Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Monitoring

Zaczęty przez krzyszp, 26 Maj 2018, 22:51

krzyszp

Witam,
Ostatniej nocy ktoś spalił samochód mojego wujka (centralnie - wybita szyba, do środka jakieś paliwo, namoczona chyba benzyną szmata na przednim fotelu)... Winny prawdopodobnie zostanie złapany (jest DNA sprawcy), jednak zostałem poproszony o pomoc w założeniu monitoringu na miejsce postoju auta...

Potrzebuję porady, jaką kamerę (2szt będą) wykorzystać, aby obraz przesyłać na dystans 60-80m, bo taka jest odległość od budynku mieszkalnego. WiFi raczej odpada, po drodze jest spory budynek.
Generalnie, chodzi o to, aby obraz był w miarę wysokiej jakości w nocy - raczej nikt nie podpala samochodów w dzień...

Oczywiście, najlepiej aby to było jak najtaniej. Sam kombinowałem, aby podczepić jakiś klon RaspberryPi z HDD, ale nie wiem, jak jest z softem nagrywającym obraz z kamer na malinie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

gdzie się to stało?!  :wth:

krzyszp

Na zamkniętym podwórku...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kriu

Możesz rozważyć dodotkowo jakiś doświetlacz na podczerwień i ew. detekcja ruchu, która by go włączała.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

krzyszp

Cytat: kriu w 27 Maj 2018, 10:35
Możesz rozważyć dodotkowo jakiś doświetlacz na podczerwień i ew. detekcja ruchu, która by go włączała.
No właśnie takie rozwiązanie by pasowało. Masz może jakieś przykładowe modele?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kriu

Cytat: krzyszp w 27 Maj 2018, 13:13
Cytat: kriu w 27 Maj 2018, 10:35
Możesz rozważyć dodotkowo jakiś doświetlacz na podczerwień i ew. detekcja ruchu, która by go włączała.
No właśnie takie rozwiązanie by pasowało. Masz może jakieś przykładowe modele?
Niestety nie, ja tylko tak teoretycznie, bo wiem, że takie rozwiązania się stosuje.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

necavi

@krzyszp Na elce możesz uzyskać praktyczną poradę, tylko dobrze sformułuj pytanie, a i leki na uspokojenie zażyj wcześniej  ;)

krzyszp

Generalnie już wiem, co chciałem - za mały budżet na coś porządnego...

Prawdopodobnie wygra gotowy zestaw z czterema kamerami i rejestratorem za ok. 800pln + trochę kabla.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Finalnie, sprawa się trochę zmieniła.
Zakupiony został rejestrator LV-XVR84S z zestawem 6 kamer FullHD.

Całość podłączona, 100m kabla poszło i teoretycznie hula, jednak pojawił się problem.
Otóż na podłączonym do rejestratora TV wszystko śmiga, daje się obsługiwać itd, jednak zależy nam na dostępie zdalnym, przez wbudowany serwer WWW i tu jest problem. Okazuje się, że oczywiście przeglądarka może być dowolna ale pod warunkiem, że nazywa się Internet Explorer. W dodatku system u wujka to 10tka...
IE pomimo włączenia (wymaganych) opcji ActiveX w ramce podglądu wyświetla wyłącznie czarny obraz :(

Macie jakieś propozycje, pomocne info co może być przyczyna?

Dodam, że na próbę próbowałem też połączyć się jakąś 32bit 7-ką na jakimś padle z Atomem, ale ten to już w ogóle nie widział rejestratora (tzn widział, ale "przekroczony czas połączenia)...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kriu

A czy system przy pierwszym podglądzie obrazu w IE pytał o zgodę na zainstalowanie kontrolki ActiveX?
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

krzyszp

Cytat: kriu w 09 Czerwiec 2018, 16:37
A czy system przy pierwszym podglądzie obrazu w IE pytał o zgodę na zainstalowanie kontrolki ActiveX?
Tak, zgoda udzielona, doinstalował... Efektu brak...

Niemniej, czy da się wymusić ponowną instalację?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kriu

Cytat: krzyszp w 09 Czerwiec 2018, 16:48
Cytat: kriu w 09 Czerwiec 2018, 16:37
A czy system przy pierwszym podglądzie obrazu w IE pytał o zgodę na zainstalowanie kontrolki ActiveX?
Tak, zgoda udzielona, doinstalował... Efektu brak...

Niemniej, czy da się wymusić ponowną instalację?
Tak, można (w XP i w Win7 tak, w Win10 nie wiem). Trzeba poszukać w ustawieniach IE zainstalowane dodatki i usunąć ten związany z kamerą. Mażna także profilaktyczne przed ponowną instalacją w opcjach (dokładnie nie pamiętam - chyba IE) ustawić zgody na instalowanie, pobieranie i uruchamianie kontrolek i dodatków. Potem można to powyłączać.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm