Zapisy na trzecią serię czujników Rad@H

Zaczęty przez Cyfron, 02 Luty 2012, 11:30

Cyfron

Ahoj!

Zrobiłem arkusz Google Krzyszp zrobił formularz dla zainteresowanych osób - proszę wpisywać się do niego (luźne wpisy z wątku nie będą brane pod uwagę!)

ARKUSZ

Zaznaczam, że wpisanie do arkusza nic nie oznacza - jest tylko informacją ile osób jest chętnych na zakup!

Zapisy zakończone, produkcja trwa...
Cierpliwości!

Następna seria wkrótce!

aborek

Ja też chcę, aj też...
Bo będzie tak jak poprzednio - jak sie zapisałam, kasa była, a jak zbiórka ruszyła to pusto na koncie.

Cyfron

dlatego bym chciał, aby konstruktorzy oszacowali cenę

Powiedzmy czujka teraz kosztowałaby ok 80PLN, więc zbiórka będzie na 90PLN - żeby był zapas. Jak się uda taniej zakupić, to można kupić więcej a nadmiar przeznaczyć na darmowe/promocyjne czujniki do konkursów i innych. A kasę można zbierać już teraz z wyraźną informacją, że wysyłka będzie np za pół roku :)

GRID

Wydaje mi się że jeszcze dużo może się zmienić podczas tej partii. Może dojść parę nowych modułów itp dla tego cena nie będzie jeszcze pewna przez jakiś okres

Szopler

Akurat czujka ze zbiórki 3 będzie taka sama jak z 2 bo nowej wersji jeszcze nikt nie opracował, a chętnych jest multum ;)

Svistak

Spokojnie - jak się uda pojechać do Zony z nową czujką - to wszystko się znowu może zdarzyć - zwłaszcza przy chwytaku  :whistle:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Cyfron

no dobra - a może przedpłaty po np 100PLN od osób chętnych a potem ewentualne dopłacanie?
A skoro Szopler mówi, że będzie taka sama, to może już by zacząć zapisy na kolejną zbiórkę?
Jakieś konto, wpłaty itd?

Troll81

ja wstepnie zgłaszam chęć na kolejną czujkę :D

Cyfron

no ale co za problem, żeby na razie zbierał to "ktoś" a potem przelał kasę na konto fundacyjne?

Martin Fox

ja też bym się na czujkę pisał :P

krzyszp

Spokojnie drodzy państwo, na razie żadnych zbiórek - wystarczająco dużo roboty jest z aktualną i pilnowaniem kasy. Wbrew pozorom, przy trzech kontach i PayPalu to wcale nie jest takie proste... Nie pomaga też niesamowita zmienność ceny Euro, na podstawie której jest wyliczany koszt czujki.

Dajcie nam zakończyć aktualną akcję, wtedy się ogłosi zbiórkę i będziecie mieli czas na zebranie kasy ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

to moze przyjmujciepłatnyości tylko w EUR? jeden problem wam odpadnie....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 02 Luty 2012, 14:35
to moze przyjmujciepłatnyości tylko w EUR? jeden problem wam odpadnie....
Nie, na razie po prostu się wstrzymajmy, chyba że jest inny chętny, by prowadzić ewidencję - ja chcę najpierw zakończyć bieżącą akcję...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Marcinb10

Jestem ZDECYDOWAYM chetnym na nowa czujkę.
Pozatym mogę zaoferować profesjonalne porównanie wskazań czujek z innymi użądzeniami pomiarowymi na terenie Instytutu Energi Atomowej i zakładu dozymetri. Jestem tak regularnie obecny i moge poprosic o pomoc w wykonaniu takich pomiarów porównawczych.
W razie czego proszę o kontakt marcinb@filma.com.pl

Szopler

#14
Szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens poddawać pojedynczą czujkę takim badaniom... Co innego kalibracja :) - najlepiej każdej sztuki osobno XD

Marcinb10

Wydaje mi się że dało by się to zrobić.
W tej chwili przychylnie patrzą na wszelkie inicjatywy popularyzujace zagadnienia zwiazane z promieniotwórczością i energetyka jądrową.
Oczywiście najpierw musiałbym się zorientować na przykładzie jednej czujki jak taka kalibracja miała by wyglądać?
Czy była by to kontrola czujki czy rzeczywista kalibracja?
Poprostu ile czasu potrzeba by poświęcic pojedyńczej sztuce?


phobos

Jakby co to też bym był chętny na zakup czujki, jak już dojdzie do skutku następna zbiórka.

krzyszp

Dobra, powoli trzeba myśleć o trzeciej serii czujek.
Najpierw jednak trzeba określić docelową wielkość partii (to decyduje o cenie pojedynczej sztuki).
Przypominam, że pierwsza partia to było 54szt, druga 250...

Waszym zdaniem lepiej ustalić produkcję na 250 czy 500 sztuk? Ważne, aby przedpłaty na całość zamówienia wpłynęły w ciągu miesiąca...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

a 2 partia juz wyszla do klientow?
bo cos mi sie nie widzi to ze mam 2 czujniki u siebie :>

armar

Moja czujka też jest póki co u mnie obecna wyłącznie jako przelew z konta. ;)

gregre

Cytat: krzyszp w 02 Luty 2012, 15:39
ja chcę najpierw zakończyć bieżącą akcję...

trzymajmy się tego ^
potem się pomyśli co dalej, inaczej możemy wprowadzić małe zamieszanie...

krzyszp

Wysyłka drugiej partii już się zaczęła, i niedługo powinniście zacząć otrzymywać swoje czujki (już wysłałem partię do USA i Japonii, w poniedziałek wysyłam do Korei Płd i część zamówienia do niemiec), Szopler będzie wysyłał krajowe w następnym tygodniu.

Natomiast uruchomiłem formularz, za pomocą którego można zarejestrować się jako zainteresowany kupnem czujki pod adresem:
http://192.166.218.170/radreg/form.php
Ten formularz do niczego nie zobowiązuje, ale o fakcie zbiórki poinformuję każdego zainteresowanego mailem podanym w formularzu.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

#22
Przy okazji poproszę też adres p. Michała Białeckiego Jakuba Flisa (adres oraz nick z forum) na PW.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

A co z czujkami na nagrody w konkursie? kiedy ogłaszamy konkurs?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 03 Marzec 2012, 20:38
A co z czujkami na nagrody w konkursie? kiedy ogłaszamy konkurs?
Właśnie ktoś już powinien się zabierać za opracowanie zasad i regulaminu, bo niedługo będziemy gotowi do konkursu.
Natomiast Ty podeślij mi swój adres, bo nie wiem gdzie wysłać Twoje i Gazeli czujki ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

a moja i gazeli czujka nie miały iść na konkurs aby właśnie?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 03 Marzec 2012, 21:25
a moja i gazeli czujka nie miały iść na konkurs aby właśnie?
A nie zwróciłem uwagi, w takim razie dobrze ;)

Ale odbiegliśmy od tematu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Karlik

A będzie możliwość kupienia jako zestaw części zamiast gotowej czujki? :)

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kooboos

#29
Ja również jestem chętny na czuje! Zwłaszcza, ze mieszkam jakieś 30km od Medyki przy ukraińskiej granicy, wiec będę pierwszą linią alarmową od strony czarnobyla  :ph34r: Jeszcze mam takie pytanko.. Czy czujka dziala na win 7 x64?

krzyszp

Cytat: krzyszp w 03 Marzec 2012, 15:26
Natomiast uruchomiłem formularz, za pomocą którego można zarejestrować się jako zainteresowany kupnem czujki pod adresem:
http://192.166.218.170/radreg/form.php
Ten formularz do niczego nie zobowiązuje, ale o fakcie zbiórki poinformuję każdego zainteresowanego mailem podanym w formularzu.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

no właśnie najbardziej w tym nie podoba mi się to, że trzeba zakładać kolejne konto na kolejnej stronie...
Za dużo tego wszystkiego - to mnie zniechęca trochę...

krzyszp

A jak określisz, ile tym razem czujników mamy robić?
Poza tym, to jest to samo, co podanie danych na forum, to nie jest rejestracja, a tak wygodniej będzie to ogarnąć i rozesłać maile zainteresowanym jak już dojdzie do zbiórki.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

jak? Np za pomocą prostego arkusza google, który już trochę funkcjonuje:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvaIwM-7q7jQdG9XSl9rLXZhdkg5SUczLWNEWXo2dEE

krzyszp

Cytat: Cyfron w 14 Marzec 2012, 12:37
jak? Np za pomocą prostego arkusza google, który już trochę funkcjonuje:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvaIwM-7q7jQdG9XSl9rLXZhdkg5SUczLWNEWXo2dEE
Niestety, każdy może go zmienić, w dodatku jednak większość zamówień czujników idzie za granicę.
Nie wiem, jak można by go opublikować i liczyć na to, że jakieś dziecko neo nie wpisze kilku tysięcy wierszy bzdur...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

EDU Enthusiast

zapewniam w stanach nawet niezwiazane z tym projektem bylby duzy popyt na cos takiego :) dolaczyc im software ktory pokazuje ile radiacji etc ;)
fortuna  :ph34r:

Cyfron

Krzyśku - google właścicielowi (mnie) pokazuje kto jak wyedytował i mogę w dowolnym momencie przywrócić dowolną wersję z przeszłości.

krzyszp

Cytat: Cyfron w 14 Marzec 2012, 19:58
Krzyśku - google właścicielowi (mnie) pokazuje kto jak wyedytował i mogę w dowolnym momencie przywrócić dowolną wersję z przeszłości.
Tak, ale wystarczy, że jakiś dupek podopisuje kilka fikcyjnych maili i będzie bałagan.
Dodatkową korzyścią jest to, że mogę łatwo wysłać maile do wszystkich, którzy się zapisali, a w nich odnośnik, który mi zapisze potwierdzenie zamówienia. Mocno to pomaga utrzymać porządek, co przy ostatniej zbiórce zrobiło się trochę problematyczne. Zwróć uwagę, że są osoby, które musiałem parę dni temu poprosić o potwierdzenie za listopad zeszłego roku...
Dodatkowo podejrzewam też, że możliwość dokonywania zmian przez kogokolwiek w arkuszu raczej nie podobała by się ludziom z innych krajów - nie związanych z zespołem.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PoznanskaPyra

dopisałem się na listę, ale jeszcze nie jestem pewien czy będę miał kasę, operacja walkirie v2  %)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

czy jest sens dołączać do projektu, jak się nie ma "całodobowca"?