Universe@Home - serwer testowy projektu

Zaczęty przez krzyszp, 08 Lipiec 2014, 17:12

LQG

Cytat: krzyszp w 21 Październik 2014, 20:37
Można ustawić pozostawianie WU w pamięci na czas przerw, też powinno pomóc (Universe nie zabiera za dużo RAM).

Potwierdzam rozwiązanie, zostawienie zadań w pamięci na czas przerwy nie powoduje przeliczania od początku.

krzyszp

Cytat: LQG w 24 Październik 2014, 15:20
Cytat: krzyszp w 21 Październik 2014, 20:37
Można ustawić pozostawianie WU w pamięci na czas przerw, też powinno pomóc (Universe nie zabiera za dużo RAM).

Potwierdzam rozwiązanie, zostawienie zadań w pamięci na czas przerwy nie powoduje przeliczania od początku.
Zresztą całość rozwiązań chyba przestanie być potrzebna ponieważ... będą jednak checkpointy wkrótce :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

necavi


Troll81

przesunięty. Mam nadzieje że dobrze :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 24 Październik 2014, 19:48
przesunięty. Mam nadzieje że dobrze :D
Myślę, że tak ;)


Zaczynamy testy drugiej apki, co prawda generator zadań mi się trochę stawia, ale coś zaczyna działać ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

LQG

#165
Jest jakiś problem z "feeder'em" ponieważ nie odbiera kilkaset przeliczonych zadań. Chociaż status jego to "running"???

Universe@Home   2014-10-25 09:39:10   [error] Can't parse file info in scheduler reply: unexpected XML tag or syntax   
Universe@Home   2014-10-25 09:39:10   [error] No close tag in scheduler reply

Restartowałem projekt wczoraj na jednej maszynie bo nie pobierała nowych zadań ale nic nie pomogło...
Niestety pomaga jedynie odłączenie i ponowne przyłączenie do projektu... ale co w takim razie z kilkuset przeliczonymi WU????
Pobrał 1 WU i dalej takie same błędy j.w.  :(

krzyszp

No niestety, dodanie drugiej apki spowodowało problemy :/

Walczę, powinienem w czasie dnia naprawić.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

LQG

Cytat: krzyszp w 25 Październik 2014, 10:59
No niestety, dodanie drugiej apki spowodowało problemy :/

Walczę, powinienem w czasie dnia naprawić.

Widać że kamrat powalczył bo działa ;) Dzięki!

Dario666

#168
OOOO, jakieś nowe zadania z Universe2 się pojawiły

EDIT: Te nowe zadania mordują mi upstream, wysyłają pakiety po około 10 MB każdy.

EDIT2: Nie widać nowych zadań w WUProp@Home

krzyszp

Tak, obecnie zaczyna się powoli nowy etap symulacji za pomocą nowej aplikacji "universe2".
Właśnie się okazało, że ~100MB plik (jeden z kilku) w zasadzie nie jest potrzebny, więc wyłączyłem jego upload, istotny jest inny plik, który ma rozsądne rozmiary.

W przeciągu 1-2 dni zakończą się testy i poleci spora seria tych zadań.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Dario666

Czy te zadania będą/są zaliczane do Universal@home w WUProp, bo nowej pozycji nie widać?

krzyszp

Cytat: Dario666 w 29 Październik 2014, 12:45
Czy te zadania będą/są zaliczane do Universal@home w WUProp, bo nowej pozycji nie widać?
Będą, wuprop ma czasami trochę opóźnienia, ale on automatycznie wyłapuje nowe apki.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Druga aplikacja, universe2, działa już w pełni poprawnie.
Na stronie projektu pojawiła się również informacja o tym, co jest aktualnie liczone. Ilość WU na tę chwilę oscyluje około miliona, drugi milion przygotowany w razie potrzeby. Po ukończeniu tych zadań będzie następna aplikacja uwzględniająca dane aktualnie przerabiane.

Tak obecnie wygląda proces badawczy, kolejne symulacje służą do udoskonalania kolejnych wersji aplikacji aby jeszcze dokładniej odzwierciedlała procesy zachodzące w kosmosie :)

Dodatkowo, dostałem informację, że efekty obliczeń universe2 będą służyły w publikacji naukowej, w której znajdzie się również informacja o naszej społeczności i przetwarzaniu rozproszonym jako znacznej pomocy naukowej :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


Cyfron

krzyszp - czy jest szansa, że obliczenia projektu skończą się zanim zostanie dostarczony serwer z przetargu ?  %)
bo widzę, że ciśniecie aż miło  :parrrty:

krzyszp

Ciśniemy jak się da, ale obliczenia są na parę lat przewidziane, więc raczej sprzęt powinien dotrzeć, choćby pod koniec ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

No, to ktoś nam zafundował niespodziankę:
http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/605
CytatName
   Test the new project
Status
   Upcoming
Project
   Universe@Home
Issued by
   Astronomy.Ru Forum
Start time
   2014-11-29 06:00 UTC
End time
   2014-12-04 06:00 UTC
Late entrants allowed?
   Yes

Może ktoś zgłosić nasz team?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

hehe :D

CytatThe founder of a team can enter a team into a challenge.

The team founder (here on BOINCstats) is the person who is founder of the team in most projects. To check who is the team founder, find your team on the profile pages and go to the profile. The founder is listed on the team profile page.

The team founder has a extra section in his BAM! menu (Team founder) and in that section he will find the Challenges. Once there everything is self explanatory.

The team founder is assigned by an automated process, he can't be set manually! If your team has a separate admin account then create a BAM! account for this admin as you would for a normal user (so same email and password). Include all projects but do not attach hosts to it or use any of the managing functions other than the team functions. It will not link to any stats, only to the team it is a member of and it will show as founder, so your team can participate in challenges.

Gathering/updating user information including founder status is done once a week during the night from Saturday to Sunday! Once a week because it's stressing the project servers.

Al?

Szopler


krzyszp

Kurcze, PM to jedno, ale połączone siły tych teamów jak wpadną:

SETI.Germany
L'Alliance Francophone
UK BOINC Team
BOINC@Poland
The Scottish Boinc Team

To jeszcze mi pozamiatają serwer... A jeszcze pewnie Seti.USA się podłączy...

Niemniej, jedno jest pewne, jak serwer się utrzyma, to mi mówcie "miszczu" (ew. "debeściak")  XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Cytat: Troll81 w 19 Listopad 2014, 23:06
hehe :D

CytatThe founder of a team can enter a team into a challenge.

The team founder (here on BOINCstats) is the person who is founder of the team in most projects. To check who is the team founder, find your team on the profile pages and go to the profile. The founder is listed on the team profile page.

The team founder has a extra section in his BAM! menu (Team founder) and in that section he will find the Challenges. Once there everything is self explanatory.

The team founder is assigned by an automated process, he can't be set manually! If your team has a separate admin account then create a BAM! account for this admin as you would for a normal user (so same email and password). Include all projects but do not attach hosts to it or use any of the managing functions other than the team functions. It will not link to any stats, only to the team it is a member of and it will show as founder, so your team can participate in challenges.

Gathering/updating user information including founder status is done once a week during the night from Saturday to Sunday! Once a week because it's stressing the project servers.

Al?

A to nie jest tak, że w bs jesteśmy z automatu dopisywani? Bo z tego co w opcjach widzę - to mogę jedynie zrezygnować z udziału.

LQG

Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2014, 23:24
Kurcze, PM to jedno, ale połączone siły tych teamów jak wpadną:

SETI.Germany
L'Alliance Francophone
UK BOINC Team
BOINC@Poland
The Scottish Boinc Team

To jeszcze mi pozamiatają serwer... A jeszcze pewnie Seti.USA się podłączy...

Niemniej, jedno jest pewne, jak serwer się utrzyma, to mi mówcie "miszczu" (ew. "debeściak")  XD

Dorzuć jeszcze Astronomy.ru jako wyzywających, jest tam kilku miśków z mocą (pewnie podpięci bezpośrednio do reaktorów :) ). Niech koledzy naukowcy podstawiają SANy na wyniki ;)

Cyfron

To taki test możliwości polskich serwisów w kontekście ostatnich poczynań w PKW :D

krzyszp

Cytat: Cyfron w 20 Listopad 2014, 14:20
To taki test możliwości polskich serwisów w kontekście ostatnich poczynań w PKW :D
No ja sobie wypraszam, po przeanalizowaniu powszechnie dostępnych w necie informacji wnioskuję, że serwer Universe bije PKW na głowę wytrzymałością, a taka Enigma przebija sufit wymagań... Nawet Radioaktywny chyba wciąga nosem serwery PKW...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ufol

Bierzemy z automatu udział we wszystkich wyścigach na Boinc Statsie, więc pozostaje nam się maksymalnie zmobilizować. Głupio by było, gdyby nadmuchali nam w kaszę, na naszym podwórku. Czy ktoś mógłby przerzucić tego pdfa, w wersję czytelną? Mówiąc po ludzku wkleić to trzeba na wiki, bo Universe nie figuruje na liście projektów. Należy czym prędzej nadrobić tą zaległość.

LQG

Dorobienie punktów kontrolnych a w dalszej kolejności odznaki to byłby dobry kierunek dla popularności projektu U@H.

cp

#186
Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2014, 23:24
Kurcze, PM to jedno, ale połączone siły tych teamów jak wpadną:

SETI.Germany
L'Alliance Francophone
UK BOINC Team
BOINC@Poland
The Scottish Boinc Team

To jeszcze mi pozamiatają serwer... A jeszcze pewnie Seti.USA się podłączy...

Niemniej, jedno jest pewne, jak serwer się utrzyma, to mi mówcie "miszczu" (ew. "debeściak")  XD

Pachnie zemstą za 'zabijanie' serwerów innych projektów podczas PM  XD

Cytat: krzyszp w 02 Listopad 2014, 18:17
obliczenia są na parę lat przewidziane

Parę lat, powiadasz? Ktoś to chyba potraktował jako challenge accepted. Już community udowodni, na co je stać :)

Cytat: LQG w 19 Listopad 2014, 23:41
Niech koledzy naukowcy podstawiają SANy na wyniki ;)

Prorok jaki, czy co? |-?

A serio, to jest to trochę dziwna sytuacja, że 'ktoś' (czyt. dowolny zespół) może ot tak sobie ogłosić test wydajności cudzego sprzętu. Wydawało mi się, że administratorzy projektów są pytani o możliwość zorganizowania wyścigu. Przynajmniej z czystej grzeczności i żeby dać czas na przygotowanie się.

LQG

Cytat: cp w 20 Listopad 2014, 19:22

A serio, to jest to trochę dziwna sytuacja, że 'ktoś' (czyt. dowolny zespół) może ot tak sobie ogłosić test wydajności cudzego sprzętu. Wydawało mi się, że administratorzy projektów są pytani o możliwość zorganizowania wyścigu. Przynajmniej z czystej grzeczności i żeby dać czas na przygotowanie się.

No no. Nie "ktoś" tylko .RU, panimajesz druzja?  ;D

cp

Cytat: LQG w 20 Listopad 2014, 19:54
No no. Nie "ktoś" tylko .RU, panimajesz druzja?  ;D

Jak mogłem nie skojarzyć  :facepalm2: Teraz wszystko jasne  ;D

Ufol

Nie przypominam sobie, kiedy Rosjanom projekt zarżnęliśmy, ale nasi bracia ze wschodu mają bardzo długą pamięć, więc wielce prawdopodobne, że coś mi umknęło. Patrzcie np. taki TheSkyNet POGS padł i dziś wstał. Czy nasz pm się do tego jakoś przyczynił? Wątpię, mają w końcu spore zaplecze. Co innego Universe, praktycznie stoi gościnnie u Krzyszpa. Trzymamy kciuki Kamracie, jak mawiają żeglarze; Gdy człowiek wytrzyma, to sprzęt też. Będą jajca jak berety, jeśli przemielone zostaną wszystkie zadania, przed fizycznym odpaleniem przetargowego serwera. Ponawiam, tak kulturalnie, jak to tylko możliwe, apel o wrzucenie informacji ze strony Universe, na drużynową wiki. Gadacz nie widzi ogonków, tj. polskich znaków. Czy w rzeczywistości one tam istnieją?

krzyszp

Ufol, przepraszam, że tego jeszcze nie zrobiłem, ale nie wyrabiam.

Fakt, że Universe stoi gościnnie u mnie i jest to moja firmowa maszyna, raczej nie jest specjalnie przygotowana na wyścigi BS, ot, troche optymalizacji, ale już rozbicia ruchu na dwie i więcej maszyn nie ma, żadnego zarządzania ruchem też (bo i jak na pojedynczej maszynie)...

Po prostu zobaczymy co będzie, a w międzyczasie poprawię trochę konfig bazy...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Ustaw Quota na 1 task dziennie :D

pawg

Albo takie ograniczenie jakie mial eOn czyli 2WU na watek



Ufol

Czy można postawić taką blokadę, aby na dowolnym komputerze liczyła się tylko jedna próbka? Tzn. mieli jeden rdzeń. Jeśli kilku posiadaczy wieloprocesorowych bydląt się podepnie, z miejsca mogą załatwić łącza. Czy mój tok rozumowania jest poprawny?

krzyszp

Ja oczywiście mogę poblokować klientom ilość WU itd, ale tego nie chcę...

Dziś albo jutro zajmę się przygotowaniem replikacji serwera na wszelki wypadek, a dalej... zobaczymy, strestesty są ważną częścią tych operacji.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

A mozesz zrobic tak, zeby jeden serwer tylko wysyla probki a drugi tylko odbiera wyniki?

krzyszp

Cytat: kva.pl w 21 Listopad 2014, 12:09
A mozesz zrobic tak, zeby jeden serwer tylko wysyla probki a drugi tylko odbiera wyniki?
Drugi nie istnieje jak na razie ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

No ale skoro przygotowujesz replikacje to chyba jednak na drugi? (Albo czegos nie rozumiem, ale na tym sie znam slabo wiec sie pytam upierdliwie madrzejszych w temacie ;) )

krzyszp

Na drugi, ale nie wiem, czy będę miał cały do dyspozycji, czy tylko MySQL'a do replikacji.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Dostałem oficjalne pozwolenie na wynajęcie dedyka na backup, tak więc Universe będzie się teraz cieszył maszyną wspomagającą jego wysiłki:

CPU E3-1245v2 (3.4GHz)
HDD: HardRaid (sprzętowy) 2x2TB
RAM: 32GB

W tygodniu możliwe, że przeniosę projekt na ten serwer (ale pewne to nie jest).

:parrrty:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka