[Pomysł] Wyścig radioactive@home?

Zaczęty przez Troll81, 07 Listopad 2011, 15:54

Troll81

w głowie zaświtał mi "wyścig" w radioactive. nie byłby to wyścig na kredyty oczywiscie gdyż mija się to z celem. Chodzi mi o zabawę. Który użytkownik Znajdzie punkt o najwyższym promieniowaniu tła. Oczywiscie odpadają kopalnie uranu, zone i inne tego typu obiekty. Wyścig miałby charakter indywidualny i drużynowy. Zwycięsca byłby uzytkownik który wykrył najwyższe promieniowanie tła i drużyna która miała najwyższą średnią promieniowania na swoich czujnikach.

Czy podoba się wam ten pomysł? A moze coś w nim zmienić??

na przyklad:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ramsar


aborek

Cytat: Troll81 w 07 Listopad 2011, 15:54
Oczywiscie odpadają kopalnie uranu, zone i inne tego typu obiekty.
A jak to zweryfikujesz?

Szopler

Tak samo jak ew. wyścig w QCN polegający na znalezieniu najbardziej trzęsącej się galaretki truskawkowej XD

SzaMoT🍀

Lepiej nie zaczynajmy tego wyścigu, może to "wywołać zły nawyk" w późniejszych pomiarach :) 

Troll81

Raczej chodziło mi o formę zabawy :D

Żeby pobudzić ludzi do tego by czujki nie kurzyły się na strychu nabijając puste punkty. Miałoby to zachęcić do zapoznania się z tematem naturalnej radioaktywności "tła". Żeby ludzie dostrzegli coś takiego jak radioaktywność naturalna. Wszak te wszystkie punkty to tylko cyferki które nic tak naprawdę nie znaczą. Nie zjesz ich, nie kupisz za nie nic. Liczy się nasz wkład ale również to że dzięki BOINC zgłębiamy choć trochę problemy współczesnej nauki.Ten "wyścig" miałby bardziej na zasadzie popularyzację projektu. Przecież nie będziesz liczył intensywniej w bardziej radioaktywnym środowisku. Ani nie dostaniesz więcej punktów za większe odczyty. Więc i parcie na "oszukiwanie" nie będzie występować. Najciekawsze pomiary zostaną opublikowane na stronie projektu wraz z komentarzem autora. Gdzie i kiedy wykonywał pomiar w jakich warunkach. Co spowodowało takie a nie inne odczyty.