Nowy użytkownik

Zaczęty przez PBT_marian_boss, 13 Marzec 2007, 13:26

PBT_marian_boss

Witam, wiem że dla niektórych to pewnie nic wielkiego ale dziś udało mi się zwerbować nowego użytkownika (to mój pierwszy). Kolega na razie liczy na moje konto ale z czasem jak się rozkręci to kto wie.

Wcale nie ostatni:

KrzychuP


AL

Pogratulaować zapału! A myślisz, że czemu tu ekipa tak silna? Werbujemy na całego! :wink:

Bober

W rzeczy samej. Ja próbowałem zwerbować już całe otoczenie :D
Z różnym skutkiem, kwiatki pozostają jakoś dziwnie obojętne na moje argumenty, ale czuję, że stół zaczyna mięknąć :P

PanStaszek

Ja zwerbowałem już wszystkich w firmie . Zasadniczo nie wiedzą co to za ikonka z literką B, ale mają ją już tak długo że pewnie gdyby zniknęła zagościłby niepokój na ich twarzach. Jedyny problem to handlowiec, który z uporem maniaka deinstaluje B.  Może ktoś ma sposoba na handlowca ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

MJ19

Na handlowca powiadasz hmmmmm??Kiedyś mój tata pracował w pewnej spółce i tam podobno ktoś naciągnął handlowca na baaaardzo niekorzystny dla niego interes na którym stracił i później przez rok(aż do odejścia taty)głowił się jak mógł się dać nabrać.Pohandluj z nim na hochsztaplerskich warunkach to nie będzie więcej o BOINC myślał i deistalował :D  :D  :D
A tak wracając do tematu to ja zwerbowałem jakiś czas temu komputer mojej kobiety a teraz mam w planach potajemne zarzucenie BOINCA na kompie kumpeli :D  Działam jak wirus normalnie :wink:  :D  :D  :D

RAD-Poland

Cytat: "pa_well"Jedyny problem to handlowiec, który z uporem maniaka deinstaluje B.  Może ktoś ma sposoba na handlowca ?
- nie instaluj B.
- przenieś katalog z innego kompa,

Jeśli ów handlowiec zamyka B.
- uruchom bez Managera
lub
- uruchom z Managerem, ubij proces Managera i uruchom ponownie, zamknięcie Managera nie spowoduje zamknięcia procesu boinc.exe (testowane na 5.5.0)
Jeśli ów handlowiec ubija boinc.exe to są inne sposoby  :D

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

PanStaszek

.. a ja myślę że zablokuję mu port 1550 ..... przyjdzie po kolanach ;-)

Admin musi mieć zawsze asa w rękawie.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Thomas

Ja tam zawsze jak u kogoś instaluje BOINCA to zawsze wyjaśniam co i jak (może dlatego mam tak mało komputerków, bo czasami wyjaśniam aż za dużo), ale przynajmniej człowiek ma spokojne sumienie jeśli chodzi o zwiększony pobór prądu  (nie śmiać się – dla poznaniaka 3 zł na miesiąc to majątek :P ).

PanStaszek

A ja nie tłumaczę, bo i tak większość tego nie zrozumie... niestety.

P.S. Ja też liczę z Poznania ... 3 złote od kompa mówisz ... hmmmm ??  eee, nie wyłączę jednak ;-)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Thomas

No te 3 zł to tak średnio mówiąc, ale kiedyś tak mną szarpnęło że wziąłem amperomierz, wmontowałem go w gniazdko a potem za pomocą tego gniazdka podłączyłem się do kompa i miałem ładny miernik mocy pobieranej przez kompa, przez 2 – 3 godzinki się bawiłem na moim Athlonie 2000+ jak zmienia się pobór mocy w zależności od obciążenia UD (jeszcze wtedy nie liczyłem BOINCA), SuperPI i 3Dmarka, w każdym razie wyniki były na kartce (gdzieś zgubiłem :p ) i w Excelu (po drodze 5 razy format był :) ), ale wyszła mi różnica kilku złotych na miesiąc (jeszcze wtedy nie miałem podkręconego sprzętu – teraz pewnie drożej).

Juras23

---------- 00:37 15.03.2007 ----------

przepraszam, że się wtrącam, ale amperomierzem mierzy się natężenie prądu, a watomierzem moc pobieraną. Oczywiście moc można wyliczyć ze wzorów elektrotechnicznych, ale nalezy pamiętać o tym, którą moc mierzymy, bierną, czynną czy pozorną no i ciekawy jestem jak by coś takiego zmontować z połączeniem na port RS232 do tego żeby kompek sam siebie mierzył...ha....ciekawe

---------- 00:47 ----------

heh widzę że podobny problem poruszony własnie został w wątku o przetaktowwywaniu :) haha ciekawe że nie czytając tamtego napisałem o tym tutaj...hmm

lepiej spać pójdę :)

PanStaszek

Juras23 , dałeś teraz jak moja nauczycielka elektrotechniki za dawnych lat. Łza aż mi się w oku zakręciła .

;)                                ;)                                    ;)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

remix85

Juras23 dał tylko uproszczony wykład z mocy... Ja niestety mam to w pełnym zakresie... :roll:

Pigu

heh, a co się mamy martwić o moc bierną indukcyjną? toć energetyka mierzy mam tylko czynną  :twisted:

maro86

W zasadzie znamy napięcie pobierane przez kompa.. Wystarczy tylko znac przesunięcie fazowe (fiU  - fiI) o raz prad pobierany przez kompa (jego wartosc odczytamy z ampreomierza) - i juz mozna wyliczyc moc czynna pobierana przez kompa (czyli U*I*cos fi)

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Mchl

Jeśli dobrze pamiętam cos(fi) przeciętnego komputera merda się gdzieś pomiędzy 0,8 a 0,95

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

czyli merda się tak jak cos sieci  :twisted:

Juras23

z tą bierną to niby jest tak, że tylko duzi muszą ją kompensować, domownicy są kompensowani w podstacjach, ale i tak za nią płacimy w ryczałcie za 1 kWh

PanStaszek

... ależ się temat rozkręcił, jednakże powiem Wam, że cobyście tu nie wymyślili, według jakiego wzoru nie byłoby to liczone to i tak .... trzeba zapłacić to co "inkasent" podsunie.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

MJ19

Cytat... ależ się temat rozkręcił, jednakże powiem Wam, że cobyście tu nie wymyślili, według jakiego wzoru nie byłoby to liczone to i tak .... trzeba zapłacić to co "inkasent" podsunie.
Święta prawda :D Z moich obliczeń wynika że domowy komp o zużyciu mocy w wysokości 235 W szarpnie nasza kieszeń o ok 47 zł na miesiąc.Niech się cieszą Ci co jeszcze z rodzicami mieszkają :D

Pigu

hihi ale każdy wtrącił swoje 3 grosze jaki to "obyty" ze sprawami elektrotechniki  :P

teraz przyznać się kto po polibudzie, bo mam wrażenie, że staramy się przekazać reszcie wiedzę, którą każdy z nas posiada

heh ja 8smy semestr PP kier Mikroprocesorowe i wykonawcze układy automatyki

maro86

Ja z polibudy nie jestem, tylko z Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego (do niedawna ATR) z Bydgoszczy.
Studiuje Elektronikę i telekomunikację, semestr 4.

BTW - slyszalem ze jest też w teamie ktoś z mego uniwerka :-D To prawda?

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

PBT_vergere

Cytat: "Pigu"hihi ale każdy wtrącił swoje 3 grosze jaki to "obyty" ze sprawami elektrotechniki  :P

teraz przyznać się kto po polibudzie, bo mam wrażenie, że staramy się przekazać reszcie wiedzę, którą każdy z nas posiada

heh ja 8smy semestr PP kier Mikroprocesorowe i wykonawcze układy automatyki

no to się przyznam

Ja jestem po polibudzie wrocławskiej, wydział informatyki oraz 3 lata Elektrotechniki(zabrakło czasu żeby dokończyć -trza pieniążki robić) :oops:
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

Duster

Się wam trochę moi mili odbiegło od tematu wątku...  8)

wzUr

Cytat: "Duster"Się wam trochę moi mili odbiegło od tematu wątku...  8)

...zatem ontopic: cześć  :wink:

KrzychuP


kempler

Witamy, witamy i zapraszamy do aktywnego udziału :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

michaou

witam, ja zarejestrowalem sie tutaj jakis czas temu, nie dawalem nic znac za co przepraszam, oraz nie uczestniczylem zbyt aktywnie ;) zamierzam liczyc dla tej grupy. Urzekła mnie strona, porządnie prowadzona, aktywne forum, jestem z wami!
Moze napisze cos o sobie, a moze raczej o tym sakd sie wzialem w projektach obliczen rozproszonych. Zaczelo sie od klasycznego Seti@Home ,  dolaczylem do liczenia, zaczalem czytac wiele artykulow na ten temat, oraz o obliczeniach rozproszonych , ktore mnie interesowaly coraz bardziej i bardziej , pozniej mialem spora przerwe a nastepnie dolaczylem na BOinc i Climateprediction, nawet udalo mi sie kilka probek przeliczyc calych w poczatkach. Pisze "nawet"  poniewaz czesto zdarzaly sie bledy i nie bylo przeliczane do konca , a to blad BOinc, albo przypadkowe zawieszenie komputera, brak pradu itd.
Mialem potem krotkie okresy liczenia, dluzsze przerwy, no i troche wypadlem z tematu, pozapominalem juz wiele rzeczy, znam tylko podstawy konieczne. Mysle ze zainteresuje sie tym wszystkim blizej. Obecnie licze Rosetta , z niecierpliwoscia czekam na LHC - to jest dziedzina ktora mnie na tyle zainteresowala ze chce wspomoc ten projekt moca moich komputerow, jak najwiecej w miare mozliwosci, chcoiaz przynajmniej zawsze jednym.
Odpuscilem Seti, przerzucilem sie na bardziej przyziemne projekty ;)
Niestety odpuscilem Climateprediction - wydaje mi sie ze obecnie probki sa owiele wieksze i wiecej obliczen wymagaja, moja maszyna ledwie zipie przy nich, bledy nadal sie zdarzaja, czas obliczen pokazuje mi ponad 3000 godzin... wole pozostawic to silnym potworom ;) bo szkoda mi odsylac nie do konca przeliczone probki.
Moze polecicie mi jakis projekt... czytalem o kilkunastu... ale najchetniej uczesniczylbym w projektach zwiazanych z poszukiwaniem lekarstw itp. ,  a z innej dziedziny to LHC. Na razie dziala u mnie tylko Rosetta, moze pomozecie zdecydowac czy dolaczyc jeszcze gdzies, albo gdzie. Pozdrawiam :)

MJ19

Witamy serdecznie i zapraszamy do aktywnego udziału :) Jednocześnie zapraszam do działu "Wizytówki" gdzie każdy może szkrobnąć coś o sobie :wink:

Juras23

Osobiście też liczę Rosette, polecam Malarię i AIDS@home.

AL

Cytat: "Juras23"i AIDS@home.



Czyli innymi słowy The World Community Grid.

slawek9

Witam. Jestem nowy. Program mam od około tygodnia. Nie wiem dokładnie jeszcze o co w tym wszystkim chodzi no i gdzie sprawdzić swoje wyniki.... Może ktoś podpowie
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=ec3d8c0a06a53bbcf26cc360fee76555][/url]

sourcerer

Witamy serdecznie  w naszych szeregach " slawek9 " :)
Nie martw sie , ja tez do konca nie wiem wszystkiego o BOINC, wiec wal pytania jakie tylko chcesz a napewno ktos odpowie. Co do sprawdzenia wynikow to mozna np. tu : //www.boincstats.com , po lewej stronie masz " search users lub teams ".

slawek9

---------- 05:28 19.07.2007 ----------

wpisuje swój login i nie znajduje. Wcześniej miałem slawek to znalazł sporo więc mu zmieniłem dodając 9 i teraz nie znajduje. Nie wiem dlaczego....

---------- 05:30 ----------

Matko... jakąś ramkę mi wstawiło.... co to jest? ??
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=ec3d8c0a06a53bbcf26cc360fee76555][/url]

sourcerer

"slawek9" , aby sprawdzic swoj wynik musisz wpisac taki sam login jaki podales w projektach jakie liczysz. Jesli wolno zapytac , jakie projekty liczysz?

slawek9

url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=ec3d8c0a06a53bbcf26cc360fee76555][/url]

sourcerer

Byc moze masz jeszcze za malo pkt. Tak tylko sie domyslam. Moze kto inny odpowie inaczej.

slawek9

---------- 06:22 19.07.2007 ----------

sprawdzam teraz....coś tam pozmieniałem

---------- 06:29 ----------

jeszcze raz

---------- 06:30 ----------

sprawdzam ponownie

---------- 06:52 ----------

chce dodać nowy projekt ale niewiedzieć czemu wyskakuje komunikat....sprawdź nazwę użytkownika i hasło.....nierozumiem....hmmm wszystko się zgadza a on nie przyjmuje
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=ec3d8c0a06a53bbcf26cc360fee76555][/url]

czajmen

"slawek9" sa conajmniej 2 powody dla ktorych cie nie ma:
1. nie przeliczyles jeszcze zadnego WU
i / lub
2. tam gdzie przeliczyles jakis WU, projekt jeszcze sie nie zsynchronizowal
malo prawdopodobne:
3. masz inna ksywke w projekcie :)
er Wille zur Macht