Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

I. Thorne

Zaczęty przez IThorne, 09 Sierpień 2017, 11:35

IThorne

Nazywam się Marcin Jarmużek i jestem miłośnikiem BOINCa jeszcze z czasów gdy go nie było (czyli starej aplikacji SETI).

Nigdy nie posiadałem dużej floty, ot, laptop, stacjonarny, komp w pracy... Teraz jestem mobilny i liczę na smartfonach i tabletach. Skupuje z uszkodzonym dotykiem, wkładam kabelek OTG i to, co poprzedni właściciele uważali za śmieć, wspomaga naukę tyle ile może (koszt jednego sprzętu nie przekracza 50 PLN).

Co do mojego życia zawodowego, po kilkuletniej przerwie (stan zdrowia) postanowiłem, że pora skończyć denerwować się na bandę złodziei, głupców i kompletnych wariatów (politycy) i sam do nich dołączyłem. Bo jak mam zmienić coś, jeśli oni kompletnie nie słuchają problemów ludzi, bełkocząc coś o Smoleńsku czy kornikach w zdrowym lesie? Protestować można, pikietować można, pisać na FB można, ale tylko zastępując niekompetetnych ignorancji ludźmi zdrowo myślącymi da się coś zrobić. Półtora roku pracy potwierdziło moje przypuszczenia.

Jestem pełnomocnikiem ds ekologii grudziądzkiego koła Nowoczesnej. Choć nie ograniczam się tylko do spraw środowiskowych to jednak się w nich specjalizuję. Tematy poboczna to energia, nowe technologie i zrównoważony rozwój. Jestem osobą niepełnosprawną, ale akurat tymi sprawami zajmuje się moja żona, też członkini Nowoczesnej.

Moim jednym z najodważniejszych projektów to przekonanie radnych miasta Grudziądz do zaprzęgnięcia miejskich komputerów by w czasie urzędowania robiły coś więcej niż ogrzewały budynek. Gra idzie o 100 komputerów w wieku poniżej 3 lat (300 kolejnych jest starszych) i kolejne kilkadziesiąt w miejskim szpitalu, Straży Miejskiej i innych służbach. Z tego co wiem żadne miasto, ani region na świecie nie wspiera oficjalnie BOINCa, więc dodatkowo zareklamuje się miasto, kosztem kilkuset złotych miesięcznie. Warto spróbować, prawda?

W BOINC@Poland jestem od momentu odkrycia teamów. Liczę to co może liczyć Android, choć specjalizuje się w WCG na telefonach i Universe na tabletach. Wciąż też szukam nowych sprzętów, które można kupić na OLX za grosze, trzeba tylko być cierpliwym.

To chyba wszystko. Nie będę was zanudzać opowieściami o tym jak czasami trudno jest komuś wbić do głowy, że nic nie robiąc, świata się nie zmieni. Jednak jeśli ktoś jest zainteresowany kontaktem to poniżej podaję swoje namiary:

mail: ithorne@simplusnet.pl
telefon: 697 30 66 68 (można dzwonić do północy
FB: Marcin Jarmużek Grudziądz



necavi

Napisać "Witaj" komuś kto już lata jest w temacie to tak trochę dziwnie :-[ 
Za to "dzięki za przedstawienie" już lepiej :D

Tobas

No i fajno, że się przedstawiłeś. Jakoś nie wiedząc czemu .Nowoczesna bardzo źle mi się kojarzy ;)
Nie mniej jednak mam nadzieję, że coś pozytywnego uda Ci się zdziałać.
Macie w Grudziądzu alarm smogowy? Walczycie o czyste powietrze?

IThorne

Nowoczesna ma złą prasę bo jest niebezpieczna dla układu PiS - PO. Są w niej nowi ludzie (nasze koło na 25 członków ma 4, którzy wcześniej mieli cokolwiek wspólnego z polityką), którzy są nieprzewidywalni dla tych, którzy myślą, że podzielili już się władzą. Już nie będę wspominać o TV PiS, która trzykrotnie ogłaszała rozpad partii, a wyjazd Petru na Maderę jedną z największych afer 3 Rzeczypospolitej.

W Grudziądzu w zimie jest jak w Krakowie. Przez lata nie wymieniano pieców i mamy zawiesinę jak się patrzy. Walka ze smogiem w mieście to jeden z moich priorytetów ekologicznych, tak samo wprowadzenie zieleni do miasta i termomodernizacja budynków należących do miasta bo jest to tańsza i szybsza walka z efektem cieplarnianym niż montaż paneli fotowoltaicznych. Mniejsze zapotrzebowanie na ciepło to mniejsze spalanie.



necavi

Tu masz przykład wpływu smogu na śmiertelność tej zimy Link

andy101fah


Szymon

Cytat: IThorne w 10 Sierpień 2017, 01:12
Walka ze smogiem w mieście to jeden z moich priorytetów ekologicznych, tak samo wprowadzenie zieleni do miasta i termomodernizacja budynków należących do miasta bo jest to tańsza i szybsza walka z efektem cieplarnianym niż montaż paneli fotowoltaicznych. Mniejsze zapotrzebowanie na ciepło to mniejsze spalanie.

Życzę sukcesów w walce ze smogiem.
Mam nadzieję, że odróżniasz terminy
"Efekt cieplarniany" (zapobieganie przez atmosferę ucieczki części energii w kosmos), a "globalnym ociepleniem" ( zaburzeniem efektu cieplarnianego przez zmianę składu atmosfery)
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=b99d405900ea644cb4b3d598af0ba854

Troll81

 :parrrty: witamy na pokładzie :D

IThorne

Od 1 stycznia jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oddział Grudziądz i już widzę problemy w grudziądzkim Planetarium, które przez lata nie było remontowane i na noc wyłączają korki bo boją się pożaru.



Puma

Witoj na pokładzie   :parrrty:

IThorne

Jestem po bardzo obiecującym spotkaniu z przewodniczącą grudziądzkiego oddziału ZNP. Bardzo możliwe, że promowanie BOINCa w szkołach jest bliżej niż sądziłem.




ReallyGrid

Jak zaprzęgniesz te w sumie 400 komputerów do liczenia boinc to będziesz chyba w ścisłej czołówce jeśli chodzi o flotę %) %) %)
Obyś wywalczył ten postulat. I witam na pokładzie :p_arr:
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.