Mobilne kopanie i twarde lądowanie

Zaczęty przez IThorne, 20 Styczeń 2018, 01:40

IThorne

Właśnie stałem się właścicielem kolejnego tableta w moim BOINCowym stadku (o MoSORze napiszę niedługo) i zapragnąłem sobie poeksperymentować. W kopaniu kryptowalut.

Znacie Minergate? Ten kto wymyślił ten projekt musi być mistrzem(i bogaczem bo przecież muszą na tym zarabiać). Prosty w obsłudze program dla idiotów, którzy chcą zarobić majątek nic nie robiąc czyli dla każdego kto nie zna się na temacie.

Ponieważ można kopać na urządzeniach mobilnych to zainstalowałem aplikację, wbiłem maila i wio!

Kopiemy, kopiemy i powoli rośnie nam stan konta. Mamy sześć 0 po przecinku (0, 000000cośtam Monero), ale to kasa, prawda? Jest dobrze, zatrważające 8-9 h/s na 4 rdzeniach (tablet to LG v490). Będzie dobrze...

I po godzinie sprawdzamy. Zarobiliśmy ogromne... 0,25 grosza! O kurcze, ale hajs. Jestem bonzem!

Minergate jest bardzo miłe dla lamerów (czyli dla mnie też) i daje kalkulatory. Sprawdzam i przeliczam. Rzeczywiście, na Monero zarobię 5,63 groszy dziennie przy hashu 8. Czyli dobrze wyliczyłem.

I tutaj jak widzicie rzeczywistość boleśnie uderzyła w marzenia o miliardach zarobionych na kryptowalutach. Tablet kosztował mnie 40 złotych (uszkodzony dotyk, takie sprzęty liczą mi BOINCa) czyli zwróci się za... 710 dni. A prądu nie liczę (1-2 W na godzinę można olać). A taki nowy tani tablet to 300 złotych przez 5,63 grosza. To za ponad 14 lat.

Oczywiście niedawno trochę (okolo 50%) spadły kursy kryptowalut, dolar też nisko (3,40 PLN), więc kiedyś było lepiej. Czyli ile? 10 groszy na dzień? 12? Naprawdę majątek.

Powyższy eksperyment potwierdził, że nie warto bawić się w domowe kopanie. Chyba że ktoś ma zestaw 6xGPU i niską cenę prądu (już nie będę się czepiał, że kryptowaluty nie liczą nic konkretnego i tylko szkodzą środowisku). Bo reszta sprzętu generuje grosze. Prawie każda inna praca załatwia ogromną przebitkę w zyskach. Przykład?
Promocja na mleko w Biedronce - kup 12, a zapłacisz o 60 groszy mniej za karton. Czyli nie wydałem (nazwijmy to zarobiłem) 7,20 PLN. A to ekwiwalent tylko 120 dni pracy mojego tableta. Zakupy zajęły mi 20 minut...

Dlatego wolę BOINCa. Coś liczą i jest to część mojego wkładu w postęp ludzkości. Nie za dużo (tablet to nie superkomputer), ale ziarnko do ziarnka...



SzaMoT🍀

Też próbowałem mobilnie, marnie tak jak pisałeś.
Kiedyś był temat między nami o uszkodzonych tab.
Dalej leży w szafie temat nie wypalił że względu na dane w nim
Teraz mam hasła zmienione mogę podesłać ok?

krzyszp

Serio Panowie? Nie poczytaliście w necie o krypto, kopaniu, opłacalności itd?

Po was bym się tego nie spodziewał chłopaki :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kriu

Z jednego tabletu czy smartfona nic nie uzyskasz ale cała armia już coś może dać.
Ostatnio "wyroiło" się dużo trojanów do kopania na Androidach np. opis: https://www.mysonicwall.com/sonicalert/searchresults.aspx?ev=article&id=1110
Np. z kilkunastu tysięcy zainfekowanych urządzeń coś tam można "wyciągnąć" - ale to tylko dla hakerów :)
A tak na marginesie - Virustotal po skanowaniu online pokazuje dla tego programu do kopania (MinerGate pod Win7), że 33 programy antywirusowe uważają go za wirusa:
https://www.virustotal.com/pl/file/ccf801f123a895871e5b937092244df15c943dc288ba6d8490648c7d682a6ff4/analysis/1516445893/
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

IThorne

Mi nie chodziło o zysk (potrzebowałbym 100 dni by wypłacić minimalną kwotę), ale o test. Kiedyś zmierzyłem sobie ciśnienie na udzie. Po co? By wiedzieć ile wynosi. Po prostu jak widzę te rozpalone oczy "górników" to staram nie śmiać się im w twarz.

Mam trochę uszkodzonych tabletów i szykuję akcje crowfundingową by zebrać na kilka kolejnych. Bo wg mnie są bardziej efektywne niż stacjonarne.

Radiowy, przyjmę każdy sprzęt, któremu działa ekran.



toms83