[2016-04-19 - 2016-04-28] - The Cullen Birthday Challenge

Zaczęty przez Ufol, 18 Kwiecień 2016, 17:56

Ufol

Punktują tym razem dwa podprojekty mianowicie,
Cullen Prime Search LLR (CUL)
oraz
Woodall Prime Search LLR (WOO).
start:
2016-04-19 18:00 (UTC)
meta:
2016-04-28 18:00 (UTC)
Zaznaczam, że czas uniwersalny różni się od polskiego letniego. Skoro przyspieszamy się o dwie godziny, to łatwo obliczyć, iż ruszamy jutro po dwudziestej. To ważne, bo próbki pobrane przed terminem nie liczą się do punktacji. Tak samo jak odesłane po zakończeniu zawodów. Też podkreślam ten fakt, gdyż należy pamiętać o tym, że zadania w obu podprojektach należą do długich. Warto więc nie zaciągać ich z góry na zapas, lecz raczej ustawić mniejszy bufor. Apeluję o udział do wszystkich liczydłowych. Kamraci, nadszedł bowiem czas na ożywienie i zmobilizowanie się. Ostatnio zapanowała jakaś senność, monotonia. Koniec z obijaniem się. Mamy szansę być jedynym godnym reprezentantem Polski w wyścigu. Nie zmarnujmy jej.
:attack:


necavi

@Ufol Ty dać znać gdy czas nadejdzie, bo my mieć dużo obowiązków i zapominać  :deadman:

Ufol

Obiecuję, że następnego posta napiszę, gdy wyścig ruszy. Upraszam czytających niniejszy temat o powiadomienie znajomych liczydłowych, którzy nie zaglądają na forum. Zawody budują ducha drużyny. Wspólne uczestnictwo w regatach zawsze spaja załogę. Szykujcie kompy Kamraci.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ufol

Wyścig ruszył, więc przyłączajcie czym prędzej maszyny.
:whip: :attack:

necavi

I poszły konie po... tzn. zadania pobrało.
3 dni na zadanko - no ambitnie - i niech się coś spieprzy to  :wth:


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ufol

#9
Muszą mieć naprawdę wypasione maszyny. Zaciągnąłem Woodalle, więc przede mną jeszcze długie oczekiwanie na przemielenie próbek. Niby Culleny są deko krótsze, ale na moim kompie i tak bym nie zdążył przeliczyć drugiej ich partii, nawet gdyby sprzęt działał bez przerwy tj. 216 godzin. Wybór podprojektu był zatem, w tej sytuacji, oczywisty.

Krzysiak

Mam wrażenie że rozrzut wielkości próbek jest GIGANTYCZNY

Na tym samym CPU jedne się liczą po 22 godziny a inne mielą się coś około 40-50 godzin i więcej (mówię o tym samym projekcie)
i wyjdzie tak że część będzie zaliczona a część jeszcze długo będzie się liczyć  :wth:

I to jest bardzo niesprawiedliwe !!!!


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ufol

Różnice faktycznie występują, dwa Woodalle odesłałem a dwa właśnie się doliczają. Ciekawe, ile próbek zdąży zapunktować. Powinni uwzględniać wszystkie odesłane podczas wyścigu. Oczywiście działoby się to poprzez późniejsze aktualizowanie klasyfikacji, lecz uczciwość nakazuje takie podejście do sprawy.

toms83

Próbki zwiększają swoją wielkość wraz z czasem. A że jest wyścig, próbek schodzi kilkadziesiąt razy więcej niż normalnie to też wysłana na początku wyścigu będzie krótsza niż ta wysłana za kilka dni. Mogło też Ci się trafić, że inny zakres liczb był liczony. Tak było z SoB, gdzie jeden zakres miał próbki 5 dniowe, a po zmianie zakresy czas się wydłużył do 8.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

Żeby nie było pytań: Co z wynikami?
Boinc@Poland ma 7 miejsce LINK
Statystyki indywidualne LINK

Ufol

Wielkie dzięki za uczestnictwo, chwała i cześć wszystkim liczydłowym, którzy wsparli ekipę w regatach. Jak mawiał w swojej morskiej audycji genialny Marek Szurawski, "do następnego razu".  :parrrty: