Enigma TYLKO 32 bitowa?

Zaczęty przez ReallyGrid, 26 Maj 2014, 11:56

ReallyGrid

Zbliza sie wyscig enigmy w czerwcu i prawdopodobni bedzie rowniez PM wiec chcialem ja dodac do BOINCManagera. Mam zarowno procesor jak i system (Win i Linuks) 64 bitowy i kiedy chce dodac Enigme do Managera to pojawia sie monit ze nie bedzie zadan na moja maszyne, czy na pewno chce kontynuowac...

Jak to jest? Czy Enigmy nie da sie liczyc na 64 bit OS?
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

SzaMoT🍀

Da się liczyć 64 bit OS.
Dla Linux - w moim przypadku - Debian 7 (Wheezy) (64 bits)
Zainstalować trzeba środowisko 32 bit
Konsola:
dpkg --add-architecture i386
apt-get update
apt-get install ia32-libs


Dla Win 64 bit. Nie mam styczności.

pawg

win 7 64bit działa bez problemów



sknd

mam linuxa 64 i liczyłem enigmę, więc na pewno się da. nie przypominam sobie, żebym musiał coś doinstalowywać, ale z drugiej strony mam sporo bibliotek 32 do różnych rzeczy poinstalowanych więc może już był to co trza...

krzyszp

Cytat: sknd w 26 Maj 2014, 19:48
mam linuxa 64 i liczyłem enigmę, więc na pewno się da. nie przypominam sobie, żebym musiał coś doinstalowywać, ale z drugiej strony mam sporo bibliotek 32 do różnych rzeczy poinstalowanych więc może już był to co trza...
Jak instalujesz managera z repo, to same się libsy nie dodają?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

oj nie pamiętam, to dawno było  ;)

Agbar

Cytat: krzyszp w 26 Maj 2014, 19:57
Jak instalujesz managera z repo, to same się libsy nie dodają?

W Linuksie 64bit manager jest oczywiście 64 bitowy. Idąc dalej platforma zgłaszana przez klienta to x86_64-pc-linux-gnu1. W przeciwieństwie do Windowsa nie ma domyślnie alt_platform, trzeba to skonfigurować przez cc_config.xml dodając do konfiguracji:
<alt_platform>i686-pc-linux-gnu</alt_platform>
Oczywiście trzeba zainstalować 32-bitowe zależności, sposób i nazwa pakietu zależy od dystrybucji.