Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

[2019-03-05 - 2019-03-10] Year of the Pig challenge

Zaczęty przez Ufol, 04 Marzec 2019, 08:59

Ufol

Start:
2019-03-05 18:00
Meta:
2019-03-10 18:00
Liczymy wyłącznie podprojekt;
Generalized Cullen/Woodall Prime Search LLR (GCW)
Czas uniwersalny późni się względem polskiego zimowego o godzinę. Ruszamy zatem we wtorek, po dziewiętnastej. Upraszam o rozesłanie wici, aby jutro wieczorem choćby garstka załogantów na starcie się stawiła.

tito


Ufol

Dzięki za wrzucenie wieści o zawodach. Mielący w Primegridzie, apeluję do was;
Wyczyścić bufory i maszyny przygotować, bo jakąś, choćby niewielką reprezentację wystawić musimy.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ufol


mimeq



Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

stiven

Ja też walczę ale zacząłem z poślizgiem.

Ufol

Niestety, za Chiny Ludowe, nie chce mi się liczydło na dwa rdzenie przełączyć. Ograniczenie ilości równocześnie mielonych zadań działa bezproblemowo. Natomiast moje app_configi zawodzą, gdy próbuję zmusić aplikację do niestandardowego przetwarzania. Czy mógłby ktoś wrzucić funkcjonalnego app_configa?

stiven

Ja liczę na takim:

<app_config>
   <app>
      <name>llrGCW</name>
      <fraction_done_exact/>
<max_concurrent>1</max_concurrent>
   </app>
   <app_version>
       <app_name>llrGCW</app_name>
       <cmdline>-t 4</cmdline>
       <avg_ncpus>4</avg_ncpus>
   </app_version>
</app_config>


1 próbka na 4 wątkach. Na Twoim i3 to chyba optymalnie będzie 1 próbkę na dwóch wątkach, jak ją rozbijesz na 3 czy 4 to wydaję mi się, że nie przyspieszy bo fizycznie procesor ma 2 rdzenie.

Ufol

Dzięki za błyskawiczny odzew. Szkoda, że dopiero teraz na forum zajrzałem. Przełączyłem na wersję dwurdzeniową. Może zdążę przeliczyć jeszcze choć jedno zadanie do zakończenia wyścigu. Zachowam sobie app_configa. Może się przydać przy innych aplikacjach. Nie wiem, w którym miejscu coś źle wpisałem, z resztą obecnie to już bez znaczenia. Wystarczy zapomnieć o spacji, lub znaku < i instrukcja dla sprzętu nie zostanie przezeń zrozumiana. Tak dzieje się w najlepszym przypadku, bo istnieje również ryzyko całkowitego wysypania zadań. Dlatego nie kombinowałem z poprawkami wprowadzanymi na chama.

stiven

Zdaje się, że błędy w app_config nie spowodują wywalenia zadań. Tak się działo w przypadku app_info.

necavi

Wyścig zakończony.

Zespołowo:
1   Czech National Team    3 041
2   Aggie The Pew       2 355
3   SETI.Germany      1 983
...
12   BOINC@Poland  367

Liczący z PL:
15   Daniel       254
78   Krzysiak_PL_GDA       52
148   mimeq        20
192   necavi        13
212   stiven         10
215   matsu_pl    10
238   Ufol              6
317   vaclav_m      1
318   Genn            1

Podziękowania za wkład dla wszystkich nietoretycznych członków BOINC@Poland