Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Asteroids@home

Zaczęty przez RAD-Poland, 21 Czerwiec 2012, 20:47

RAD-Poland

Asteroids@home

http://asteroidsathome.net/boinc/

BOINC@Poland - zespółhttp://asteroidsathome.net/boinc/team_display.php?teamid=148

BOINC@Poland - dołącz do zespołuhttp://asteroidsathome.net/boinc/team_join.php?&tnow=1340303737&ttok=1280ae260cb105ad9d288902d4e5bdfe&teamid=148


2012-06-21 wyłącznie aplikacja dla Linux'a 32bit

EDIT: Opis projektu na Wiki

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

PoznanskaPyra

Coś więcej o tym projekcje? Dla mnie angielska trudna być.  :D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

a wu dla tego linuxa daje ? :)

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Czerwiec 2012, 21:35
a wu dla tego linuxa daje ? :)
Miał kilkadziesiąt próbek, niestety, teraz jest sucho...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PoznanskaPyra

Nie mam 3 kompa na linuxa, znaczy bym mógł złożyć, ale to kolejny prąd.  :whistle:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

VirtualBox sobie postaw
do zrobienia checkpointa powinien starczyc

AL

Virtualbox czyni cuda w takim przypadku XD

phobos

A odnośnie tego co projekt robi: Projekt ten z krzywej zmian jasności poszczególnych asteroidów wyznacza okres obrotu oraz ich przybliżony kształt (model 3d). Jest to podejrzanie identyczne zadanie z tym czym zajmuje się wielu z astronomów z obserwatorium UAM'u w którym studiuję. Ostatnio kupili nawet kilkadziesiąt kompów tylko do tego... Będę musiał się spytać czy maczali w tym palce.

Troll81

eeee. błąd wczytywania strony??

phobos

Widocznie serwer siadł, przed chwilą jeszcze działała.

Troll81


Troll81

Podejmie się ktoś napisania arta?

sknd

ujęli mnie nazwą (gra wszechczasów  XD) i tym że linux only, przypiąłem się :boing:

ksysju

Hi

Bardzo mi to przypomina projekt Orbit@home, który zamarł, tzn nie daje wu, choć serwer niby działa
http://orbit.psi.edu/oah/server_status.php

ksysju

Tomasz R. Gwiazda

nie wiem czemu ale przy dodawaniu przez klienta BOINC recznie projektu
mowi mi ze temporary down...
mimo ze strona dziala i status serwera jest UP

cofam :P
blad w adresie byl :)
ale komunikat zupelnie z dupy :)


Bezprym

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2012, 15:58
Podejmie się ktoś napisania arta?

W sensie - przetłumaczenia opisu z ich strony?
Ja się mogę podjąć :)

ksysju

Hi

Phobos: o owe dane  "krzywej zmian jasności poszczególnych asteroidów" to mają własne ?, czy to jest ogólnie dostępne?

Bo założyciel  projektu pisze, że dane będzie miał z obserwatoriów dużych i małych.


ksysju

Tomasz R. Gwiazda

a ktos juz przeliczyl jedno WU ?
ile czasu to sie liczy?

ksysju

#18
Hi

właśnie zassało 8 wu, na razie pokazuje 50 godzin na wu, ale powoli spada.

Edit:

Przez noc się przeliczyło,  około 8-9h na wu, przy i3 2100
ksysju

phobos

Cytat: ksysju w 22 Czerwiec 2012, 18:44
Hi

Phobos: o owe dane  "krzywej zmian jasności poszczególnych asteroidów" to mają własne ?, czy to jest ogólnie dostępne?

Bo założyciel  projektu pisze, że dane będzie miał z obserwatoriów dużych i małych.




Jestem jeszcze nieco zbyt mało wtajemniczony żeby wiedzieć na jakich zasadach obserwatoria wymieniają się danymi obserwacyjnymi. Prawdopodobnie żeby dostać czyjeś bardziej wartościowe dane trzeba się po prostu dogadać  :P I później na publikacji naukowej która jest efektem pracy jednej i drugiej strony są wszystkie nazwiska, w odpowiedniej kolejności reprezentującej ważność poszczególnych osób. W ogólniedostępnych astronomicznych bazach danych rzeczy nie ma. Jeżeli już są jakieś krzywe zmiany jasności to dla dobrze zbadanych gwiazd zmiennych które były już fotografowane tysiące razy.

Troll81

mi się liczy 5h21m i jest na 66%

AL

A ja się pośpieszyłem, mam linuxa na virtualce ale 64 a nie 32 bit...

RAD-Poland

#22
Cytat: AL w 22 Czerwiec 2012, 22:56
A ja się pośpieszyłem, mam linuxa na virtualce ale 64 a nie 32 bit...

podobnie jak w większości takich przypadków wystarczy wpis w "cc_config.xml"
<cc_config>                                                                                                                                                                 
<options>                                                                                                                                                                   
<alt_platform>i686-pc-linux-gnu</alt_platform>                                                                                                                                                                                                                                                                   
</options>                                                                                                                                                                   
</cc_config>


przetestowane Linux64bit  BOINC 6.12.34 na razie ~3h postęp ~25%

EDIT: uzupełnienie, aplikacja wymaga kilku bibliotek 32 bitowych (może wystąpić konieczność ich doinstalowania)


bash-4.2$ ldd period_search_10000_i686-pc-linux-gnu

        linux-gate.so.1 =>  (0xf76f6000)
        libm.so.6 => /lib/libm.so.6 (0xf76b0000)
        libgcc_s.so.1 => /usr/lib/libgcc_s.so.1 (0xf7693000)
        libpthread.so.0 => /lib/libpthread.so.0 (0xf7679000)
        libc.so.6 => /lib/libc.so.6 (0xf74fc000)
        /lib/ld-linux.so.2 (0xf76f7000)


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

ja mam 64bit linux i mi liczy

AL

U mnie nawet nic nie chce pobrać - wyskakuje tylko "No work sent"

sknd

wtf?!

licznik stoi ciągle na 0.000%, ale nic to, myślę dam mu szansę, po jakimś czasie zerknąłem sobie na czas przeliczania, było z kilkanaście minut i na moich oczach akurat się wyzerował i zaczął liczyć od nowa :whistle:. Z racji na to, że przeiwdywany czas wynosi u mnie ponad 107 godzin, chyba sobie dam siana...aha: linux 32, boinc 7.0.25

Bezprym

Przetłumaczyłem... Jeśli ktoś może zweryfikować, to bardzo poproszę.
Czy gdzieś potem to wrzucić, czy tutaj zostanie?

Cytat
Asteroids@home jest projektem badawczym używającym komputerów podłączonych do sieci internet. By dołączyć do projektu, należy ściągnąć i uruchomić darmowy program na swoim komputerze.

Asteroidy (czyli inaczej planetoidy lub planetki) są najliczniejszymi obiektami w Układzie Słonecznym. Jak dotąd poznano ich setki tysięcy, a każdego dnia odkrywanych jest kolejne kilkaset. Pomimo że całkowita liczba znanych asteroidów jest duża, niewiele wiadomo o fizycznych własnościach poszczególnych obiektów. W przypadku znacznej części dysponujemy jedynie wiedzą na temat rozmiaru planetoidy. Inne fizyczne parametry (kształt, okres obrotu, kierunek osi obrotu, ...) są znane jedynie dla zaledwie kilku setek obiektów.

Ponieważ asteroidy mają zwykle nieregularne kształty i obracają się, ilość światła słonecznego docierającego do obserwatora jest zmienna. Przedstawienie zmian jasności w czasie jest nazywane krzywą blasku. Kształt krzywej blasku zależy od kształtu asteroidy, a także geometrii oświetlenia i obserwacji. Gdy dostępna jest dostateczna liczba krzywych blasku zebranych z obserwacji w różnych geometriach, można stworzyć unikalny fizyczny model asteroidy, używając metody odwrotnych krzywych blasku.

Projekt Asteroid@home został uruchomiony w celu powiększenia naszej wiedzy o fizycznych własnościach planetoid. Aplikacja BOINC wykorzystuje wyniki pomiarów fotometrycznych wykonanych zarówno podczas wielkich badań całego nieba, jak również pochodzące od  ,,przydomowych" astronomów. Przetwarzane dane używają metody odwrotnych krzywych blasku oraz trójwymiarowego modelu asteroidy do wyprowadzenia okresu oraz osi obrotu.

Ponieważ dane fotometryczne badań całego nieba są zwykle rozbite w czasie, przez co okres obrotu nie jest bezpośrednio obserwowalny w danych, wykonane musi zostać  skanowanie olbrzymiej liczby parametrów przestrzeni , zanim dotrze się do rozwiązania. W takich wypadkach metoda odwrotnych krzywych blasku jest bardzo czasochłonna i przetwarzanie rozproszone jest jedyną metodą pozwalającą na wydajne poradzenie sobie z danymi fotometrycznymi setek tysięcy asteroidów. Co więcej, aby wykryć błędy systemowe metody i odtworzyć rzeczywisty rozkład fizycznych parametrów zbiorowości planetoid, niezbędne jest przetworzenie wielkiego zestawu ,,sztucznych populacji".


Troll81

Zajefajne tłumaczenie wrzucaj na wiki według szablonu innych projektów  :respect: po 7h24m mam 85% na próbce pamiętajcie ze to młody projekt i umfale zdarzają się w fazie dzięcięcej każdemu....

Troll81

Bezprym skontaktuj się z obsługa projektu i zaproponuj im umieszczenie naszego tłumaczenia na ich stronie. Oczywiście z podaniem info kto to tłumaczył.

http://asteroidsathome.net/boinc/show_user.php?userid=1 ten pan to admin projektu i nazywa się Radim Vanco i jest członkiem CNT :D

http://portfolio.jifox.cz/kontakt.html - tu masz formularz kontaktowy do niego :D

Bezprym

Dzięki :)

Cytatwrzucaj na wiki według szablonu innych projektów

CytatBezprym skontaktuj się z obsługa projektu i zaproponuj im umieszczenie naszego tłumaczenia na ich stronie. Oczywiście z podaniem info kto to tłumaczył.

Zadziałam po weekendzie!!


AL

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2012, 23:24
ja mam 64bit linux i mi liczy
Tego od Krzyszpa? A jaki mgr boinc?

Bezprym

Cytatwrzucaj na wiki według szablonu innych projektów
Wstawiłem.

CytatBezprym skontaktuj się z obsługa projektu i zaproponuj im umieszczenie naszego tłumaczenia na ich stronie. Oczywiście z podaniem info kto to tłumaczył.
Napisałem do gościa, na razie nie odpowiedział.


BTW, gdy projekt się ustabilizuje, będzie ciekawym kandydatem na PM!!

Troll81

to jeszcze napisz newsa na głównej o tym że jest nowy artykuł :D

Bezprym

 :p_arr: zrobione

Troll81

gratuluję. własnie przeszedłeś kurs na naszego wikipedyste i newsmana. Od dziś twym obowiazkiem jest pisanie newsów na głównej oraz tworzenie artów. niniejszym wnioskuje o dopisanie kolegi do grona newsmanów :D

Bezprym

Cytat: Troll81 w 26 Czerwiec 2012, 09:36
gratuluję. własnie przeszedłeś kurs na naszego wikipedyste i newsmana. Od dziś twym obowiazkiem jest pisanie newsów na głównej oraz tworzenie artów. niniejszym wnioskuje o dopisanie kolegi do grona newsmanów :D

;)

Troll81

ej no nie migaj sie od odpowiedzialności....

Bezprym

Cytat: Troll81 w 26 Czerwiec 2012, 09:54
ej no nie migaj sie od odpowiedzialności....

Nie wiem, czy jestem godzien ;)

A tak na serio, gdy znajdę trochę czasu, to spolszczę opis jakiegoś kolejnego projektu... Widziałem, że correlizer jest nieopracowany.

Troll81

sprawdź wszystie rpoejkty. w wielu pojawiły się nowości..... kilka ostatnich nie doczekało się arta. itp td, do tego przydałoby się pisanie newsów.

Bezprym

Cytat: Troll81 w 26 Czerwiec 2012, 10:33
sprawdź wszystie rpoejkty. w wielu pojawiły się nowości..... kilka ostatnich nie doczekało się arta. itp td, do tego przydałoby się pisanie newsów.
,

Spoko, na ile uda mi się wyskrobać czasu, to podziałam  :p_arr: