[Pomysł] A może by tak czat ?

Zaczęty przez Szerpa, 27 Sierpień 2006, 14:29

Szerpa

Może było by warto pokusic sie o dodanie czatu do naszej stronki:
plusy:
- mozliwosc rozmowy w czasie zeczywistym
- natychmiastowa odpowiedz na problem, pytanie (o ile akurat jest ktos na czacie)
- forum nadal spelnia swoja dotychczasowa funkcje (pytanie, informacja, trafia(jest widoczna) dla wszystkich, nie tylko dla aktualnie zalogowanych
- ozywienie strony
minusy:
-mozliwosci techniczne?
-hym nie znajduje wiecej

Co o tym sadziecie.
Oczywiscie pytanie do naszego wodza co on na to i czy technicznie to sie da

Widziałbym podglad takiego czatu na stronie glownej zeby po wejsciu na strone glowna w malym okienku (tak jak przesuwaja sie ostatnie wiadomosci na forum) widac bylo czat.

Mchl

Może w przyszłości. Na razie na szczycie listy rzeczy do zrobienia jest galeria, oznaczanie nowych postów itd...
Z tego co widzę po innych stronach, na takich czatach rzadko kiedy ktokolwiek jest. Lepiej już chyba sprawdzają się różnego rodzaju shoutboksy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MadMan

Ja mam inny pomysł - kanał IRC, np. na serwerze irc.freenode.net. Właśnie dołączyłem do kanału #boinc@poland - teraz spróbuję go zarejestrować czy coś.
A w przyszłości możnaby zrobić bramkę CGI-IRC (jak np. na www.ppa.pl)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Juras23

Osobiście skierawał bym najpierw moc twórczą na galerię i te oznaczenia postów....chat...właśnie, mało kto tam przebywa no i jednak FORUM traci bo ciekawe problemy i pytania mogą pozostać dla wiadomości tylko osób będących na chatcie w danym momencie, nie ma historyczności i klasyfikacji. Ale jak będzie to będzie. To moja opinia.

bartsob5

no i mnie tez to irytuje, ze jak caly dzien siedze na forum, to widze:

zalogowani uzytkownicy: 1
kto? bartsob5...

wiec nie sadze zeby to zdalo egzamin...