Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

1 miejsce w polsce realnie zagrozone

Zaczęty przez Szerpa, 18 Luty 2007, 02:22

Szerpa

My sobie tu gadu gadu bgi srui a pierwsze mniejsce nam ucieknie jak nie wezmiemy sie do roboty.
Nie trzeba byc bieglym z matematyki zeby policzyc ze przy obecnych racach i punktach zdobytycz zespol (wszyscy wiedza jaki ) za 149 dni odbierze nam 1 miejsce a to tylko niecale 5 miesiecy

Bober

Don't panic. Z drugiej strony to aż 5 miesięcy. Wszystko się może zdarzyć. Widzę jedną receptę - rozwój - więcej nowych członków - to osiągniemy pracą - rozwijaniem strony, nowymi inicjatywami - myślcie jakby tu przyciągnąć więcej osób (ja, jakby ktoś nie zauważył, się bardzo staram :P )

Szerpa

Tak ale jak do tej pory nikt nie smial tego powiedziec glosno a trzeba zakasac rekawy i wziac sie do roboty.
A nie bajduzyc i czekac az ich rac spadnie, nasz trzeba podwoic. Wszystkimi dostepnymi legalnymi sposobami.
Nie oglaszam paniki a problem do rozwiazania.
Kocham rywalizowac :))))))

Bober

Na początek proponuję zmasowany atak - piszcie o nas na wszystkich forach, na których możecie, róbcie sobie podpisy z linkami do naszej strony, o zachęcaniu znajomych to już chyba nie muszę wspominać, podpisy w komunikatorach (gg, tlen), linki na waszych stronach, zróbcie sobie komplet ubrań z logo B@P :lol: , zamieszczajcie zachęcacz na torrentach i innych p2p (powinniśmy nadać mu tą samą nazwę, żeby miał dużo źródeł - np BOINC@Poland).



Ja niestety już dawno wyczerpałem wszystkie powyższe opcje :( (no może poza ubraniem)

kempler

Jest tylko jeden sposób: Nowi LICZĄCY członkowie

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Szerpa

Moje sugestie:
1 zmodyfikowac nieco zakladke na stronie glownej
Witaj na stronie zespolu Boinc@Poland
mysle ze nie jest wazne w tym momencie co to za skrot BOINC i tak wytlumaczenie nie wiele mowi polskojezycznemu userowi
sa wazniejsze zeczy jak z czym sie to je i tak dalej a przede wszystkim jak to cholerstwo zainstalowac dosc nieczytelne jest to u nas
zreszta juz ktos pisal o tym ze nalezalo by bardziej zachecic strona glowna nowych userow , dla mnie ona nie jest w tej chwili zachecajaca dla kogos nowego , choc dla mnie bardzo funkcjonalna.
ale to tylko moje odczucia byc moze sie myle
2. Dac na stronie glownej linki do doswiadczonych liczydlowych na gg z widokiem czy sa aktywni czy nie - z podpisem do nich sie mozesz zwrocic o pomoc i zapytac o wszystko w razie klopotow. Forum to jedno a dorazna natychmiastowa pomoc to drugie.
mysle ze takich liczydlowych powinno byc conajmniej 5 6 oczywiscie kandydatury dobrowolne i poparte przez innych czlonkow

Na razie tyle pomyslow
jesli sa glupie walic ostro ja sie nie obrazam.

Juras23

poprieram zaktualizowanie artykułów o aktywnych projektach i lekie zmiany na stronie głównej. Podoba mi się pomysł pomocy z użyciem GG i tlen'u i Skype'a z oznaczeniem kto jest on-line.

Mchl

Cytat: "Szerpa"Moje sugestie:
1 zmodyfikowac nieco zakladke na stronie glownej ...


Kto ma fajny pomysł na przeróbkę strony głównej dawać go tutaj!
Ja nie mam ani pomysłu, ani czasu żeby pomysłu szukać... A że przerobić trzeba to wiem od dłuższego czasu.
Z tymi pomocnikami na gg, skype fajny pomysł.
Myślę, że np. koledzy z helpdeska się na to zgodzą ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"Z tymi pomocnikami na gg, skype fajny pomysł.
Myślę, że np. koledzy z helpdeska się na to zgodzą ;)

alez oczywiscie! jak co to moje gg 4582766 a tlen bartsob5 ;)

AL

No to mi z w/w chyba też tylko brak ubrań z logo B@P. Wstawiam linki i sygnatury z odsyłaczami wszędzie tam gdzie jestem aktywny - nawet swoją stronkę ostatnio popełniłem (żeby przez nią pośrednio B@P promować). Ale wydaje mi się, że do największej grupy ludzi docieram dzięki torrentom (oczywiście każdy torrent z zachęcaczem). W ten sposób w pojedynczym torrencie jestem w stanie dotrzeć nawet do kilku tysięcy ludzi (sądząc tylko po ilości pobrań). Przy czym mój zachęcacz (Zachęcacz pdf ) ma nieco inną nazwę - "Wykorzystaj wolną moc obliczeniową swojego komputera!". Obawiam się, że gdyby plik miał nazwę B@P - to tak naprawdę mało kto się nim zainteresuje i go otworzy. Choć ostatnio zacząłem się zastanawiać nad nieco inną nazwą - "Czy wykorzystujesz swój komputer w 100%?". Chciałbym zagrać na ludzkiej ciekawości, ponieważ obecny tytuł ("Wykorzystaj wolną moc obliczeniową swojego komputera!") do czegoś namawia - a jak wiadomo niektórzy ludzie tego nie lubią.

bartsob5

Cytat: "AL"Ale wydaje mi się, że do największej grupy ludzi docieram dzięki torrentom (oczywiście każdy torrent z zachęcaczem). W ten sposób w pojedynczym torrencie jestem w stanie dotrzeć nawet do kilku tysięcy ludzi (sądząc tylko po ilości pobrań). Przy czym mój zachęcacz (Zachęcacz pdf ) ma nieco inną nazwę - "Wykorzystaj wolną moc obliczeniową swojego komputera!". Obawiam się, że gdyby plik miał nazwę B@P - to tak naprawdę mało kto się nim zainteresuje i go otworzy. Choć ostatnio zacząłem się zastanawiać nad nieco inną nazwą - "Czy wykorzystujesz swój komputer w 100%?". Chciałbym zagrać na ludzkiej ciekawości, ponieważ obecny tytuł ("Wykorzystaj wolną moc obliczeniową swojego komputera!") do czegoś namawia - a jak wiadomo niektórzy ludzie tego nie lubią.


no i co tu duzo mowic... brzmi to jak (w najlepszym razie) spam, lub (juz w gorszym) ukryty wirus/trojan... nie zastanawiales sie nad nazwa "readme.pdf" albo "czytajto.pdf" albo moze "instrukcja.pdf"??? jak na moj gust, ludzie czesciej w takie rzeczy zagladaja... moze to i zalatuje tym, co robia koledzy z purepc, ale to tylko niewinny plik tekstowy (mam nadzieje), a odpowiednia nazwa moze zwiekszyc szanse, ze ktos to przeczyta

AL

Cytat: "bartsob5"no i co tu duzo mowic... brzmi to jak (w najlepszym razie) spam, lub (juz w gorszym) ukryty wirus/trojan...

Ojejku - nie miałem pojęcia, że aż tak źle to wygląda 8O

Cytatnie zastanawiales sie nad nazwa "readme.pdf" albo "czytajto.pdf" albo moze "instrukcja.pdf"??? jak na moj gust, ludzie czesciej w takie rzeczy zagladaja... moze to i zalatuje tym, co robia koledzy z purepc, ale to tylko niewinny plik tekstowy (mam nadzieje), a odpowiednia nazwa moze zwiekszyc szanse, ze ktos to przeczyta

"czytajto.pdf" - to brzmi nieźle. Koleżanki i koledzy - macie jeszcze jakieś inne propozycje?

Mchl

Cytat: "bartsob5"... moze to i zalatuje tym, co robia koledzy z purepc,

Co robili.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

Pracuję niby na 3/4 etatu, ale wygląda to bardziej na 4/3. Wygospodaruję trochę czasu może w czwartek i zmontuję jakiś bloczek.

Mchl

Uuuuups....

No to się popisałem. To powyżej to ja pisałem. Chyba jednak się nie wyspałem. Dajcie mi bana.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"
Cytat: "bartsob5"... moze to i zalatuje tym, co robia koledzy z purepc,

Co robili.


nie, dobrze napisalem, bo efekty tego dzialania widac do dzis i nie wyglada zeby mialo sie to zmienic

Szerpa

E tam przejmujesz sie .
Bledow nie popełnia ten kto nic nie robi. (po prostu mam klona :))

manieq82

Tak myślałem i sobie wykminiłem, że można by coś na Wikipedie wrzucić o nas i jakiegoś linka dorzucić w artykułach związanych z tematem. Tylko że ja nie ogarniam tego więc może ktoś, kto już rzeźbił jakieś artykuły w wiki.   :idea:


Mchl

Tyle co można w Wikipedii już jest. Nie ma sensu wrzucać więcej, bo zostanie usunięte.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

Melduje poslusznie ze na dzien dzisiejszy zostalo 154 dni.
a wiec nieznaczna poprawa - biorac pod uwage ze pierwszego posta napisalem 18.02 wychodzi ze udalo nam sie zyskac 14 dni (2 tygodnie)
w tak krotkim czasie to sukces (szkoda tylko ze nie spisalem sobie racow z tamtego dnia bo nie wiem czy nasz wzrosl czy ich zmalal

Bober

Z tego co się orientuję, to nasz sporo wzrósł, a ich nieznacznie zmalał.
Ostatnio mieliśmy pewne sukcesy na polu rekrutacyjnym :twisted:

kempler

Ja mam niestety niepokojącą wiadomość.
Cytat: "Pipanol"
kiszonek@ jak bedziesz to daj znac bo mam propozycje co do tego bqi bo na kopach w mojej szkole nie chce chodzic aa bylo by ich ponad 100

Ale co tam damy radę :) Jak nie my to kto :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

Cytat: "kempler"Ja mam niestety niepokojącą wiadomość.
Cytat: "Pipanol"
kiszonek@ jak bedziesz to daj znac bo mam propozycje co do tego bqi bo na kopach w mojej szkole nie chce chodzic aa bylo by ich ponad 100

Ale co tam damy radę :) Jak nie my to kto :)

kszonek jest na to za leniwy... aktualnie na informatyce gramy sobie w volley'a, a mamy symulator robotow do zrobienia, co jest w powijakach, wiec raczej w ciagu miesiacy nie powinno sie nic ruszyc;)

Mchl

LOL :D

Dobry szpieg nie jest zły ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

D_T_G

Hmmm. 478,483.19 kredytów na dzień w Climate Prediction - ktoś tu oszalał, chyba  SQ7RO ;)


Bober

A bo w CPDN punkty "wędrują" między drużynami wraz z użytkownikami. SQ7RO zrobił nam duży prezent i przeszedł do nas w CPDN z teamu Poland. :D

A przedwczoraj przeszedł do nas w Einsteinie.

Dzięki tym decyzjom jesteśmy jakieś 4k/dzień punktów do przodu.

Także SQ7RO witamy serdecznie (w kolejnych projektach...) i mamy nadzieję, że będzie Ci się dobrze z nami liczyło :D

bartsob5

a tak apropo jeszcze konkurencyjnych zespolow... co sie stalo z infopc.pl??? ich strona internetowa odsyla bezposrednio do statystyk na BS, a w ciagu ostatniego miesiac tylko pare razy osiagali dzienny wynik 1 tysiaca... interesuje mnie to, zwlaszcza ze kiedys (dawno i nie prawda!) bylem czlonkiem poprzednika tego zespolu -> Power of Science...

no i tak żaaal troche tego zespolu..

Bober

Ja wiem tylko, że ostatni znaczący liczący z tego teamu przeszedł do PurePc

kempler

No to chyba po Infopc. Mnie jeszcze jedno dziwi że padła strona (team chyba sie jeszcze trzyma setiathome.pl Od tej strony zacząłem przygodę z przetwarzaniem rozproszonym. A tam rok cicho

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Lanc

Cytat: "bartsob5"...co robia koledzy z purepc...
Robili :!: To jest czas przeszły i raczej tak pozostanie ;)
Cytat: "Szerpa"E tam przejmujesz sie .
Bledow nie popełnia ten kto nic nie robi.
Dokładnie ;) Za to z konsekwencji, które wiążą się z tymi błędami można wiele się nauczyć ;]
Cytat: "Bober"Z tego co się orientuję, to nasz sporo wzrósł, a ich nieznacznie zmalał.
Ostatnio mieliśmy pewne sukcesy na polu rekrutacyjnym :twisted:
Pewnie zaniedługo zmaleje znacznie...
Cytat: "Bober"Ja wiem tylko, że ostatni znaczący liczący z tego teamu przeszedł do PurePc
A no przyszedł, bo nie chciał liczyć sam 1 dla InfoPC :)

Juras23

Lanc czuję jakiś powiew pesymizmu z Twojego posta. Uśmiechnij się nieco 8)

Lanc

Wydaje ci się  :D

No to od dzisiaj Pure ma 20k TC / dzień mniej.

Pozdrawiam administrację...

PBT_vergere

nudziło mi sie w pracy  :P to postanowiłem przysporzyć nowemu domowi domowników, wysłałem na kilka for informację i czekam na jakiś oddzew. Z jednego z forum dostałem wiadomość że przydałoby się na głównej stronie naszego teamu jakiś link np (jesli jesteś tu pierwszy raz, jeśli nie wiesz o co chodzi itd...).Na forum książkowym gdzie dzisiaj też umieściłem post jest bardzo wiele kobiet(sorry dla Pań) które traktują komputer jako magiczne pudełko. Może w sposób lekko zabawny ale niezwykle łopatologiczny przekazać minimum niezbędnej wiedzy z czym się to je. Tam jest ponad 9000 aktywnych członków!!! to bardzo łakomy kąsek dla nas!!!!
konkludując:
1.JEDNA(jeden link) podstrona z podstawowymi informacjami o Boincu z najbardziej chwytliwymi projektami (np to na raka, to na zderzanie z meteorami, to na ufo to na klimat).
2. zrzut najładniejszych wygaszaczy dla estetów(ach te Panie)
3. Pomysł Szerpy z linkami do doświadczonych liczydłowych znakomity!!!



ps.Moja najukochańsza druga połówka (żona) w ramach testów zasiadła przed strona naszego teamu , powiedziała "...ładne ale co to znaczy rozproszone..." hmm to chyba tłumaczy co chce powiedzieć ,a żona jest qmata (nauczyciel akademicki(nauki społeczne))
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

Bober


bartsob5

aj tam FAQ... wiesz jak jest... zanim ktoś tam zajrzy, chce mieć wyłożone najbardziej podstawowe informacje wyłożone na tacy.

PBT_vergere

Trafiłeś w sedno, zapytajcie swojej żony/przyjaciólki/przyjaciela/etc. (niepotrzebne skreślić) kto nie jest qmaty w te klocki co to znaczy faq, możecie sie zdziwić.



Ps. Jak w Irlandii przeczytałem (Irish Sun) produkty przeznaczone na rynki Polski,Czech,Słowacji są wykonywane z mniejszym reżimem technologicznym bo cytat....Polski rynek to rynek mniej wyrobionego konsumenta.....



Strasznie mnie się podoba to określenie więc:



Jeśli chcemy trafić do MNIEJ WYROBIONEGO UżYTKOWNIKA musimy się dostosować do jego poziomu

i tak jak napisał bartsob5 wszystko musi być na tacy.



#-o
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

Bober

Ok. Ja w każdym razie starałem się FAQa robić właśnie pod kątem laików.

W ogóle jak będziecie mieli uwagi do FAQ, w których czasem sobie dłubię to piszcie [moderacja:link nie aktualny]tu[/]

m2marek

A co to jest FAQ? :wink: Bo mi sie to żle kojarzy :twisted:

Bober

Ej to nie ja wymyśliłem skrót FAQ. Jeśli jest tyle osób, którym jest to obce to może lepiej napisać CZP? (Często Zadawane Pytania)  :P

m2marek

Może tylko "swojska" POMOC wystarczy