Promocja BOINC w szkołach

Zaczęty przez 3891mike, 29 Czerwiec 2011, 10:36

3891mike

Promocja BOINC w szkołach

Wrzesień dla wielu osób kojarzy się końcem wakacji na rzecz rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego. Dla tego możecie zacząć ten rok pokazując swojemu dyrektorowi i przyjaciołom że promocja BOINC to wasza pasja. Każdy chętny może otrzymać od nas za darmo Pakiet BOINC dla szkół W którym znajduje się list przewodni,plakaty B@P oraz ulotki. List przewodni możecie przekazać dla dyrektora swojej szkoły, z zapytaniem w jakich miejscach możecie rozmieścić plakaty i ulotki BOINC. Zamówienia na Pakiet BOINC dla szkół możecie składać w tym wątku lub bezpośrednio u Cyfrona.

Koszty promocji zostaną pokryte ze środków na promocję BOINC




Żeby zobrazować do ilu szkół chcemy trafić i podjąć się późniejszego szacowania kosztów jakie należało by ponieść. Domyślnie wziąłem pod uwagę dwa najbardziej zaludnione województwa naszego kraju Śląskie i Mazowieckie. Typując grupę docelową kierowałem się typem szkoły(tylko szkoły średnie), jej złożonością(wszystkie szkoły które są zespołem szkół i mają jeden wspólny adres, liczone są jako jedna szkoła), jej publicznością (tylko szkoły publiczne) oraz ilością uczniów/słuchaczy, wybrałem tylko te z ilością uczniów powyżej 100 na jeden adres.

Śląskie: 60 adresów ok. 151 tys. słuchaczy
Mazowieckie: 110 adresów ok. 170 tys. słuchaczy

I dla porównania jak to się przedstawia w reszcie:
Łódzkie: 64 adresy ok. 80 tys.
Dolnośląskie:37 adresów ok. 89 tys.
Podkarpackie:36 adresów ok 90tys
Pomorskie:31 adresów ok. 90 tys.
Opolskie: 15 adresów ok. 34 tys.
Podlaskie: 15 adresów ok. 45 tys.
Kujawsko-Pomorskie: 27 adresów ok. 72tys.
Lubuskie: 11 adresów ok. 34 tys.
Świętokrzyskie: 26 adresów ok. 45 tys.
Zachodniopomorskie: 21 adresów ok. 52 tys.
Wielkopolskie: 54 adresów ok. 123 tys.
Lubelskie: 35 adresów ok. 78 tys.
Warmińsko Mazurskie: 19 adresów ok. 53 tys.
Małopolskie: 46 adresów ok. 122 tys.

W sumie 597 adresów oraz 1 328 000słuchaczy/uczniów

Skorzystałem z informacji zebranych przez System Informacji Oświatowej. Pełną wersję można znaleźć w linku poniżej.
http://www.cie.men.gov.pl/index.php/sio/wykaz-szkol-i-placowek/26-wykaz-wg-wojewodztw.html

Paczki zamówili (i chwała im za to!):
- Svistak
- toriam


3891mike

Masa tych szkół to zespoły szkół gdzie pod jednym adresem jest 5-6 szkół jakbyśmy chcieli wysłać do każdej szkoły to przy w/w założeniach czyli tylko do szkół publicznych i przy minimalnej ilości słuchaczy 100 to wychodzi 286(w tym masa zdublowanych adresów) dla samego Dolnośląskiego...


Cyfron

świetna robota!
Teraz zrobić bazę adresów, do tego z uwzględnieniem ile szkół jest pod jednym adresem (żeby poszło kilka kompletów pod jeden adres gdzie jest więcej szkół).

goofyx

Cytat: Cyfron w 29 Czerwiec 2011, 13:56
świetna robota!
Teraz zrobić bazę adresów, do tego z uwzględnieniem ile szkół jest pod jednym adresem (żeby poszło kilka kompletów pod jeden adres gdzie jest więcej szkół).
Nie wiem czy jest sens wysyłać kilka kompletów w ten sam adres.
Przydałoby się wiedzieć jaki wtedy jest przypadek:
1. Kilka szkół pod jednym adresem, ale każda pracuje jako oddzielna placówka <- dzielą ze sobą jeden budynek
2. Jest to zespół szkół, który formalnie jest jednym tworem

ad. 1 <- jeden zestaw do każdej ze szkół
ad. 2 <- jeden ciut większy zestaw do dyrekcji zespołu szkół

Jak poślesz np.:5 zestawów do tego samego zespołu szkół, to jak to sekretarka zobaczy to od razu w koszu wyląduje jako zbędna reklama <- chodziłem do takiego zespołu szkół i udzielałem się dość sporo, więc wiem co robiliśmy z taką masówką.

GRID

1 wrzesień  :ahoy: :ahoy: :ahoy:- To ruszamy z akcją. Zapraszamy do zamawiania pakietów dla szkół.
Więcej szczegółów w pierwszym poście.

Cyfron

#5
czyli ile tego trzeba nadrukować? (i czego?)

GRID

#6
Zobaczymy, ile osób zamówi u Ciebie pakiet dla szkół, myślę że nie zostaniesz zawalony, a w końcu też trzeba rozgrzać sprzęt Tobasa. Za drukowanie i wysyłkę płacimy z pieniędzy na promocję jak napisano w pierwszym wątku. Obecnie jest 1030 zł które leży już tak od jakiegoś czasu i się nudzi.

Troll81

to może ja by wziął trochę ulotków :D bo plakaty już mam. Myślę by po uczelniach porozdawać ulotki :D

Cyfron

no to kto chętny?!
Myślę, że możemy powiedzieć, że wysyłka będzie gratis - czyli Wy musicie zamówić, podać adres na PW do mnie i czekać na paczkę, a potem koniecznie zanieść to do szkoły!  :arrr:

Trollu - konkretnie - ile ich? Listy przewodnie też?

Svistak

No to Świstak rozpoczął z młodzieżą rok szkolny i prosi o jeden pakiet dla Zachodniopomorskiego Centrum Edukacyjnego w Szczecinie, ul. Hoża 6, 71-699 Szczecin. Może być dodane, że dla mnie, czyli Tomasz Krzanicki, aby do szkolnego "spamu" nie poleciało aby ;) ... w skład mojego zespołu wchodzą trzy szkoły - Gimnazjum Sportowe, Technikum Zawodowe i ZSZ, w sumie 17 klas... i oczywiście chcę się dorzucić do promocji Boinc - czy dane konta są takie same - bo widzę na stronie, że dla akcji dla szkół mają być inne?....

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81


GRID

Cytat: Svistak w 01 Wrzesień 2011, 10:32
i oczywiście chcę się dorzucić do promocji Boinc - czy dane konta są takie same - bo widzę na stronie, że dla akcji dla szkół mają być inne?....
dane konta są takie same. jak w wątku o zbiórce na promocję.

Cyfron

Cytat: Svistak w 01 Wrzesień 2011, 10:32
w skład mojego zespołu wchodzą trzy szkoły - Gimnazjum Sportowe, Technikum Zawodowe i ZSZ, w sumie 17 klas...
Czyli jeden zestaw, czy może jakiś rozwinięty bardziej?

Svistak

Jeden standardowy na dobry początek - najbardziej zależy mi by temat wciągnął technikum :)

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Cyfron

a jeszcze sprecyzujmy - jeden zestaw to ile czego?
1 list przewodni
XX plakatów
XX ulotek A5 (2 strony, ta ostatnia wersja)

Svistak

1 list przewodni
5 plakatów
250 ulotek A5 (2 strony, ta ostatnia wersja)

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Cyfron

chciałbym to uściślić, żeby był taki jeden pakiecik, który bym mógł każdemu wysłać - czy wszystkim ilości się podobają?

GRID

Chyba ok, a 250 ulotek to nie za mało ? ile ostatnio mi wydrukowałeś? w tedy przydało by mi się więcej o 30%.

Cyfron

Tobie zrobiłem ok 500 ulotek, ale nie wiem, czy jest sens robić więcej niż 300 ulotek na szkołę... to 250 mi się wydaje ok...

GRID


GRID

siostra mojej dziewczyna zabrała do jednej z tarnowskich uczelni 200 ulotek.   :book:

toriam

to ja też bym poprosił pakiecik standardowy dla swojej szkoły ;)

Cyfron

adres na gg otrzymałem, ulotki bedę przygotowywał i wyślę za niecałe 2 tygodnie.

Cyfron

Dziś posłałem 3 paczki - toriam, Svistak i Troll - dla dwóch pierwszych osób posłałem paczki "szkolne" + dodatkowy plakat za fatygę - możecie sobie wziąć po jednym i powiesić w pokoju :)
Prosiłbym o napisanie mi na PW jak dojdą paczki, czy paczki zostały przyniesione, czy były do odbioru na poczcie oraz czy nie została zawartość uszkodzona w środku (żebym wiedział jak wysyłać i jak pakować).

Cyfron

aha - Trollowi posłałem więcej niż 250 ulotek (coś w kole 500-600 myślę) no i 2 x ~250 więc wszystkie wydrukowane 1000 ulotek się już rozeszło, ale mam przygotowana już jedną paczkę do kolejnej szkoły (z ulotek, jakie miałem wydrukowane już wcześniej).

Ktoś chętny na całkowicie darmową paczkę dla swojej szkoły?

A może paczki nie wysyłać do szkoły, tylko bezpośrednio do jakiegoś nauczyciela informatyki w nim? Będzie bardziej osobiście i może będzie miało to lepszą siłę przebicia?

Troll81

tekst mojej siostry która pracuje w szkole:
Cytat
daj spokój. Ciagle jakieś ulotki i plakaty dostajemy. Już mi się w koszu nie mieszczą.

Cyfron

a Twoja siostra jest informatyczką?
Reklamy są przysyłane na szkołę, czy na konkretną osobę w szkole?

gaballus

Chętnie wziąłbym pakiet ale nie dla szkoły tylko na uczelnię. Dokładnie to do Lubelskiego ACK "Chatka Żaka" (UMCS) więc to dopiero od października. List przewodni tez jest w tym wypadku zbędny, same plakaty i ulotki wystarczą.

Svistak

Cytat: Cyfron w 09 Wrzesień 2011, 13:03
Prosiłbym o napisanie mi na PW jak dojdą paczki, czy paczki zostały przyniesione, czy były do odbioru na poczcie oraz czy nie została zawartość uszkodzona w środku (żebym wiedział jak wysyłać i jak pakować).
oki, to czekam i dam znać jak dojdą :) ..

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

Moja siostra pracuje w sekretariacie. I to ona robi za spam assasin :D  tak ze jak chcecie to adresujcie do nauczycieli informatyki. i to raczej do szkół typu liceum.

Cyfron

Cytat: gaballus w 09 Wrzesień 2011, 15:05
Chętnie wziąłbym pakiet ale nie dla szkoły tylko na uczelnię. Dokładnie to do Lubelskiego ACK "Chatka Żaka" (UMCS) więc to dopiero od października. List przewodni tez jest w tym wypadku zbędny, same plakaty i ulotki wystarczą.

To przypomnij się początkiem października a na pewno dostaniesz zestawik adekwatny dla Twoich "potrzeb" :)

gaballus


toriam

paczka doszła jutro zaniosę ją do I liceum ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce.

Svistak

i do mnie wszystko ładnie zapakowane i w jednym kawałku dotarł... za godzinę lekcyjną zaczynamy promocję na długiej przerwie :) ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

GRID


toriam

jako że paczka była całkiem spora a wiem że zostawienie wszystkich ulotek w jednej szkole pobudziło by w moich znajomych jedynie zmysł konstruktora, rozdzieliłem paczkę na dwie szkoły I i II liceum ogólnokształcące w Ostrołęce. Obie szkoły zostały opanowane przez BOINC ;)


Svistak

Koledzy - promocja nie tylko, że się udała - moi uczniowie w ramach tzw. "godzin karcianych", które muszę z nimi nieodpłatnie odbyć po zajęciach każdego tygodnia - zakładają koło szkolne Boinc - ale i Dyrekcja (w sposób szczególny Naczelna Pani Dyrektor ZCE w Szczecinie Elżbieta Moskal) już "zaadaptowali" czujkę proto z Naszego projektu "RadioActive@Home" - http://radioactiveathome.org/boinc/show_user.php?userid=1724 ... dojdzie do tego jeszcze moje wolne trzęsidawełko z "The Quake Catcher Network" i idziemy powoli na całość  :attack:  ... na razie pracuje tam mój stary lapek (który mam nadzieję za dwa tygodnie będzie ze mną w Prypeci), ale w planach jest wykorzystanie starych kompów z pracowni i sklecimy z tego coś konkretnego  :D  ... warto więc inwestować w ulotki i szkoły...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

GRID

Super. Potrzeba więcej chętnych, a sprawa BOINC nabierze nowych barw. Dzieciaki zamiast grać w gry będą bawić się w naukę.
Super super ! :p_arr:

Szopler