Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Aplikacje projektu Rad@Home (Android)

Zaczęty przez aborek, 19 Lipiec 2011, 13:24

aborek

Cytat: krzyszp w 19 Lipiec 2011, 13:18
A nie chcesz jednak dać managera na AM, a aplikacje klienckie podrzucić administratorom projektów? Przynajmniej TJM by się zgodził dla Enigmy a i z Rad@H problemu nie będzie...
A jakby miało wyglądać "liczenie" w Rad@H na androidzie?

krzyszp

Ciekawe pytanie...  :p_arr:

Dla androida koniecznie by trzeba było dorobić odpytywanie wbudowanego w telefon GPS'a o pozycję (nie koniecznie cały czas, może przyjąć określony interwał?).
Samo podłączenie czujnika to nie problem, przecież te telefony mają USB.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

cześć. uważam, że to jest temat na nowy wątek. tutaj będziemy rozmawiać o aplikacji Rad@Home.

krzyszp

Rozumiem, że dla androida aplikacje piszesz w Javie?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

Aplikacje dla BOINC'a (na Androida) będą w formie aplikacji natywnych (C,C++), jednak jeśli to będzie potrzebne to można połaczyć je z tymi w Javie. Nie wiem jak miałaby wyglądać aplikacja Rad@Home na androida, możliwe, że to będzie hybryda  ;).
na razie proszę o kod źródłowy aplikacji (w celach przeglądowych).

krzyszp

Rad@H jest C++ więc powinno pójść łatwo.
O dostęp do kodu dla Ciebie się zaraz zatroszczę :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

TJM

Technicznie rzecz biorąc, to jest to aplikacja w C z domieszkami C++.
Podejrzewam że skompiluje się wszędzie, gdzie dostępne są biblioteki USB.
W każdym razie bez problemu kompiluje się na dość egzotycznych linuksach.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

matszpk

cześć. już zabieram się za rad@home. na początek trzeba przenieść libusb (android jej po prostu niema  ;), ale to nie będzie trudne).

krzyszp

Fajnie, że działasz :)
Trzeba będzie wymyślić czujnik dla Ciebie do testów zapewne...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

a czy wejście USB w czujnikach Rad@H dla smartfonów może być takie same jak w obecnej wersji ? czy będzie wymagana jakaś przeróbka. Bo smarfony mają raczej mini usb a na drugim końcu takiego kabla jest standardowe usb.
A chyba obecnie w czujnikach mamy trapezowy port usb.

matszpk

smartfony mają miniUSB lub też częsciej microUSB. na razie jeszcze nie jest to potrzebne ew. będę aplikację testował na emulatorze lub w inny sposób.... na razie przymierzam sie do wstępnych testow....

Szopler

Tylko czy smartfony (większość) obsłużą USB w trybie host ?

matszpk

#12
jeszcze nie wiem. na razie się program skompilował  :). tak już mam skompilowane do testów.
ps: co do usb host mode to jest przykład na motoroli droid: http://www.tombom.co.uk/blog/?p=124 albo na nexus one http://www.androidguys.com/2010/06/07/nexus-usb-host-driver-developed-android-geek/.

Szopler

No to jeszcze trzeba takie kabelki dorwać w większej ilości albo przejściówki jak tu:
http://www.harbaum.org/till/i2c_tiny_usb/n800.jpg

krzyszp

Pytanie, co z nawigacją w telefonach?
Tutaj pozycja może bardzo często się zmieniać, więc dobrze by było pobierać lokalizację co jakiś czas... Ale co wtedy z prywatnością?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


matszpk

#16
Można by poinformować uzytkownika, że aplikacja będzie wysyłac jego polozenie do serwera. W boinc dodano coś takiego jak "terms of use" projektu i myślę, że tam mozna by to napisać.

PS. dzisiaj uruchomiłem aplikacje na telefonie brata. uruchomiła się  :). prawdopodobnie nie będzie większych problemów. Pozostaje tylko kwestia hardware'u i kernela (musi obsłużyć host-mode), czyli wersji androida..

krzyszp

Zamówiłem już odpowiedni kabel na eBay'u - jak tylko przyjdzie, dam znać, czy czujnik ruszy :)

Ps. Odpaliłem także Enigmę, czekam na wynik pierwszego zadania - gdzie opublikować wyniki?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

klient sam wysyła wyniki. Jeśli chcesz to możesz mi dać linka do swojego hosta (komorkowego).
Daj znac jeśli będą problemy.  Jeszcze jedno czy liczą się dwa WU i czy tylko jedna. klient został już dostoswany do multicore (ale mogą wystąpic problemy np.: z pierwszymi WU)? Aplikację Rad@Home uruchamiaj na razie jako standalone (z android shella). Możesz ją uruchomic w tle (znak & na koncu) z opóżnieniem.
PS. napisałem artykuł na głównej stronie B@P. znajdziesz go w http://www.boincatpoland.org/wiki/Boinc_dla_Androida.

krzyszp

Artykuł już przeczytałem, ale aplikacji Rad@H jeszcze nie umiem odpalić - istnieje możliwość, że dołożysz ją tak samo jak Enigmę?

A odpowiadając na Twoje pytanie - liczą się dwa wątki.


Ps. Włącz domyślnie pracę tylko na zasilaczu, po w 15 minut prawie połowę baterii mi zjadł   |-?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matszpk

hhhmmm. pomyślę jeszcze. możliwe, że tak. nie odpalaj tego z NativeBOINC'a. Rad@Home jest jeszcze do testów. nie chcę dać plamy  ;), dlatego też jeszcze jej nie ma na liście. na razie odpal adb shell (musisz najpierw włączyć tryb debugowania w swoim telefonie, Ustawienia-Aplikacje->Tworzenie->Debugowanie USB). do testów będzie potrzebne android-sdk lub program ADB. wsadzisz aplikacje do /data/local/tmp i odpalisz z poziomu android shella. tak mniej wiecej to wygląda (tak też testowałem pierwszego mojego klienta i aplikacje  :) ).