnioną ofertę o wartości od 300 PLN Twoi Klienci będą mogli kupić na RATY 0%.

Dodatkowym plusem jest to, że Klienci mogą kupić na RATY 0% wiele przedmiotów od różnych Sprzedających na łączną kwotę koszyka od 300 PLN.

Wystarczy, żeby przynajmniej połowa wartości koszyka stanowiły oferty wyróżnione. Jesteśmy przekonani, że masz szansę na zwiększenie Swojej sprzedaży. 


A potem mały haczyk

Dodatkowym plusem jest to, że Klienci mogą kupić na RATY 0% wiele przedmiotów od różnych Sprzedających na łączną kwotę koszyka od 300 PLN.

[b]Wystarczy, żeby przynajmniej połowa wartości koszyka stanowiły oferty wyróżnione.[/b] Jesteśmy przekonani, że masz szansę na zwiększenie Swojej sprzedaży.



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: