Tabela przedstawiająca projekty liczące na kartach graficznych

Zaczęty przez Ufol, 19 Lipiec 2011, 00:19

Ufol

Sprawa przedstawia się następująco. Obecnie nie ma żadnej tabeli. Nowicjusz wchodzi na wiki w hasło projekty gpu Ati lub projekty gpu Nvidia i niczego się konkretnie nie dowiaduje.
Są tylko linki do projektów liczących na kartach danego typu. Jak wielokrotnie pisałem wzorcową tabelą jest dla mnie ta z wymaganiami systemowymi z WCG. Tu trzeba zrobić coś podobnego. Same odnośniki to za mało. Wyobrażam to sobie tak.
Projekt
Opcjonalnie podprojekt, znajdowałby się w drugiej linii.
Pod nim środowisko w jakim powstała aplikacja.
Następnie precyzja wymagana przy obliczeniach.
Pod tym wymagania dotyczące karty. Pamięć operacyjna.
Następnie jakieś ewentualne uwagi.
Przykład:
Collatz Coniecture
Ati stream
pojedyńcza precyzja
64 mb karty i 43 mb ramu
Dla tego projektu ma znaczenie taktowanie pamięci. Im szybsza pamięć tym szybsza prędkość przeliczania próbki.
Milkyway@home
Open cl
Podwójna precyzja
1 gb karty, 1 gb ram
Taktowanie nie ma znaczenia
Seti@home
podprojekt: Astropulse
Ati stream
podwójna precyzja
512 gb karta, 800 mb ram,
Taktowanie nie ma znaczenia.
To wszystko dane fikcyjne. Nie znam autentycznych wymagań projektów. Chciałem jakoś przedstawić mój pomysł. Trzeba rozpropagować liczenie na kartach, sporo punktów by to przyspożyło. Mam swoją wizję tego, jak powinna wyglądać nasza strona główna.
Obecnie nasza witryna jest przeznaczona dla nas, czyli dla pasjonatów Boinca. Musimy tak ją przebudować, aby częściowo była dostępna dla tych, którzy potrafią:
Włączyć komputer, odpalić ulubioną grę i oglądać filmy na youtubie. I to tyle. To 99% użytkowników komputerów. Trzeba zrobić coś, aby chcięli się przyłączyć. Nie muszą rozumieć co dokładnie liczą, jak to się dzieję i co ostatnio słychać w Boincowym świadku. Wystarczy, że się przyłączą i będą liczyć na konto drużyny. Jedną z metod na osiągnięcie tego zamierzenia jest napisanie kilku prostych, krótkich, niemal łopatologicznych artykułów poświęconych instalacji i maksymalnemu wykorzystaniu maszyny. Większość nie wie co posiada. I jaką mocą dysponują.
Wyobrażam to sobie tak, że istniałby dział:
Dla zielonych.
Tam znalazłoby się miejsce dla tych artykułów. Krótkie wprowadzenie miałoby na celu pokazać jak się przyłączyć i co zrobić żeby mieliło jaknajwydajniej. Podejmuję się to napisać i przysłać komuś ze Starej Gwardii  do konsultacji.
Narazie bowiem gotujemy się w sosie własnym. Przysłowiowy Kowalski z naszego gadania i pisaniny małoby zrozumiał. Stwierdziłby zazwyczaj, że:
" To napewno jakiś przewał jest! Albo: Jesteście totalnymi frajerami, jeżeli myślicie, że kto kolwiek coś opublikuje. Mielicie a ktoś zarobi wielką forsę na tym lekarstwie na raka. "
Takie wnioski wyciągam z próby przekonania kogoś do Boinca.
Wracając do tabeli, to trzeba znaleźć wymagania projektów i je do niej powpisywać. Oszczędziłoby to w przyszłości odpowiadania na pytania w rodzaju:
" Dlaczego nie mogę podłączyć lapka do milki? "
Liczenie na kartach, to przysłowiowa żyła złota dla drużyn. Postarajmy się, aby punkty popłynęły do nas.
W sprawie konsultacji proszę pisać do mnie na prywatną wiadomość.

Troll81


aborek


Ufol

Czy na pojedyńczej precyzji ruszy jeszcze coś poza:
Collatz Conjecture
Trzeba jakoś zebrać dane. Apeluję do liczących na kartach.
Jeżeli znacie wymagania systemowe projektów, to zapodajcie je w tym wątku. Narazie bowiem wszystko zawisło i sprawę trzeba popchnąć.

Tomasz R. Gwiazda

http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/liczenie-na-gpu-%28lista-projektow-i-kart%29/

Arthusp

Od wczoraj zacząłem przebudowę listy projektów na naszej Wiki (i będę ją kontynuował w miarę wolnego czasu). Na tę chwilę uzupełniam taką informację: jaki jest wymagany system operacyjny oraz czy można liczyć na CUDA czy ATI. Nie wnikam czy jest to single czy duble precision czy też wymagane jest CUDA od drivera 27000, czy wersji 2.3. Za pewne w przyszłości rozdzielę te informacje od siebie: systemy operacyjne będą w swojej kolumnie, ATI w swojej i CUDA w swojej - na razie koncepcja - może się zmienić. Pewnie też będzie referencja do tematu na forum, który załączył Tomasz - to jest chyba najlepsze źródło informacji o projektach GPU u nas, prawda?

Co o tym myślicie?

Tomasz R. Gwiazda

nie wiem czy najlepsze zrodlo ale chyba jedyne, mimo ze nie uaktualnione, ale w sumie mozna w wiekszosci projektow dodac "i nowsze karty" :) bo zwykle jest pytanie jakie minimalne wymagania projektu sa

napewno w PG sie zmienilo, przydaloby sie projekty wymienic
no i doszedl MooWrapper

GRID

trzeba to tylko oszlifować, dodać nowe karty i zamieścić na wiki. Polecam zrobić testowy  artykuł gdzieś w brudnopisie i rozpocząć działania GPU

CytatOd wczoraj zacząłem przebudowę listy projektów na naszej Wiki (i będę ją kontynuował w miarę wolnego czasu). Na tę chwilę uzupełniam taką informację: jaki jest wymagany system operacyjny oraz czy można liczyć na CUDA czy ATI. Nie wnikam czy jest to single czy duble precision czy też wymagane jest CUDA od drivera 27000, czy wersji 2.3. Za pewne w przyszłości rozdzielę te informacje od siebie: systemy operacyjne będą w swojej kolumnie, ATI w swojej i CUDA w swojej - na razie koncepcja - może się zmienić. Pewnie też będzie referencja do tematu na forum, który załączył Tomasz - to jest chyba najlepsze źródło informacji o projektach GPU u nas, prawda?

Rób dalej jak robisz. A do tego może powstać oddzielna tabela poświęcona jedynie GPU. W liście projektów w kolumnie ATI/Cuda można będzie dać linka do tabeli GPU.

S6X

Tu jest lista http://boinc.berkeley.edu/wiki/GPU_computing projektów, są opisane tak jak chcesz Ufol.
Projects with NVIDIA applications:

   AQUA@home (CUDA offline)
   Collatz Conjecture (Windows and Mac OS X on Intel)
   DistrRTgen (Windows, Linux 64bit)
   DNETC@Home (Windows, Linux 32bit, Linux 64bit )
   Einstein (Linux, Windows and Mac OS X on Intel)
   GPUgrid.net (Linux 64bit and Windows)
   Lattice (Coming soon)
   Milkyway@home (Double precision GPU required, so compute capability 1.3 or higher, meaning a GForce GTX 260 or better) (Linux 64bit and Windows)
   Moo! (Driver 256.00 or better, Compute Capability 1.0 or higher, Minimum device memory 64MB - http://moowrap.net/forum_thread.php?id=16)
   PrimeGrid (Proth Prime Search (Sieve), Linux 32bit, Linux 64bit Windows and Mac OS X on Intel; Cullen/Woodall Prime Search (Sieve), Linux 32bit, Linux 64bit, Windows and Mac OS X on Intel)
   SETI@home (Windows only)
   SETI@home Beta (Windows only)

Projects with ATI applications:

   Collatz Conjecture (Windows, Windows 64bit, Linux 64bit)
   DNETC@Home (Windows and Linux 32bit)
   Milkyway@home (Double precision GPU required, so a Radeon HD 38xx, 48xx, 47xx, 58xx, 69xx, FirePro V87xx, FireStream 92xx) (Windows only)
   Moo! (Driver v10.4 or later, ATI Runtime (not older AMD), Minimum device memory 250MB - http://moowrap.net/forum_thread.php?id=16)
   PrimeGrid (Proth Prime Search (Sieve), Linux 32bit, Linux 64bit and Windows)
   SETI@home Beta (Windows only)


Na stronie głównej w liście projektów jestem również za stworzeniem oddzielnej tabeli dla projektów wykorzystujących gpu. Natomiast zastanowiłbym się na formą informowania np. teraz w liście projektów jest nazwa "CUDA", a mamy trafić do przeciętnego Kowalskiego, który nie ma pojęcia co to jest. Pisałbym NVIDIA lub AMD(ATI). Przydałoby się zareklamowanie projektów gpu na stronie głownej, potencjalny nowy użytkownik boinc wchodząc na stronę powinien najpierw zauważyć loga nvidia i amd (mówiące o wsparciu dla kart graficznych) a dopiero potem znaleźć informacje jak zainstalować boinc  ;D

Arthusp

Cytat: S6X w 22 Lipiec 2011, 19:28
(...)
Na stronie głównej w liście projektów jestem również za stworzeniem oddzielnej tabeli dla projektów wykorzystujących gpu. Natomiast zastanowiłbym się na formą informowania np. teraz w liście projektów jest nazwa "CUDA", a mamy trafić do przeciętnego Kowalskiego, który nie ma pojęcia co to jest. Pisałbym NVIDIA lub AMD(ATI). Przydałoby się zareklamowanie projektów gpu na stronie głownej, potencjalny nowy użytkownik boinc wchodząc na stronę powinien najpierw zauważyć loga nvidia i amd (mówiące o wsparciu dla kart graficznych) a dopiero potem znaleźć informacje jak zainstalować boinc  ;D

Na tą chwilę mam taki pomysł: będzie po kolumnie na system operacyjny/platformę (Windows, Linux, Mac, Solaris, Sony Playstation itd.) a w wierszach per projekt będzie info:
* 32/64 bit
* NVIDIA - ikonka, jeśli obsługuje
* AMD(ATI) - ikonka, jeśli obsługuje
* natomiast dla SP (i pewnie innych takich) też będzie ikonka, jeśli obsługuje

Weekend będzie zajęty, ale w tygodniu powinna znaleźć się chwilka - przetestuję i zobaczę, jak to w praktyce wyjdzie. Mam nadzieję, że to będzie czytelne, kto i na jakim systemie może używać grafiki.