Brak postępu w liczeniu próbek.

Zaczęty przez flaku, 17 Wrzesień 2013, 19:55

flaku

Jakiś czas temu zauważyłem, że czasem procesor mieli, ale próbka ciągle ma 0%. Myślałem, że to jakieś felerne próbki projektów do których ostatnio dołączyłem(QMC, yoyo i oproject), ale ostatnio zauważyłem, że to samo stało się z próbką z eon, który wcześniej liczył się bez problemów. Ktoś ma jakiś pomysł czemu tak jest/jak temu zaradzić?

stiven

Trudno udzielić jakiejś uniwersalnej rady. Bywają felerne próbki, bywają podprojekty które mają uposledzony progress bar. Zdarzała mi się już sytuacja gdy próbki nie chciały na dobre wystartować z braku ramu te jednak wywalały się po jakimś czasie z błędami. QMC dawno nie liczyłem ale w przypadku yoyo i oproject kilka podprojektów zdecydowanie miało upośledzone paski postępu (ma to też poniekąd związek z checkpointowaniem).

Sprawdź inne projkety albo klasycznie odłączenie od projektu i podłączenie na nowo/reset projektu/reinstalacja klienta.   

flaku

Czyli nie ubijać próbek yoyo i oprojectu, zobaczyć co się dzieje po jakichś 20 godzinach? To w sumie z QMC też tak spróbuję. Bo projekt ciekawy, tylko ani jednej próbki nie przeliczyłem przez brak postępu po godzinie.

krzyszp

Aby pasek postępu (i checkpointy) działały, programista musi to uwzględnić w aplikacji. Jeśli w danej apce tego nie ma, to restarty nie pomogą...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stiven

Odnośnie yoyo to udało mi się wygrzebać coś takiego:
http://www.rechenkraft.net/wiki/index.php?title=Yoyo%40home_en
Znajdziesz tam info, która aplikacja jak często checkpointuje i jak jest u niej z paskiem postępu. Myślę że sporo się wyjaśni.

Dla OProject podobne dane masz tu:
http://oproject.info/apps_info.php
ale nie jestem pewien na ile są aktualne bo projekt jest w trakcie rozwijania.

Powiedz, które podprojekty liczysz to chętnie obadam u siebie jak to wygląda.

flaku

Dzięki wielkie. także biorę się do mielenia projektów bez pasków ;)

pawg

eOn czasem ma problemy z zapętlającymi się próbkami, jeśli mieli 2 razy dłużej niż pozostałe i nadal pokazuje 0% to można spokojnie ją ubić. Identyczny problem był kiedyś z Fightmalaria@H o czym kiedyś wspominał RK  ;)



c_RaSz

#7
Po dłuuugiej przerwie znów się aktywowałem, pobrałem do obróbki Cosmology@H, i od razu natknąłem się na problem z przetwarzaniem. Jakaś piramidalna pluskwa! Nieco to podobne do tego, co sygnalizuje kol. "flaku", ale chyba bardziej szkodliwe. Otóż postęp w liczeniu jest, widać go w zakładce "zadania", zarówno w sygnalizowanych czasach upłynęło/pozostało, jak i w %-tach postępu, więc to wydaje się OK. i nie jest błędem opisanym przez Was. Ale... ale gdy wyłączam komputer, i uruchamiam go następnego dnia, to owe wskaźniki postępu są niższe, i to bardzo! Wygląda to, jakby całą minioną sesję BOINC manager po prostu zgubił! No ale przecież nie startuje od zera, jakieś naliczone wartości są zakonotowane. Dlaczego część została mimo wszystko zapamiętana, a kolejną objęła skleroza?
Myślałem, że błędem z mojej strony było to, że gdy gaszę maszynę, to zostawiam na barkach programistów kwestię zamykania samego BOINC-a, więc wypróbowałem zamykanie go poprzez odpowiednią opcję w owym managerze, czyli wpierw go zamknąłem ręcznie, potwierdzając zamknięcie przetwarzania projektów, a dopiero potem zgasiłem kompa. Uruchamiam go znowu, i... kicha! Znów wygląda, jakby ostatnia sesja poszła do piachu. Jeszcze nie przeprowadziłem wszystkich takich testów, zapisuję pracowicie obrazy/*.jpg  zakładki zadania, i porównuję po zastosowaniu różnych opcji, ale póki co zawsze znika wynik z części sesji. Czy to ja coś źle robię, czy też "bug" siedzi w managerze, a może tylko wskaźniki podają błędną wartość, a pomimo tego — wszystko jest KO.?
Kto wie, niech da głos!

Dopisek:
A gdy już piszę, to dodam jeszcze, iż najwyraźniej źle jest tu ustawiony zegar: gdzieś zgubił circa 15 godzin. Od razu sprawdźcie i datę, bo i ona może być błędna. Nie wiem tego, bo póki co widać tylko "dzisiaj", bez cyferek...
Pozdrawiam, i leeecę

necavi

Hej. Nie liczę C@H bo w samym kliencie (nie w boinc) może być wada, ale pobierz zadania z innego projektu np z Enigma@home i zobacz czy też tam się dzieją takie cuda.

Troll81

A jak często Cosmology ma checkpointy?

c_RaSz

Dzięki "necavi" za reakcję, jeszcze bardziej: że taką szybką. No i widzę, że ktoś zegar naprawił — a już myślałem, że jest tu podobnie jak na wielu innych forach: same muzealne wpisy, nie zaglądają ani uczestnicy, a jeszcze rzadziej — admin. A tu takie zaskoczenie.

Ad rem: piszesz, że w kliencie — C@H może być wada, to może podpowiedz, w jakim innym sprawdzić opisany przeze mnie problem? Czyli: jaki projekt jest bez "pluskiew"? Bo po co mam sprawdzać na czymś, co nie zostało jeszcze wytestowane? No dobrze, sprawdzę na Enigmie...
A poza tym liczę też na reakcję kogoś, kto też przerabia "cosmology", i zweryfikuje moje spostrzeżenia.
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

Cytat: c_RaSz w 15 Kwiecień 2015, 18:03
...a już myślałem, że jest tu podobnie jak na wielu innych forach: same muzealne wpisy, nie zaglądają ani uczestnicy, a jeszcze rzadziej — admin.
Tutaj admin jest... zawsze, czasami lekko pijany, ale rękę na pulsie trzyma  XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

Sprawdź też w samym Kliencie Boinc jaką masz wartość w ustawieniach zapisu na dysku.
Wchodzisz przez menu: "Opcje", dalej "Preferencje przetwarzania" następnie zakładka "Użycie dysku oraz pamięci" i tutaj czwarte od góry "Zapisywanie na dysku co xxxx sekund".

c_RaSz

Odpowiadam koledze Staśkowi: zapisywanie na dysku jest (nie grzebałem - więc najwyraźniej automatycznie) ustawione na 60 sekund, co zresztą wydaje mi się zbyt częste, raczej bym się spodziewał (bo ja wiem) tak gdzieś co kwadrans, no ale nie będę póki co zmieniał.
Natomiast zauważyłem inne, niepokojące wartości tu (ta sama karta): "używaj nie więcej niż 0,00 gigabajtów dysku". Ale też tego nie ustawiałem, a gdzieś tam widziałem, nie pomnę już gdzie, że wartości zerowe oznaczają "brak ograniczeń". Zostawić, czy zmienić,  :book: a jeśli tak, to na ile?
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

Czas między zapisami na dysku w zasadzie można pominąć - i tak to twórca aplikacji decyduje kiedy będzie checkpoint.
Miejsce na dysku? Ja w zasadzie używam wzoru (ilość_wątków*2GB) + ile_mogę_swobodnie_dać_jeżeli_liczę_CPDN ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

#15
Cytat: krzyszp w 15 Kwiecień 2015, 20:52
Czas między zapisami na dysku w zasadzie można pominąć - i tak to twórca aplikacji decyduje kiedy będzie checkpoint.
[...]
Tu się nie zgodzę, np. w Primegrid jeżeli ustawisz zapis na dysku na np 3 godziny sama aplikacja częściej checkpointów nie zrobi. Skoro Kolega c_RaSz wyłącza Klienta jest to istotne.

Ósemka

Cytat: krzyszp w 15 Kwiecień 2015, 18:19
Tutaj admin jest... zawsze, czasami lekko pijany, ale rękę na pulsie trzyma  XD


%)
Folding@Home - Team Poland [276]

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

c_RaSz

Od kilku dni przetwarzam Enigmę@H, i wszystko, jak mówią górale: gro i bucy. Czyli opisany przeze mnie tu:
http://www.boincatpoland.org/smf/boinc-manager/brak-postepu-w-liczeniu-probek/msg252361/#msg252361  objaw — nie jest winą BOINC-managera, lecz konkretnego projektu, Cosmology@H. Dalej napiszę w punktach, coby łatwiej było się odnieść do którejś kwestii, bo mam ich kilka:
1.   Czy stali, zasiedziali użytkownicy mogą podpowiedzieć, w jakim dziale zamieścić pytanie do tych, którzy mają już jakieś doświadczenie z tym konkretnym projektem, czyli Cosmology@H? Bo tutejsze forum jest baaardzo rozbudowane, i nie tak łatwo wyczaić "co, gdzie, i kiedy"... Dodam, że w dziale Cosmology@H http://www.boincatpoland.org/smf/cosmologyhome/   — same "suchary", czyli najświeższy wpis ma niemal 3 lata, więc pewnie już nikt tego projektu nie przetwarza...
2.   Dalsze zastrzeżenia dotyczą działania samego B-managera. Używałem boinc_7.2.33_windows_intelx86.exe — i myślałem, że niektóre błędy mogą być jego winą. Dostałem komunikat, iż jest nowsza wersja, i zainstalowałem 7.4.42, i, niestety: nie lepiej, ale nawet chyba gorzej. Kłopoty z Cosmology identyczne (więc pewnie błąd tkwi w samym projekcie), a w dodatku nie otrzymuję "powiadomień". Tzn. wyskakuje mi komunikat, iż jakieś-tam są, ale... okienko jest puste!
3.   Dodam, że i w wersji wcześniejszej, 7.2.33 — było "nie halo", bo wprawdzie informacje o powiadomieniach były, ale nie dało się ich otworzyć: po kliknięciu w widoczny tam link — wyskakiwał komunikat (chyba od Win-dy): "parametr nieprawidłowy", wraz z adresem i-netowym, kończącym się na ***/PHP. Próba jego wpisania bezpośrednio do przeglądarki czasem jakiś-tam efekt dawała, ale zazwyczaj, cóż: Berdyczów... Natomiast w nowszej wersji nie ma nawet tego.
4.   W obecnej wersji managera (7.4.42) w zakładce "projekty", na lewym marginesie są widoczne polecenia zatytułowane "Strony projektu", a poniżej 4 przyciski: "Home page", "Twoje konto", "Forum", oraz "Server status". Nie działa żaden z nich! Tzn. po ich kliknięciu jedynym efektem jest to, że same przyciski zmieniają jasność, ale nie wywołują żadnej akcji. Co na to poradzić?
5.   W przypadku Cosmology@H — widać tylko jeden przycisk: "Home page".

6.   Powyższe problemy zapewne powinienem wrzucić gdzie indziej — podpowiedzcie właściwy dział, jeśli łaska!
7.   Dodam jeszcze, iż używam Win XP (no cóż, są jeszcze tacy), może to jest jednym z powodów błędów? No ale zainstalowana wersja B-managera jest właśnie do tego OS-u, no i do właściwego procesora.
8.   Sygnalizowałem już wcześniej, iż tutejszy zegar źle działa. Gdy pisałem następny post — było już dobrze, ale teraz widzę, że znów "odjechał"? Niby drobiazg, ale ciut irytujący.
Pozdrawiam, i leeecę

LQG

Punkt kontrolny czyli "checkpoint" jest zadany przez twórcę aplikacji a nie ustawiany z BM więc jeśli zapauzujesz próbkę czy zrestartujesz komputer to możesz stracić część wykonanych obliczeń.
Myślę że większość kamratów zamiast BM używa doskonały zamiennik czyli BoincTasks http://efmer.com/b/?q=boinctasks który ma znacznie więcej opcji i możliwości.

krzyszp

Ad 1. Najlepiej w dziale Cosmology@Home - to że najnowszy post jest dość stary nic nie zmienia, nowy wątek doskonale tam pasuje )
Ad 2. Nie wiem, nie liczę... W dodatku od długiego czasu używam systemu i managera 64bit.
Ad 3. Te powiadomienia są przesyłane z projektów, stare projekty mogą mieć starą wersję serwera BOINC... Ale tutaj trochę spekuluję, gdyż u mnie te problemy nie występują (ale znowu, nie liczę akurat C@H).
Ad 4. Te przyciski działają w połączeniu z zaznaczeniem danego projektu ma liście... I znowu, SOA#1 (u mnie działa, BM 7.4.36 64bit). Dodam, że te linki też są przesyłane przez projekt do BM...
Ad 5. J.w. - to admin projektu ustala te linki...
Ad 6. Jest dział poświęcony Managerowi
Ad 7. Możliwe, chodź bym nie demonizował... generalnie najpierw bym przeinstalował kompletnie managera, wraz z usunięciem wszystkich jego ustawień.
Ad 8. Jakieś dokładniejsze info? Bo tego nie zauważyłem (ma to związek może ze strefą czasową jaką masz na swoim koncie ustawioną?).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

c_RaSz

Cytat: LQG w 20 Kwiecień 2015, 21:24(...) doskonały zamiennik czyli BoincTasks http://efmer.com/b/?q=boinctasks który ma znacznie więcej opcji i możliwości.
1.   Czy aby przesiąść się na BoincTasks, to muszę zdezinstalować klasycznego B-Menagera, czy też może będą bezkolizyjnie współegzystować?
2.   No i czy próbki zaimportowane przez jednego z nich — będą widziane, i obrabiane w drugim, czy też "każdy sobie rzepkę skrobie"?
3.   I czy BoincTasks jest też dostępny na moją platformę, CPU Intela, OS = Win XP...
4.   A zaś co do "znacznie więcej opcji i możliwości" — to, prawdę mówiąc, "klasyczny" B-Menager ma ich... aż za dużo! Precyzując: w ich zalewie trudno znaleźć te, które chcielibyśmy jak raz zmienić, ale nie przeczę, iż czasem, po przekopaniu się przez ich labirynt, okazuje się, że konfigurować można mnóstwo rzeczy, które nam nie są do niczego potrzebne, natomiast to, co jak raz chcielibyśmy przestawić — najwyraźniej nie ma żadnego (widocznego) na to sposobu... Ot, taki sobie paradoks, wciąż i wciąż powtarzający się w zasadzie w każdym oprogramowaniu.  :whistle:

Cytat: krzyszp w 20 Kwiecień 2015, 22:06Ad 8. Jakieś dokładniejsze info? Bo tego nie zauważyłem (ma to związek może ze strefą czasową jaką masz na swoim koncie ustawioną?).
W swojej maszynie mam czas OK. natomiast nie mam zielonego pojęcia, jak i gdzie się ustawia "strefą czasową jaką mam na swoim koncie"? Niczego takiego nie widziałem, nic nie ustawiałem, nie dłubałem. Wiesz coś o tym, jak to można zmienić? Zerkam w swoją Win-dę, i wiem jedynie, że powinno to być "GMT + 01:00" — a dalej moja wiedza nie sięga...
Pozdrawiam, i leeecę

Troll81

1 współpracują bezkolizyjnie
2 nie musisz nic importować
3 tak
4 a jak brzmi pytanie?

boinctasks pobierasz tu - http://efmer.com/b/?q=boinctasks

Ósemka

Cytat: c_RaSz w 24 Kwiecień 2015, 08:28
4.   A zaś co do "znacznie więcej opcji i możliwości" — to, prawdę mówiąc, "klasyczny" B-Menager ma ich... aż za dużo! Precyzując: w ich zalewie trudno znaleźć te, które chcielibyśmy jak raz zmienić, ale nie przeczę, iż czasem, po przekopaniu się przez ich labirynt, okazuje się, że konfigurować można mnóstwo rzeczy, które nam nie są do niczego potrzebne, natomiast to, co jak raz chcielibyśmy przestawić — najwyraźniej nie ma żadnego (widocznego) na to sposobu... Ot, taki sobie paradoks, wciąż i wciąż powtarzający się w zasadzie w każdym oprogramowaniu.  :whistle:
Poprosimy o więcej szczegółów. Być może da się to ustawić, np. przez edycję pliku "cc_config.xml". Ale o tym później, najpierw opisz problem.
Folding@Home - Team Poland [276]

c_RaSz

#24
Nawiązując do mojej, wcześniejszej numeracji, kol. Troll81 odpowiadał:
Cytat: Troll81 w 24 Kwiecień 2015, 08:46
1 (...)
2 nie musisz nic importować
3 (...)
4 a jak brzmi pytanie?
— ad 2: pytając o "importowanie" miałem na myśli to, czy BoicTasks dokończy obróbkę tych próbek, które pobrał B-Manager? Czy też po prostu należy je dokończyć przed zmianą typu menadżera?
  ad 4: w zasadzie... nijak.  :shame: To było tylko takie generalne stwierdzenie, jak wspomniałem: dotyczące wszelkich programów w ogólności. A w B-M na ten przykład zmieniłem czas w którym pobiera się próbki "na zapas", i potem się nagle okazało, że wybrałem głupie wartości, ale już nie mogłem znaleźć, gdzie się to robi!

Korzystając, że już coś tu wrzucam, to spytam o to, czy na leciwym procesorze 1 rdzeniowym, który służy w domu jako "zapasowiec", na którym można np. napisać maila, gdy inne są zajęte — czy na takiej maszynie ma sens zainstalowanie Enigmy? No bo E@H jest b. przyjazna, i tak dalej, ale jednak trudno się pozbyć zauważalnego mulenia kompa  :bad: Jak będę miał więcej czasu, to trochę pogmeram w ustawieniach, ale może ktoś ma już jakąś wiedzę na ten temat? No tak, ale kto jeszcze takie zabytki trzyma...
Pozdrawiam, i leeecę

necavi

Cytatna leciwym procesorze 1 rdzeniowym
Nie wiem jak bardzo słaby jest ten procesor, ale pamiętam, że jak na laptopie z 2003 r (Celeron 1,7GHz) próbowałem liczyć f@h, to podobne jazdy miałem więc sobie wtedy odpuściłem liczenie.
Sprawdź: Opcje/Preferencje przetwarzania/Użycie procesora -> Gdy użycie procesora jest mniejsze niż ...%. Na początku ustawiłbym 30%.