Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Sukces!

Zaczęty przez matti_tm, 15 Październik 2005, 18:28

Pigu

no na boincsyngery jeszcze się te 2 teamy nie pojawiły :) btw - japońce mają już większy rac od usa hihi

bartsob5

ja bym nie byl tak pozytywnie nastawiony... jest tam tez druzyna '4' na miejscu 69....

i zauwazcie, ze wszystkie 3 maja jeden projekt - folding@Home...

Pigu

nagle folding zaczął być obsługiwany przez stats i stąd się pojawiły?

bartsob5

na to wyglada... ale trzeba czekac na wyrok Willy'ego :D

D_T_G

To Folding@HOME przeszło na BOINC???


Pigu

co to jest tak właściwie folding?  :?

bartsob5

Cytat: "Pigu"co to jest tak właściwie folding?  :?

taki projekt biologiczny... liczenie bialek i te sprawy, podobny do rosetty, ale z dluzsza historia (jest chyba tylko troche mlodszy od seti classic...)

nawet ma u nas swoj dzial ;)

bartsob5

dowiedzialem sie od Saengera na shoutboksie na BS ze chyba tak juz zostanie, ale tak czy siak willy bedzie sie chyba z tego spowiadal...

Bober

I rzeczywiście, dziś punkty z Folding zostały przyznane odpowiednim drużynom.
Ja mam tylko pytanie, czy te wszystkie punkty zostały zdobyte w czasie gdy Folding był dostępny na BOINC?
Bo jeśli nie, to to jest bez sensu. To może niech przeniesie jeszcze punkty ze wszystkich innych platform...

Na dodatek BOINC Stats od dziś będzie podawał miejsce niezgodne z innymi serwisami.  :(

bartsob5

na szczescie wyglada na to ze folding jest boincowo martwy.. az dziw, ze tyle niektore teamy pkt zgarnely...

[edit]okazalo sie ze to jakis chyba blad w plikach xml... jutro powinno wrocic wszystko do normy...[/edit]

Pigu

to by było optymalnie :) znów się tam coś dzieje - teraz te 2 dziwne drużyny co nas wyprzedziły zamieniły się na Overclockers Australia a myśmy poszli 1 w górę

no i dzisiaj oddałem do tej pory prawie 3k pkt :) ale to mniejszy sukces rozpatrując w skali teamu hehe

Bober

I od dziś mamy najlepszego hosta w całym BOINC.

Brawo dla chillerworks.com  =D>

bartsob5

a po wczorajszym bledzie foldinga wrocilismy spowrotem na zasluzone 38 miejsce:D

jaskij

Fajny Xeon nie ma co ;P
Podobno Xeony fantastycznie się kręci - prawie w ogóle się nie grzeją...
Zastanawia mnie jedno - ilość rdzeni 24(virtual 48)...

czajmen

no pewnie jest 24 procki w jakies macierzy albo cos takie. ciekawe ile to pradu bierze :)
er Wille zur Macht


Pigu

dzisiaj hop na 37 :mrgreen:

AL

Cytat: "Pigu"dzisiaj hop na 37 :mrgreen:

Tak - klimat nam piękne wyrównanie zafundował :D .

Bober

Zastrzyk z CPDNu wybił nam RAC powyżej 200k.
Parę miesięcy temu, kiedy kiełki pomysłu "drużyny narodowej" wypuściły pierwsze pędy, pisałem, że będziemy mieć "realne szanse na RAC rzędu 200k".
Właściwie od dłuższego czasu byliśmy blisko, ale myślę, że teraz na dobre się udało i na naszej sygnaturce na dłużej zagości 2 przed kolejnymi 5 cyferkami :D

Zdrowie zjednoczonych polskich liczydłowych

Pigu

a właśnie - skąd ten wysyp w klimacie :D i co z kolejnymi fuzjami?

AL

Cytat: "Pigu"a właśnie - skąd ten wysyp w klimacie :D i co z kolejnymi fuzjami?

Klimat dziś wyrównał wszystkim którzy liczyli modele HADCM - ponieważ stwierdzili, że liczą się dłużej i tym którzy je liczyli przydałoby się wyrównanie. Co do kolejnych fuzji to w tej chwili sprawa przycichła ze względu na brak potencjalnych kandydatów do fuzji.

Pigu

proszę bardzo hehe http://pl.boincstats.com/stats/boinc_team_stats.php?pr=bo&st=0&co=Poland&or=18
na uwagę zasługuje team tvn24 hehe może faktycznie z tvn ekipa, jeszcze reklamę zrobią  :wink: a tak poważnie, to sądzę, iż warto schylić się po każdego liczącego, a nie ignorować tych z rac poniżej 10k

Bober

Właściwie odezwaliśmy się do większości drużyn mających forum. Pozostają drużyny, które mają jakieś linki do stron, a tam jakieś namiary na foundera. Nie jest to takie proste, poza tym i tak pewnie większość maili zostanie zignorowana lub zatrzyma je filtr antyspamowy  :(

Chociaż spróbować kiedyś można...

Pigu

to pozostaje nam werbowac nowych :D bo z siebie wiele więcej nie wyciągniemy

Bober

Chyba jesteś zbytnim pesymistą. RAC nam jednak systematycznie rośnie i sądzę, że właśnie głównie za sprawą dodawania nowych kompów przez już z nami liczących.
Niemałe znaczenie może mieć też stały napływ nowych użytkowników, 3-4 dziennie.

jaskij

Ja jutro podłączę nowego hosta... PeCet dalej stoi rozwalony, ale mogę odpalić BOINCa na lapcu matki.. Turion 64 X2 2.0 GHz/core... może w skali teamu to niewiele, ale dla mnie to duża różnica ;P

Pigu

przyda się i powitamy go z radością  :twisted:

AL

Oto zaktualizowane pozycje naszej drużyny w różnych projektach  na  arenie Polskiej  wśród innych Polskich drużyn:

1.ABC@home - 1 niezagrożone miejsce
2.ABC@home beta - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
3.APS@Home - 1 miejsce
4.BBC Climate Change - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
4.BURP - 2 miejsce - spadek - ale strata nieznaczna (ok. 7k)
5.Chess960@Home - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
6.Climate Prediction - 2 miejsce (jeszcze tylko 0,63mln do pierwszego miejsca!)
7.DepSpid - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian (obecnie 8 na świecie)
8.Docking@Home - 1 niezagrożone miejsce
9.Einstein@Home - 1 niezagrożone miejsce
10.HashClash - 1 niezagrożone miejsce
11. Leiden Classical - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
12.LHC Alpha - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian (bo też jesteśmy jedyną Polską zarejestrowaną drużyną w tym projekcie)
13.LHC@Home - 2 miejsce - czyli bez zmian - w tej chwili mamy już coraz mniejszą stratę (ok. 107k) do pierwszego miejsca zajmowanego przez drużynę LHC Poland -  i szybko się zbliżamy :!:
14.Malaria Control - 1 niezagrożone miejsce
15.Nagrzewanie Stali @ Home  -  1 niezagrożone miejsce  (projekt nie aktywny) - warto również zauważyć, że zajeliśmy również (póki co) 1 miejsce na świecie!
16.Nano-Hive@Home - 2 miejsce - spadek, strata do pierwszego miejsca to tylko 9k
17.Pirates@Home - 1 miejsce
18.Predictor@Home - 3 niezagrożone miejsce z długoterminową opcją na pierwsze miejsce - czyli bez zmian (jednakże strata do 1 miejsca znacznie zmalała i wynosi w tej chwili ok.174k, no i w tej chwili mamy najwyższy RAC wśród Polskich drużyn w tym projekcie)
19.PrimeGrid - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
20.Project Neuron - 1 niezagrożone miejsce - warto zauważyć, że zajmujemy również 4 miejsce na świecie!
21.Proteins@Home - 1 miejsce
22. PS3GRID - jesteśmy jednyną polską drużyną w tym projekcie - narazie bez punktów.
23.QMC@HOME - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
24.RALPH@home - 1 miejsce  - czyli bez zmian ale BOINC Synergy wciąż czycha na nasze 1 miejsce - warto zauważyć, że zajmujemy również 1 miejsce na świecie!
25.Rectilinear Crossing No. - 1 niezagrożone miejsce (obecnie 7 na świecie)
26.RenderFarm@Home - 1 miejsce
27.RieselSieve - 1 miejsce
28.Rosetta@Home - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
29. SciLINC - 1 miejsce
30.Seasonal Attribution -  1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
31.SETI@Home - 3 miejsce - czyli bez zmain, ale mamy w tej Chwili najwyższy RAC spośród polskich drużyn i znacznie zniwelowaliśmy stratę do pierwszej (ok. 2,65mln)
32.SETI@Home Beta - 2 miejsce - spadek, ale strata do niepunktującej ostatnio w tym projekcie grupy POLAND niewielka - tylko ok. 22k
33.SIMAP - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
34.Spinhenge@home - 1 miejsce
35. Superlink@Technion - 1 miejsce
36.SZTAKI Desktop Grid - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
37.Tanpaku -  1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
38.The Lattice Project - 1 miejsce
39.TMRL DRTG - 1 niezagrożone miejsce
40.uFluids - 1 miejsce - czyli bez zmian
41.VTU@Home -  1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian
42.WEP-M+2 Project - 1 miejsce 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian, poza tym mamy 3 miejsce na świecie
43.World Community Grid - Awans na 83 miejsce na świecie i na 1 miejsce spośród polskich drużyn
44.XtremLab - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian - warto zauważyć, że zajmujemy również 3 miejsce na świecie!
45.Zivis - 1 miejsce

W ostatnim czasie powstało kilka nowych projektów ( wspieranych przez BOINCMunday lub inne strony z statystykami) to:


1. Climateprediction.net Beta - podprojekt zwykłego Climata, nie posiada osobnej klasyfikacji - ale jego punkty są wliczane do "głównego" Climata
2. Cosmology@Home - 1 niezagrożone miejsce
3. Enigma@Home - 1 niezagrożone miejsce - dodajmy, że jest to drugi polski projekt BOINC
4. Eternity2.net - 3 miejsce
5. Sudoku project - 1 niezagrożone miejsce - czyli bez zmian (bo też jesteśmy jedyną Polską zarejestrowaną drużyną w tym projekcie)
6. yoyo@home - 1 miejsce


Z tego zestawienia wynika, że w 43 projektach ( TYM RAZEM JUŻ Z 51? ) jesteśmy najlepsi wśród polskich drużyn :!:  :!: . Zanotowaliśmy jeden awans - za to znaczący w WCG, spotkały nas też 3 spadki: Burp, Nano, Seti beta (skutki przejęcia silniejszych od naszej drużyn przez grupę POLAND - ale poza Nano straty nieznaczne i do szybkiego odrobienia). Wciąż pozostało nam też do zdobycia pierwsze miejsce w takich projektach jak LHC, Predictor, SETI czy z ostatnio powstałych - Eternity2.net. W pięciu projektach zadebiutowaliśmy na pierwszym miejscu.

PS. Nasza drużyna zajmuje także pierwsze miejsce spośród polskich drużyn w projektach testowych takich jak np.: Belgian Beer@Home, Gerasim@home, NNSIMU Project, BOINC Alpha Test, BRaTS@Home, Hydrogen@Home, MilkyWay@home, NCSSM Grid, RND@home, The Clean Energy project  czy Zebra RSA Bruteforce o innych już nie wspominając.

bartsob5

a moze jeszcze zestawienie nie aktywnych druzyn miedzynarodowych, ktorych przejecie jest mozliwe?

D_T_G

Cytat: "bartsob5"a moze jeszcze zestawienie nie aktywnych druzyn miedzynarodowych, ktorych przejecie jest mozliwe?

Mi już by to ale totalnie nie pasowało do tematu "Sukces".


AL

Cytat: "bartsob5"a moze jeszcze zestawienie nie aktywnych druzyn miedzynarodowych, ktorych przejecie jest mozliwe?

Możesz założyć nowy wątek i działać - bo mi już na obecne tabelki ledwo czasu starcza...

D_T_G

Cytat: "D_T_G"
Cytat: "D_T_G"
Cytat: "D_T_G"
Cytat: "Bober"I milion w RCN przekroczony  :D

Teraz Tanpaku, a następny w kolejce WCG :)

No i WCG się ochrzciło tym mianem. Co następne? Predictor czy Malaria? Obstawiamy? ;)

Cytat: "AL"W związku z naszym bojkotem predictora stawiam na Malarię.

Buahaha, gdzie dwóch się ściga tam trzeci korzysta - na 1kk mecie pierwszy zameldował się ABC@home :)

Malaria =D>


AL

Jak zdąże - to puszczę o tym dziś newsa - to który następny? Teraz to chyba już ten predictor - bo simap mału wu daje tak samo jak Ralph - no chyba, że Cosmology?

Tomislaw

SIMAP leci zwykle przez parę dni pod koniec miesiąca/przełom następnego. Warto się wtedy napchać  :wink:  bo znów trzeba będzie miesiąc czekać (a nieźle punktują)
Nowy RALPH (5.80) ostatnio się często wywala i pewnie nowy rzut jednostek zapunktuje.
Z tego co widzę to nie najgorzej WCG punktuje (odnoszę wrażenie , że na słabych kompach lepiej tego nie zapuszczać)



D_T_G

Cytat: "Tommy"Z tego co widzę to nie najgorzej WCG punktuje (odnoszę wrażenie , że na słabych kompach lepiej tego nie zapuszczać)

No a poszczególne podprojekty?

Poza tym - hej stukła nam 80-tka, 1. miejsce w Enigmie odzyskane, jak i w BURPie w Polsce :) Warte to newsa?  :roll:


Thomas

Z informowaniem o Enigmie, jeszcze bym się nie śpieszył bo BOINC Synergy coś kombinuje, nie wiem czy to jednarazowy wyskok, czy przyspieszą na stałę, ale trzeba uważać.

[PBT] Horpah

Witam :)
pokonaliśmy zespół Picard, mamy 37 miejsce.

xhpmaks

Witam,
mam zamiar postawić w pracy serwer NFS lub SMB aby zaciągnąć do pracy kilka nieużywanych komputerów.
Plan jest taki aby uruchomić komputer z knoppixa, podłączyć katalog z serwera na którym znajduje się BOINC i liczyć.

Mam sporą rotację komputerów, nowych i starych.
Ktoś już robił taką instalacje ?
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=8f7f784d9627fcd698c869545e4da333][/url]

krzyszp

Ale po co deto SMB, czy NFS?
Jeśli kompy mają dyski, to proponuję Ubuntu i po prostu podłączyć do sieci...

W razie kłopotów ze starą wersją klienta czytaj tutaj


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

xhpmaks

Cytat: "krzyszp"Ale po co deto SMB, czy NFS?
Jeśli kompy mają dyski, to proponuję Ubuntu i po prostu podłączyć do sieci...

W razie kłopotów ze starą wersją klienta czytaj tutaj

Dlaczego po sieci, po pierwsze mam dużą rotacje nowych komputerów, nieraz mam kilka maszyn które po instalacji i standaryzacji czekają przez tydzień na odbiór to mogą się grzać :)
Jak przychodzi interesant po odbiór sprzętu to chcę zminimalizować prace przy wydawaniu abym nie musiał kopiować danych, poprostu wyłączam sprzęt i daje jeszcze gorący.
Następnie instaluje nowy sprzęt mapuje dysk z BOINC i liczę dalej.
Na komputerach jest zestandaryzowany windows 2000 i teraz co lepiej liczy windows czy linux ?
mogę zabootować np knoppixa i podłączyć dysk po NFS lub SMB z BOINC linuxowym
lub pod windowsem odpali klienta po sieci.
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=8f7f784d9627fcd698c869545e4da333][/url]

krzyszp

A serwer rozumiem już stoi?

Jeśli tak, to zależy na czym...
Jak na Linuksie, to polecam Sambę - mniej problemów przy podłączeniu klientów (tak myślę).
Jak na windzie, to właściwie nie ma wyboru (przynajmniej jeśli chodzi o jak najmniejszą pracochłonność).

Liczy chyba jednak lepiej na widzie (przynajmniej większość projektów lepiej punktuje - ale nie mam pewności).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka