Zakup Laptopa

Zaczęty przez migawron, 04 Grudzień 2017, 11:22

migawron

Kamraci z doświadczeniem - wspomóżcie radą,

przymierzam się do zakupu laptopa, głównie jako zamiennik stacjonarki do grania i zastanawiam się na konfiguracją,

idealnie byłoby mieć i7 + GTX1060 + SSD

ale takie combo to od 5500 się zaczynają, a mam do wydania 1000 mniej :)

i pytanie na czym najlepiej przyoszczędzić, żeby strata na wydajności była jak najmniejsza?


edit - co myślicie o takim?

https://www.x-kom.pl/p/374122-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i7-7700hq-8gb-256-win10-gtx1050ti.html






kva.pl

Jak możesz to poczekaj, na horyzoncie są nowe laptopowe APU AMD, na 100% zamieszają trochę rynkiem.

migawron

zawsze można poczekać,

ale już dość długo czekam i męczę się na starym rzęchu, więc wolałbym już nie czekać :)



kva.pl

Ale teraz wchodzi nowa generacja AMD i nowa generacja Intela, nie bylo konkurencji w segmencie mobile od ja wiem, 5 lat? Naprawde bedzie zamieszanie na rynku ;)

Inna sprawa ze gamingowy laptop to sam w sobie jest slaby pomysl. W co chcesz grac na nim?

migawron

w co grać? w zasadzie we wszystko :)

nie mam miejsca na stacjonarny komputer, więc chcąc mieć możliwość odpalenia jakiejkolwiek gry AAA, w sensie Call of Duty, czy NFS na przyzwoitych detalach, jestem skazany na gamingowego lapka.

a kiedy +- jest premiera nowych generacji AMD i intela? Może faktycznie jeszcze się wstrzymam



tito

Ja się nie wstrzymałem.
Lubię AMD, ale ile można CZEKAĆ? Wróciłem do domu i na laptopie nie można już pracować bo to już nawet nie staruszek - C2D 1,66 GHz + 2 GB RAM. Otwarcie strony trwa wieczność, scrolling to droga przez mękę.
Więc potrzebuję laptopa tu i teraz. Intel + NVidia już jadą (budżetowe). Sorry AMD - skończcie współpracę z GloFo, bo na dobre brak dostaw wam nie wychodzi - już, już prawie są niereferencyjne VEGI - wystarczy jeszcze trochę POCZEKAĆ. Już są APU z VEGĄ i Ryzenem - tylko jeszcze trochę POCZEKAJCIE.
Gdyby takie były 4 miesiące temu to kasa by poszła dla AMD nie dla NVidii, ale nie chciałem CZEKAĆ.

necavi

Nie no strasznie niecierpliwy z Ciebie gość. 4 miesiące czekania to tyle co nic. Zostań Amigowcem to nauczysz się cierpliwości. Tam gdy sprzęt spóźnia się 2 lat ludzie nie widzą problemu i płacą za produkt przynajmniej kilka razy więcej niż za sprzęt pecetowy ::)

krzyszp

Cytat: necavi w 13 Grudzień 2017, 17:23
Nie no strasznie niecierpliwy z Ciebie gość. 4 miesiące czekania to tyle co nic. Zostań Amigowcem to nauczysz się cierpliwości. Tam gdy sprzęt spóźnia się 2 lat ludzie nie widzą problemu i płacą za produkt przynajmniej kilka razy więcej niż za sprzęt pecetowy ::)
Zgadza się! :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Cytat: necavi w 13 Grudzień 2017, 17:23
Nie no strasznie niecierpliwy z Ciebie gość. 4 miesiące czekania to tyle co nic. Zostań Amigowcem to nauczysz się cierpliwości. Tam gdy sprzęt spóźnia się 2 lat ludzie nie widzą problemu i płacą za produkt przynajmniej kilka razy więcej niż za sprzęt pecetowy ::)
4 miesiące to nic?
To poczekaj jeszcze 4, a później jeszcze 4. A w tym czasie konkurencja wypuści kolejną generację GPU i co?
A koronny argument stawiający Ciebie z opuszczonymi spodniami jest taki, że w czasie kiedy Ty radziłbyś czekać, mój nowy sprzęt będzie liczył BOINC.  :attack:  :arrr:

krzyszp

https://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?f[22][93480]=1
I są dostępne od ręki...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

To było do mnie, czy do Migawrona?
Bo jeśli do mnie, to nie trafione. Jakiś czas temu zrezygnowałem z dużych laptopów na rzecz mniejszych,a tu pisałem o wersjach mobilnych APU - o których szumnie było pisane na portalach jakie to są och i ach. Tj będą, bo ich nie ma (oprócz Della bodajże). A teraz AMD wprowadza równie dobrze przyjęte R3 APU, które na pewno będą kiedyś dostępne...

krzyszp

Raczej tak ogólnie... I fajna maszynka - R7 - 8 rdzeni, 16 wątków w laptopie :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Ogólnie to tak. Gdyby to był mój przedział kwotowy to bym brał.
Ps moja nowa zabawka już przyszła, ale -wstyd przyznac- jeszcze nie liczy. Czekam na Młodego, aby pokazać konfigurację nowego komputera.

migawron

5k to też za dużo trochę,

Ja finalnie zdecydowałem się na Lenovo - konfig okrojony w stosunku do założeń, - i57300HQ + GTX 1050 Ti ale za to cena znacznie poniżej 4k, więc nie ma tragedii.



tito


migawron

coś tam liczy :)

mam kłopot ze sterownikami do zintegrowanego GPU (intel 630) nie wiem jak to ogarnąć - jedyne próbki jakie dostaję to Collatz, ale wykrzaczają się od razu



tito

Olej - nie opłaca się liczyć na integrze. Tylko zwiększa temperaturę.
CPU + NVidia i zobacz temperatury.  :whip:

migawron

4x cpu w WCG + nvidia temp 63st, ale wiatraki się dość głośne wtedy robią.

Przy 4x cpu w WCG 43st i nic nie słychać, ale GPU się nudzi.

Natomiast tryb użytkowania jest taki, że nie wyrobię się z długimi próbkami na GPU, podpowiecie które projekty mają najkrótsze próbki dla GPU nvidii?

Niby tyle lat w Boinc, ale od bardzo długiego czasu nie miałem we flocie niczego z kartą graficzną :dunno:



PDH

#18
GTX1050 fajnie się sprawdzi w Collatz Conjecture. Próbki powinny się liczyć poniżej godziny i dobrze punktować (~35k/WU). Poza tym Einstein, Enigma...
GPUGrida odradzam ze względu na długie zadania.

Edit...
Odpal PrimeGrida, podprojekt Proth Prime Search Sieve (PPS-Sieve) - trwa tam wyścig, każde gpu się liczy:)

tito

PG zawsze spoko ze względu na krótkie WU oraz ich dostępność.
Odnośnie hałasu - możesz zmniejszyć power limit GPU(w np aferburnerze), u mnie to fajnie działa i zaoszczędza trochę prądu->niższe temperatury->mniejszy hałas.

migawron

Dzięki za pomoc, potestowałem trochę i faktycznie, PPS Sieve liczą się nieco ponad 17 minut, Collatz około 44 minut, i po zmniejszeniu napięcia pamięci karty bez hałasu utrzymuje 55 stopni.




syrian

#21
Witam
Potrzebuję rady co do lapka, ma służyć do nauki, przegładanie netu itp, na pewno nie do gier.
wypatrzyłem coś takiego :
https://allegro.pl/oferta/hp-pavilion-15-fhd-ryzen-5-2500u-8gb-256gb-ssd-w10-8335887664
czy do tego da sie dołożyć tradycyjny dysk? tak na wszelki wypadek gdyby okazało sie ze ten ssd to za mało.

a jesli nie ten to jaki inny mniej wiecej w podobnej cenie.

Grzegorz R. Granowski

Panowie ... za ' 2.200 ' ... zakupiłem ... Della Rugged Extreme 7404 ... najserdeczniej ... Grzegorz Roman Granowski ... ( HGM ) ...

SzaMoT

Odnośnie laptopa to nie mam obecnie rozeznania ale odnośnie dysku możesz zawszę podpiąć zewnętrzny dysk przez USB

syrian

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 04 Wrzesień 2019, 18:52
Panowie ... za ' 2.200 ' ... zakupiłem ... Della Rugged Extreme 7404 ... najserdeczniej ... Grzegorz Roman Granowski ... ( HGM ) ...
Wygląd odstrasza  ;D, w sumie to nie dla mnie tylko dla córki, mi wystarczy stacjonarka.

Co do dysku usb, owszem można ale wygodniejszy taki  na stałe w środku :)

Ewentualnie taki :
https://www.x-kom.pl/p/495904-notebook-laptop-156-acer-aspire-3-ryzen-5-2500u-8gb-256-win10-fhd.html
w tym na pewno jest miejsce na dysk 2,5 cala i ram działa w dualu, w HP nie znalazłem takiej informacji, jedyny minus to dysk ssd działa w trybie sata III

tito

Podobnego Acera mam na Intelu + NVidia. Całkiem niezłe wykonanie (oczywiście przy uwzględnieniu ceny), ale uwaga: nie ma żadnych diód - bardzo dziwne to jest.
Dodatkowo celowałbym w coś z najtańszą integrą - a to po to, aby układ chłodzenia był przystosowany do CPU i GPU - wtedy przy obciążonym tylko CPU jest chłodniej.

Grzegorz R. Granowski

to ten ... dokładnie ... egzemplarz ... https://www.morele.net/laptop-dell-latitude-14-7404-rugged-extreme-intel-i5-4300u-8gb-256gb-ssd-1366x768-klasa-a-windows-10-home-l21-6136627/ ... ...

serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ... ...

edit : podepnę ... Projekty CPU ... RNA World ... oraz climateprediction.net ...

SzaMoT

Dla dziewczyny taki pancerniak, to pomyślą, że jakaś agentka  XD

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 05 Wrzesień 2019, 12:16
Dla dziewczyny taki pancerniak, to pomyślą, że jakaś agentka  XD

nie bardzo rozumiem Szanowny Kamracie Skrzydłowy ... ... do Szanownych Dam ... proszę ... z szacunkiem ... Della również proszę szanować ...

SzaMoT

Cytat: syrian w 04 Wrzesień 2019, 20:35
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 04 Wrzesień 2019, 18:52
Panowie ... za ' 2.200 ' ... zakupiłem ... Della Rugged Extreme 7404 ... najserdeczniej ... Grzegorz Roman Granowski ... ( HGM ) ...
Wygląd odstrasza  ;D, w sumie to nie dla mnie tylko dla córki, mi wystarczy stacjonarka.

Do tego się odniosłem.
Oczywiście z szacunkiem dla dziewczyn i Della  :)

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 05 Wrzesień 2019, 13:27
Cytat: syrian w 04 Wrzesień 2019, 20:35
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 04 Wrzesień 2019, 18:52
Panowie ... za ' 2.200 ' ... zakupiłem ... Della Rugged Extreme 7404 ... najserdeczniej ... Grzegorz Roman Granowski ... ( HGM ) ...
Wygląd odstrasza  ;D, w sumie to nie dla mnie tylko dla córki, mi wystarczy stacjonarka.

Do tego się odniosłem.
Oczywiście z szacunkiem dla dziewczyn i Della  :)

Kobiet chociaż byś napisał ... Szanowny Kamrat żonaty ?!? ... ...

SzaMoT

Nie wiadomo ile ma lat córka syriana.
Szacunek dla kobiet i Della :respect:

syrian

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 05 Wrzesień 2019, 13:30
Cytat: Tomasz Kaczmarek w 05 Wrzesień 2019, 13:27
Cytat: syrian w 04 Wrzesień 2019, 20:35
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 04 Wrzesień 2019, 18:52
Panowie ... za ' 2.200 ' ... zakupiłem ... Della Rugged Extreme 7404 ... najserdeczniej ... Grzegorz Roman Granowski ... ( HGM ) ...
Wygląd odstrasza  ;D, w sumie to nie dla mnie tylko dla córki, mi wystarczy stacjonarka.

Do tego się odniosłem.
Oczywiście z szacunkiem dla dziewczyn i Della  :)

Kobiet chociaż byś napisał ... Szanowny Kamrat żonaty ?!? ... ...
żonaty i to od dawna,
a córka(kobieta);D się na studia wybiera i muszę jakiegoś lapka jej kupić

Grzegorz R. Granowski


SzaMoT

Cyt.
https://www.comtrade.pl/product-pol-8436-Panasonic-Toughbook-CF-19-Core-i5-3320M-2-6-GHz-8-GB-240-SSD-Win-7-Prof-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIyq_-oNW55AIVwqoYCh0seAp7EAQYBSABEgLgHPD_BwE

I do tego zestawu powyżej od GRG, jeszcze bym rozważył
Hummer H3 X Concept
Będzie się ładnie prezentować  ;)