Pomocy - sam się włącza

Zaczęty przez stasieks, 28 Listopad 2013, 23:17

stasieks

Od kilku dni mam mały problem z laptopem. Sam się włącza, tzn. wyłączam tylko na noc, a rano sprzęt włączony (3 noce z rzędu). Wszystkie opcje typu wake on lan są wyłączone. Laptop zaliczył fikołka z kanapy kilka dni temu, ale jak jest włączony wszystko jest OK. Guzik do włączania jest sztywny, w nocy nikt nie chodzi obok niego, nie mam zwierząt które mogą nacisnąc na laptopa czy wywołać samozapłon :). Jakieś pomysły ?
HP 450 probook z windows 7 pro

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

Cytat: krzyszp w 29 Listopad 2013, 00:07
NSA robi kontrolę?  ;D
Na to nie wpadłem :) Zacznę wyciągać akumulatory na noc.

Witko25

Gdzieś na przewodzie od powera musiało się zrobić zwarcie - kabelek, prawdopodobnie naderwany dotyka czegoś, czego nie powinien. Innej opcji raczej nie ma  :) Pozdrawiam
Polecam najlepsze pierogi wrocław


sknd

a przejedź se go jakim antywirem i anty(to drugie coś co dokucza windziarzom) ;)

Peciak

Osobiście radzę sprawdzić bios w komputerze może coś tam ktoś ci coś włączył. W biosie sprzętu komputerowego HP jest bardzo często opcja samoczynnego odpalenia komputera o ustalonej godzinie i minucie.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Dario666

Prawdopodobnie płyta uległa "uszkodzeniu". Widziałem już kilka stacjonarnych kompów, które się same włączały, albo nie chciały się wyłączyć. Była to wina płyt głównych, które są wielowarstwowe i łatwo je można skopać. Czasami pomagało odłączenie zasilacza od płyty na jakiś czas. Prawdopodobnie pojawiają się jakieś stany nieustalone na elementach elektronicznych i płyta fiksuje.

Cyfron

Cytat: Peciak w 09 Grudzień 2013, 12:34
Osobiście radzę sprawdzić bios w komputerze może coś tam ktoś ci coś włączył. W biosie sprzętu komputerowego HP jest bardzo często opcja samoczynnego odpalenia komputera o ustalonej godzinie i minucie.

Ja bym się skłaniał ku tej opcji.
Powiem więcej - opcja odpalania o konkretnej godzinie to nie tylko w komputerach HP :)

Szopler

Dokładnie - tzw. alarm w bios istniał już w sprzęcie w 1996 roku jak nie wcześniej (od tego roku mam PC) ;)

krzyszp

Cytat: Szopler w 10 Grudzień 2013, 18:59
Dokładnie - tzw. alarm w bios istniał już w sprzęcie w 1996 roku jak nie wcześniej (od tego roku mam PC) ;)
Wcześniej. Stwierdzono w 386SX w 1991 lub 1992 roku ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Dario666

Alarm by się sam ustawił w BIOSie? Mało prawdopodobne.

Cyfron

a do komputera nikt nie siadał? Nikt inny go nie używał?
Jeśli jest to nowsze urządzenie, to można go uruchamiać za pomocą programu. W ostateczności może rzeczywiście być to wirus.

LQG

Koledzy, proszę... jaki wirus??? Skłaniam się ku uszkodzeniu sprzętowemu po zaliczonym fikołku. Ewentualnie jak działasz po LAN to sprawdź czy nie masz w BIOSie ustawionej opcji WakeOnLAN. Występuje również ale bardzo rzadko WakeOnWLAN.

sknd

pisałem o tym antywirusie dlatemu że roi mi się, że ileśtam lat temu miałem taki problem z samoczynnie włączającym się kompem i problem ten minął po usunięciu z kompa jakiegoś trojana czy tam czegoś. Ale to było dawno, może sobie ubzdurałem...  ;)