Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

_Aleksander_

Zaczęty przez _Aleksander_, 02 Maj 2010, 21:02

_Aleksander_

Imię: Aleksander

Miejsce zamieszkania: Ciechocinek, województwo Kujawsko-Pomorskie.

Kilka słów o sobie: rocznik 1975, magister telekomunikacji, audiofil, miłośnik Citroenów i koszykówki.

Moje liczenie: Zacząłem liczyć miesiąc temu, wybrałem projekty według własnego uznania najbardziej "rokujące". Do QCN dopisałem się, bo szkoda żeby akcelerometr się marnował... GPU nie posiadam, wszystkie moje mobo to integry ;-)   

Na czym liczę:
- Intel C2D E8200, 2GB RAM, WindowsXP 32-bit.
- Lenovo T60, 2GB RAM, WindowsXP 32-bit (ma wbudowany akcelerometr używany przez QCN)
- Atom D510MO, 2GB RAM, WindowsXP 32-bit (pracuje 24/7 jako remote access, bierze ~30W )

Plany:
- Uruchomić BOINC na jeszcze jednym komputerze z Slackware 13(x86_64).

tito

Witam.  :attack:

lolek

Witam nowego kamrata i życzę miłego liczenia  :parrrty: mam nadzieję, że zagościsz z nami na dłużej   P-)

emik



sstratoss

Witam w naszych szeregach  :parrrty:


:

Pantarhei

Witam. :)

Hmmm... Audiofil.
Ja mam najlepszy wzmak stereo pod słońcem - Diorę Ws-442  ;)

A co tam u Ciebie się kurzy?
:D
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

_Aleksander_

Witam,

Wzmacniacze mam dwa, po jednym do każdego systemu  8) Jeden to tranzystorowy Electrocompaniet, a drugi to lampowiec na triodach 845  :attack:

Aleksander

Niekumaty Burak

Witam w elitarnym QCN.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Waldek1989

witaj w drużynie  :parrrty:

Vega


Sergeant

Witam. Dane do rankingu województw zaliczone.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

 :parrrty: witaj na naszej wesołej łajbie....

G

Witaj na pokładzie! :parrrty:
Udanych przemiałów :attack:

Jeśli chodzi o piecyki ... :D co lampa- to lampa , bez dwóch zdań ;D .


_Aleksander_

No dobra, zakupiłem kartę z GPU.....

Ekonomiczna i skierowana pod konkretny projekt....Zotac GT240 512MB DDR5 AMP!® Edition.
Ten model ma shadery pracujące na 1460 MHz, rdzeń 600MHz i pamięć  4000MHz plus dodatkowy port HDMI na śledziu.
Liczy sobie mój ulubiony PrimeGrid, przerzucając zadanie Proth Prime Search (Sieve) za 134pkt. co 2100 sekund.
Wpakowany w komputer żony, gdzie kryterium wyboru było proste - ma nie hałasować i pociągnąć na zasilaczu 350W. XD

_Aleksander_

Uruchomiłem stację systemu śledzenia wyładowań elektrycznych w atmosferze ziemskiej pracująca w sieci Blitzortung (http://www.blitzortung.org/)

Wygląda na to, że jestem pierwszą i chyba jedyną stacją na terytorium Polski, chociaż projekt ma zasięg europejski i w rejestrze stacji widzę obecnie 215 lokalizacji. Stacja obecnie jest na etapie strojenia przedwzmacniacza i szukania optymalnego miejsca na anteny, ale wczoraj zarejestrowałem pierwsze wyładowania. Jestem naprawdę pod wrażeniem, stacja widzi burze przechodzące nad północnych brzegiem Afryki (Algieria), albo na terytorium Rosji (okolice Moskwy). Ale takie były założenia, bo jestem jedną z najdalej wysuniętych na wschód lokalizacji.

Zachęcam do przyłączenia się do tego projektu, może to nie BOINC ale naprawdę ciekawa inicjatywa.

Dlaczego warto? Z mojego punktu widzenia miałem serdecznie dość IMGW i jej serwisu internetowego. Dostanie się na ich stronę kiedy przez kraj przechodził jakiś front burzowy, to było karkołomne zadanie. Nie wspomnę o graficznej formie prezentacji informacji, gdzie dane uaktualniane są co 5 minut, a skala mapy sprawia że niewiele widać. Będąc członkiem Blitzortung mam dostęp do ich wyników i dodatkowych narzędzi wizualizujących przechodzenie frontów burzowych. Generalnie jestem bardzo zadowolony :-)

Troll81

a jaki sprzęt jest potrzebny??

_Aleksander_

Tutaj jest wszystko opisane szczegółowo:
http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang=en&page=2&subpage_3=3

W skrócie:
Potrzebujesz dwie płytki drukowane (przedwzmacniacz i przetworniki z układami I/O), zaprogramowany procesor Atmela, moduł GPS i anteny.
Składasz, lutujesz, uruchamiasz, pochodzisz ze słuchawkami podłączonymi do zestawu w celu znalezienia miejsca o najmniejszych zakłóceniach, wystawiasz moduł GPS przez okno i gotowe! Teraz podłączasz zestaw do komputera wyposażonego w port serial, na komputerze uruchamiasz aplikację (dostępna pod Windows i Linux), wpisujesz swoje dane i zaczynasz przesyłanie danych do centralnego serwera. THE END :-)

Troll81

#17
MOżna by z tego zrobić projekt BOINC na zasadzie podobnej do QCN  %) Lightning catcher network??

Ponieważ na lutowaniu znam się jak świnia na astronomii to mam pytanie? ile kosztuje gotowiec?

_Aleksander_

Sprowadzając wszystko do pieniędzy....to potrzebujesz około 800-900PLN.

Troll81


_Aleksander_

Zakupiłem kolejną kartę.....EVGA GTX460 768MB. W dobrej cenie z drugiej reki, używana tylko 2 miesiące, ciągle na gwarancji.

Jej zakup wymusi małe roszady we mojej małej flocie:
1. E8200 z WindowsXP 32bit + GTX460: GPU -> Primegrid (Sieve) CPU -> WCG, Primegrid (LLR), Primaboinca, LHC@Home, Rosetta@Home, WUProp@Home.
2. D510 z WindowsXP 32bit + akcelerometr: CPU -> WCG, QCN, LHC@Home, WUProp@Home.
3. Lenovo T40 z WindowsXP 32bit + akcelerometr: CPU -> WCG, QCN, Primaboinca, LHC@Home, Rosetta@Home, WUProp@Home.
4. Q8200 z Ubuntu 64bit + GT240: GPU -> Einstein@Home CPU -> Primegrid (LLR i Sieve), Primaboinca, WEP-M+2, WUProp@Home.
5. Dell D600 z Windows2000 + akcelerometr: CPU -> WCG, QCN, LHC@Home, WUProp@Home.

Komputery najemne/gościnne według rozdzielnika: te z systemem 64bit pod Primegrid (Sieve), a te systemem 32bit pod Primegrid (LLR).

Do wąskiej grupy projektów, które liczę dorzucam Einstein@Home. Motorem jest zainteresowanie mojego taty tematyką astronomii i fal grawitacyjnych.
Projekt udostępnił niedawno aplikacje na CUDA, z lektury forum projektu wynika, że GT240 nada się idealnie. Szybsze karty wymagają uruchamiania kilku WU równocześnie dla zajęcia wszystkich zasobów, a GT240 ze swoimi 96 shaderami wysyci się do 80 procent bez żadnych sztuczek na pojedynczym WU.

Tomasz R. Gwiazda

 :parrrty:
stabilnej pracy zycze i przyrostu RAC

mimeq

Tez musze o podobnej pomyslec, a ze wlasnie przyszla nadplata CO ....  ;D


Troll81


lolek

szykuje się ładny wzrost RACu  :parrrty:

_Aleksander_

#25
Update stanu floty:

1. E8200 z WindowsXP 32bit + GT240: GPU -> Einstein@Home CPU -> WCG, Primegrid (LLR), Primaboinca, LHC@Home, Rosetta@Home, WUProp@Home.
2. D510 z WindowsXP 32bit + akcelerometr: CPU -> WCG, QCN, WUProp@Home.
3. Lenovo T40 z WindowsXP 32bit + akcelerometr: CPU -> WCG, QCN, Primaboinca, LHC@Home, WUProp@Home.
4. Q8200 z Ubuntu 64bit + GTX460: GPU -> Einstein@Home CPU -> WCG, Primegrid (Sieve), Primaboinca, WEP-M+2, WUProp@Home.
5. E5200 z WindowsXP 64bit + akcelerometr: CPU -> WCG, QCN, LHC@Home, WUProp@Home.

Cele do osiągnięcia na koniec 2011:

PROJEKT - PUNKTY - CELE - PRIORYTET

- Einstein@Home - 4mln Total - utrzymać Top 20 w BOINC@Poland - niski
- Primegrid - 30mln Total - utrzymać Top 20 w BOINC@Poland - niski (LLR Woodall, LLR PSP, LLR 321, LLR Cullen dociągnąć do 200k).
- WCG - >500.000 - BRAK - wysoki (dociągnąć HCC & CEP2 & CCW - Emerald, DSFL - silver)
- LHC@home - >50.000 - utrzymać Top 20 w BOINC@Poland - wysoki (brakuje 20k)
- WUProp@Home- BRAK - utrzymać Top 10 w BOINC@Poland - niski
- primaboinca - >200.000 - utrzymać Top 20 w BOINC@Poland - niski
- Rosetta@home - >200.000 - BRAK - wysoki (brakuje 50k)
- WEP-M+2 - >200.000 - utrzymać Top 3 w BOINC@Poland - niski
- QCN - BRAK - utrzymać Top 3 w BOINC@Poland - niski

Status PRIMEGRID:


Troll81

Zacna flota, zacne plany  :respect:

aborek

Super. Wielki  :respect:

_Aleksander_

Cele do osiągnięcia na koniec 2011 - Aktualizacja:

PROJEKT - PUNKTY - CELE - PRIORYTET

- Einstein@Home - 4mln Total - utrzymać Top 20 w BOINC@Poland - niski (brakuje 280k)
- Primegrid - 30mln Total - utrzymać Top 15 w BOINC@Poland - niski (LLR Woodall, LLR PSP, LLR 321, LLR Cullen dociągnąć do 200k).
- WCG - >500.000 - BRAK - niski (dociągnąć HCC & CEP2 & CCW - Emerald, DSFL - silver, Beta - silver)
- LHC@home - >50.000 - utrzymać Top 15 w BOINC@Poland - wysoki (brakuje 20k 13k)
- WUProp@Home- BRAK - utrzymać Top 10 w BOINC@Poland - niski
- primaboinca - >200.000 - utrzymać Top 20 w BOINC@Poland - niski
- Rosetta@home - >200.000 - BRAK - wysoki (brakuje 50k 23k)
- WEP-M+2 - >200.000 - utrzymać Top 3 w BOINC@Poland - niski
- QCN - BRAK - utrzymać Top 3 w BOINC@Poland - niski
- Radioactive@Home - BRAK - utrzymać Top 15 w BOINC@Poland - niski

GRID

Fajnie sobie przedstawiłeś schemat celów. Może sobie skopiuje i do swojej wizytówki.

Troll81


_Aleksander_

Update stanu floty:

1. E8200 z WindowsXP 32bit + GT240: GPU -> Einstein@Home CPU -> WCG, Primegrid (LLR), Primaboinca, LHC@Home, Rosetta@Home, WUProp@Home.
2. D510 z WindowsXP 32bit + akcelerometr: CPU -> WCG, QCN, WUProp@Home.
3. HP Elitebook 8460p (i5-2520M) z WindowsXP 32bit : CPU -> WCG, Primaboinca, LHC@Home, WUProp@Home.
4. Q8200 z Ubuntu 64bit + GTX460: GPU -> Einstein@Home CPU -> WCG, Primegrid (Sieve), Primaboinca, WEP-M+2, WUProp@Home.
5. E5200 z WindowsXP 64bit + akcelerometr: CPU -> WCG, QCN, LHC@Home, WUProp@Home.


Cele do osiągnięcia na koniec 2011 - Aktualizacja:

PROJEKT - PUNKTY - CELE - PRIORYTET

- Einstein@Home - 4mln Total - utrzymać Top 20 w BOINC@Poland - wysoki (brakuje 1mln)
- Primegrid - 30mln Total - utrzymać Top 15 w BOINC@Poland - niski (LLR Woodall, LLR PSP, LLR 321, LLR Cullen dociągnąć do 200k).
- WCG - >500.000 - BRAK - niski (dociągnąć HCC & CEP2 & CCW - Emerald, DSFL, Beta - silver)
- LHC@home - >50.000 - utrzymać Top 15 w BOINC@Poland - niski (brakuje 20k 13k)
- WUProp@Home- BRAK - utrzymać Top 10 w BOINC@Poland - niski
- primaboinca - >200.000 - utrzymać Top 20 w BOINC@Poland - niski
- Rosetta@home - >200.000 - BRAK - wysoki (brakuje 50k 23k 9k)
- WEP-M+2 - >200.000 - utrzymać Top 3 w BOINC@Poland - niski
- QCN - BRAK - utrzymać Top 3 w BOINC@Poland - niski
- Radioactive@Home - BRAK - utrzymać Top 15 w BOINC@Poland - niski

Przyczyna zmiany/aktualizacji priorytetów:

- Wymiana Lenovo T40 na HP Elitebook 8460p (utrata jednego akcelerometru dla QCN).
- Osiągnięcie założonego pułapu 50k dla LHC@Home.
- Osiągnięcie założonego pułapu 500k dla WCG.

Status PRIMEGRID:


Troll81

akcelerometr mozesz zakupić :D

_Aleksander_

Update stanu floty:

1. E8200 z WindowsXP 32bit + GT240: GPU -> Einstein@Home CPU -> WCG, Primegrid (LLR), Primaboinca, LHC@Home, Rosetta@Home, WUProp@Home.
2. D510 z WindowsXP 32bit + akcelerometr: CPU -> WCG, QCN, WUProp@Home.
3. HP Elitebook 8460p (i5-2520M) z WindowsXP 32bit : CPU -> WCG, Primegrid, Primaboinca, LHC@Home, WUProp@Home.
4. i7-2600 z WindowsXP 64bit + GTX460: GPU -> Einstein@Home CPU -> WCG, LHC@Home, Primegrid, Primaboinca, WUProp@Home.
5. E5200 z WindowsXP 64bit + akcelerometr: CPU -> WCG, QCN, LHC@Home, Primegrid, WUProp@Home.


Cele do osiągnięcia na koniec 2011 - Aktualizacja:

PROJEKT - PUNKTY - CELE - PRIORYTET

- Einstein@Home - 4mln Total - utrzymać Top 20 w BOINC@Poland - wysoki (brakuje 0,75mln)
- Primegrid - 30mln Total - utrzymać Top 15 w BOINC@Poland - niski (LLR Woodall, LLR PSP, LLR 321, LLR Cullen dociągnąć do 200k).
- WCG - >500.000 - BRAK - wysoki (dociągnąć HCD2 - Emerald, HCC - Sapphire)
- LHC@home - >50.000 - utrzymać Top 15 w BOINC@Poland - niski
- WUProp@Home- BRAK - utrzymać Top 10 w BOINC@Poland - niski
- primaboinca - >200.000 - utrzymać Top 20 w BOINC@Poland - niski
- Rosetta@home - >200.000 - BRAK - niski
- WEP-M+2 - >200.000 - utrzymać Top 3 w BOINC@Poland - niski
- QCN - BRAK - utrzymać Top 3 w BOINC@Poland - niski
- Radioactive@Home - BRAK - utrzymać Top 15 w BOINC@Poland - niski

Przyczyna zmiany/aktualizacji priorytetów:

- Wymiana sprzętu Q8300 z Ubuntu na i7-2600 z Windows XP.
- Wymiana EVGA GTX460 768MB na EVGA GTX460 1024MB (3 zamiast 2 WU Einstein@Home równocześnie)
- Osiągnięcie założonego pułapu 50k dla Rosetta@home.
- Bliski koniec HCC i HCD2 w WCG (dociągnąć do kolejnych odznak).


Troll81

zacnie :parrrty:

_Aleksander_

Stan floty:

1. E8200 z windowsxp 32bit: CPU -> wcg, primegrid (llr), primaboinca, lhc@home, rosetta@home, wuprop@home.
2. D510 z windowsxp 32bit + akcelerometr: CPU -> wcg, qcn, wuprop@home.
3. HP Elitebook 8460p (i5-2520m) z windowsxp 32bit : CPU -> wcg, primegrid, primaboinca, lhc@home, wuprop@home.
4. i7-2600 z windows 7sp1 + gtx460/768mb: GPU -> primegrid CPU -> wcg, lhc@home, primegrid, primaboinca, wuprop@home.
5. E5200 z windowsxp 64bit + gtx460/1024mb + akcelerometr: GPU -> einstein@home CPU -> wcg, qcn, lhc@home, wuprop@home.
6. Q8300 z ubuntu 64bit: cpu -> wcg, primegrid (llr), wuprop@home.

Cele do osiągnięcia na połowę 2012:

projekt - punkty - cele - priorytet

- einstein@home - 4,5mln total - utrzymać top 10 w boinc@poland - niski (brakuje 300k)
- primegrid - brak - utrzymać top 15 w boinc@poland - niski (llr gnf, llr psp, llr cullen dociągnąć do 200k).
- wcg - brak - brak - wysoki (dociągnąć hcd2, hcc, hfcc - sapphire)
- lhc@home - brak - utrzymać top 10 w boinc@poland - wysoki
- wuprop@home- brak - utrzymać top 10 w boinc@poland - niski
- primaboinca - >250.000 - utrzymać top 20 w boinc@poland - niski
- rosetta@home - brak - brak - niski
- wep-m+2 - >200.000 - utrzymać top 3 w boinc@poland - niski
- qcn - brak - utrzymać top 3 w boinc@poland - niski
- radioactive@home - brak - utrzymać top 15 w boinc@poland - niski

Przyczyna zmiany/aktualizacji priorytetów:

- Bliski koniec HCMD2, HCC, HFCC w WCG (dociągnąć do kolejnych odznak).
- Nowy projekt CUDA w Primegrid (dociągnąć do pozostalych projektów GPU).
- Wymiana WindowsXP->Windows 7 SP1 dla użycia AVX dla LLR Primegrid.

Troll81


_Aleksander_

Stan floty:

1. E8200 z windowsxp 32bit: CPU -> wcg, primegrid (llr), primaboinca, lhc@home, rosetta@home, wuprop@home.
2. D510 z windowsxp 32bit + akcelerometr + czujka R@H: CPU -> Radioactive@Home, wcg, qcn, wuprop@home.
3. HP Elitebook 8460p (i5-2520m) z windowsxp 32bit : CPU -> wcg, primegrid, primaboinca, lhc@home, wuprop@home.
4. i7-2600 z windows 7sp1 + gtx460/768mb + czujka R@H: GPU -> primegrid CPU -> Radioactive@Home, wcg, lhc@home, primegrid, primaboinca, wuprop@home.
5. E5200 z windowsxp 64bit + gtx460/1024mb + akcelerometr: GPU -> einstein@home CPU -> wcg, qcn, lhc@home, wuprop@home.
6. Q8300 z ubuntu 64bit: cpu -> wcg, primegrid (llr), wuprop@home.

Cele do osiągnięcia na połowę 2012:

projekt - punkty - cele - priorytet

- einstein@home - 4,5mln total - utrzymać top 10 w boinc@poland - niski (brakuje 120k)
- primegrid - brak - utrzymać top 15 w boinc@poland - niski (llr TRP doliczyć do 350k, llr SGS doliczyć do 500k).
- wcg - brak - brak - wysoki (dociągnąć hcc do odznaki sapphire)
- lhc@home - brak - utrzymać top 10 w boinc@poland - wysoki
- wuprop@home- brak - utrzymać top 10 w boinc@poland - niski
- primaboinca - >500.000 - utrzymać top 20 w boinc@poland - niski (brakuje 80k)[/color]
- rosetta@home - brak - brak - niski
- wep-m+2 - >250.000 - utrzymać top 3 w boinc@poland - niski
- qcn - brak - utrzymać top 3 w boinc@poland - niski
- radioactive@home - brak - utrzymać top 15 w boinc@poland - niski

Przyczyna zmiany/aktualizacji priorytetów:

- Osiągnięcie celu w HCMD2 i finisz dla HCC, w WCG (maksymalne odznaki SAPPHIRE dla projektu WCG).
- Osiągnięcie celu dla GNF (maksymalna odznaka RUBY dla projektu GPU).
- Otrzymanie drugiej czujki Radioactive@Home.

krzyszp

Gratuluję i życzę szybkiego osiągnięcia celów  :p_arr:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka