Cyfron

Zaczęty przez Cyfron, 07 Czerwiec 2010, 18:59

krzyszp

Olej jest... gęstszy :) Obieg nie jest potrzebny - całe akwarium jest chłodnicą :)
Mnie bardziej interesują kwestie przewodzenia prądu - myślę, że Cyfron gdzieś to opisywał, ale już pamięć nie ta...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

żadnego problemu nie ma.
Problem z kompem i 2 x GPU obciążonym to będzie to, że na pewno będzie za gorąco i tak małe akwarium by nie dało rady oddawać przyjętego ciepła, więc by musiałaby być chłodnica z wymuszonym obiegiem. Ja chłodnicę miałem, ale stwierdziłem, że nie jest mi potrzebna,bo przy procu na 100% nie ma problemu z przegrzewaniem się bez pracy chłodnicy.

Cytat: Ania w 26 Wrzesień 2012, 21:19
taki ?

http://allegro.pl/olej-wazelinowy-do-maszyn-szwalniczych-5-l-5000-ml-i2665930142.html

i tak - to może być taki olej. Ja musiałem kupić 30l bo nie udało mi się wtedy znaleźć mniejszych. Trzeba by było najwyżej sprawdzić jaką on ma konsystencje, bo są różne (ja brałem najrzadszy dostępny)

Teech

a nie byłby lepszy transformatorowy taki jak w grzejnikach elektrycznych (rzadziutki) zapachowo znośny dobrze znosi temperature

Cyfron

transformatorowy jest zielony i jest droższy :)

Teech

słonecznikowy to ciemny przy nim

Cyfron

ale jednak kolorek jest - ja chciałem bezbarwny :)
Komuś może się podobać transformatorowy czy słonecznikowy :D

Ania

Cytat: Cyfron w 27 Wrzesień 2012, 09:40
transformatorowy jest zielony i jest droższy :)

Zielony jest cool !!!
Ale czy to zdrowe mieć akwarium (ciepłe) z takim olejem ?  Dla domowników ?
Dysk wyciągamy na pokrywę .... bo się tak nie grzeje.

Akwarium mogłoby być metalowe (czyli nieprzeźroczyste)  ale lepiej odrowadzające ciepło bez wymuszonego obiegu.
Po za tym będzie ruch spowodowwany zasilaczem. Dodatkowo można go usytawić na dnie. Ciepły olej będzie chyba sam szedł na górę ...

Cyfron

A czy dla domowników kaloryfery w domu są zdrowe? One mają nawet większe temperatury niż to akwarium.
Dysk poza olej, bo może się do środka niego nalać olej i uwali nam dysk. SSD dyski można śmiało tam pchać (oczywiście tracimy gwarancje)

Dokładnie - lepiej całego kompa położyć na dnie, ale wtedy nie mamy swobodnego dostępu do wyjść płyty głównej - mój komp właśnie tak jest postawiony, bo porty wychodzą na górę.

Ania

Chodzi mi o opary z oleju.

Kaloryfery niedługo muszę właczyć. To mnie zabija ?   :)     Jeśli nie włączę to wcześniej umrę z zimna.   Muszę mieć ciepło i przytulnie !!!!

Cyfron

Myślę, że opary z oleju nie są problemem. Komputer jest w Laboratorium już prawie dwa lata, chodzi cały czas, my w laboratorium jesteśmy nawet kilkanaście godzin na dzień, jest sporo ludzi i nikt nie skarżył się na jakieś problemy :)

Ania

To jeszcze jedno pytanie. Czy on odparowuje ? Musieliście go uzupełniać przez te 2 lata ?

Cyfron

nie zauważyłem ubytków oleju.
Musiałem raz podmienić olej, jak mi wsadzili do niego rybę jakąś spreparowaną i się zaczęła psuć po jakimś miesiącu i waliło jak 150  %)
Ale normalnie to się nic nie robi :)

Teech

wyraźnie chcieli ją zamarynować tylko zły preparat wybrali

Ania

W sumie to warto założyć osobny wątek do tej ciekawej dyskusji.

PoznanskaPyra

Cytat: Cyfron w 28 Wrzesień 2012, 09:58
Myślę, że opary z oleju nie są problemem. Komputer jest w Laboratorium już prawie dwa lata, chodzi cały czas, my w laboratorium jesteśmy nawet kilkanaście godzin na dzień, jest sporo ludzi i nikt nie skarżył się na jakieś problemy :)

Leżą martwi, ale się nie skarżą   %)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

Aniu - wątek na forum gdzieś był - trzeba tylko poszukać. Teraz mi się nie chce ;)

Troll81

stajesz się celebryta normalnie :D

Aniu słowo klucz to nautilius :D

Cyfron

w mojej wizytówce, to mogę wrzucić sobie link do mojego bloga, na którym wrzuciłęm kilka moich wywiadów  :arrr: (Wiadomości, Teleexpress, Radiofonia):
http://propersound.pl/
jeszcze trochę i będziecie czytać na pudelku, że zrobiłem kupę  %)

Troll81

ty sie normalnie medialny robisz :D moze teleekspres zrobi o tobie krótki materiał ale odnośnie BOINC?/ :D

Cyfron

może kiedyś.
Komputer w olej wsadziłem 2 lata temu i nagle teraz zrobiło się o nim głośno za sprawą rzecznika AGH :)

Troll81

wspomnij rzecznikowi AGH o BOINCu :D

Ania

Cytat: Cyfron w 06 Październik 2012, 20:00
może kiedyś.
Komputer w olej wsadziłem 2 lata temu i nagle teraz zrobiło się o nim głośno za sprawą rzecznika AGH :)

Ja też uznałam to za wspaniałe rozwiązanie  :p_arr:

Cyfron

Cytat: Troll81 w 06 Październik 2012, 20:28
wspomnij rzecznikowi AGH o BOINCu :D

jak zrobię ten swój projekt, który chodzi mi od dawna po głowie, to myślę, że wtedy będzie bardziej tym zainteresowany. Bo teraz, to tak słabo - to jest tylko opowiadanie o innych, a nie o AGH, co ich najbardziej obchodzi :)

Cyfron

jak propaganda, to propaganda - studenci założyli fanpage na FB koła naukowego, którego jestem nieoficjalnym opiekunem - zaczynają działać ludziska - będzie się działo w tym roku :)

http://www.facebook.com/kn.wibro
- można polubić - nikt się nie obrazi  %)

Troll81


Cyfron

Wróciłem przed chwilą z x-kom'u po testowaniu, czy 16GB pamięci będzie śmigać w moim lapsie. Zainteresowanych odsyłam do mojego bloga (a co - nabiję sobie wejścia ;) )

Troll81


Ania

Cytat: Cyfron w 23 Październik 2012, 16:08
Wróciłem przed chwilą z x-kom'u po testowaniu, czy 16GB pamięci będzie śmigać w moim lapsie. Zainteresowanych odsyłam do mojego bloga (a co - nabiję sobie wejścia ;) )

A jaki system wykorzysta Ci taką ilość ram-u (164 GB ?)




Szok spowoduje większą ilość wejść :)

Troll81

Java zje 164GB ramu i nawet nie jęknie :D

Ania

a windows nie będzie tu ograniczeniem ?

Teech

oczywiście, mając tyle miejsce wolnego "okna" zaczną gonić za klamką XD XD

Morys0856

Aniu ale Cyfron napisał, że wsadził 16GB a nie 164GB :P

Ania

Cytat: Morys0856 w 24 Październik 2012, 08:19
Aniu ale Cyfron napisał, że wsadził 16GB a nie 164GB :P

Ale jak wszedłeś w bloga ... to zadziałało :) Taki był cel.

P.S. Swoją drogą 16 GB to też dużo :)   A może ja zgubiłam przecinek  :P    Nieważne :)

Cyfron

ponownie zapraszam na mojego bloga, aby poczytać sobie o mojej kandydaturze w konkursie Popularyzator Nauki 2012 oraz tym, że zostałem zaproszony przez Polską Agencję Prasową do wygłoszenia referatu na gali wręczenia nagród dla tychże popularyzatorów.

Troll81

oczywiście referat będzie o BOINC :D

mordi

wow gratuluję wyróżnienia :parrrty:
Guard well the secret of steel...


krzyszp

Cyfron -  :respect:

Ps. Podeślij mi swój autograf na jakiejś serwetce - wkrótce ceny na Ebay'u uczynią mnie bogatym ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

Trollu - "zamówienie" na prezentacje dotyczyło konkretnie tej wypowiedzi z finału FameLab. Zobaczymy ile będzie czasu - może coś napomknę o wolontariacie elektronicznym, przetwarzaniu społecznościowym itd :)

Troll81

Sto lat, Sto lat. niech żyje żyje nam!!!!
Sto lat, Sto lat. niech żyje żyje nam!!!
Jeszcze raz jeszcze raz niech żyje żyje nam!!!
niech żyje żyje naaaaaaaaaaaaaaaaaaam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty:

andy101fah

 :parrrty: :parrrty: :parrrty:

:respect: :respect: :respect: