Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

[Pomysł] Propozycje artykułów

Zaczęty przez Troll81, 30 Styczeń 2010, 19:43

Troll81

Drodzy liczydłowi. Mam taką propozycję. Jeśli widzicie że przydałby się jakiś artykuł na wiki do dawajcie znać w tym wątku. Oczywiście gorąco zachęcam wszystkich do pisania artów na wiki samodzielnie. Jednak jeśli nie czujecie się na siłach, albo po prostu brak wam czasu to piszcie co by było potrzebne. Jakiś art, tłumaczenie, zmiany,

Wszak wszyscy tworzymy ten team, więc może wspólnym wysiłkiem uda się udoskonalić nasze strony.

Cyfron

http://wuprop.boinc-af.org/forum_thread.php?id=78 - kto się zajmie tłumaczeniem ?

simonic

zgłosiłem się na ochotnika na stronie WUprop. Czekam teraz na dostep :) I tak mam wolny czas do 10 stycznia, wiec moge pomoc.


simonic

Mimo tego, że wysłałem tłumaczenie juz 1 stycznia to admin zupełnie olał moją prace a Aleksander parkitny zgłosił się na chętnego pomimo mojego wczesniejszego zgłoszenia.

Więc ja WUProp juz podziekuje...


Troll81

Sorx. Przegapiłem twoje zgłoszenie.  :shame:

GRID

zamieściłem post nie w tym wątku jak to teraz usunąć  ?

Troll81

przy swoim poście z prawej strony masz opcje

Cytuj Modyfikuj Usuń

GRID


Troll81

zawsze mozesz poprosić moderatora działu :D

GRID

Chciałbym zmienić trochę artykuł Seti.
Ale zmiany mogą się komuś nie podobać. Czy jest jakaś opcja zapisania artykułu w brudnopisie, pokazania i poczekania na akceptację.?

Troll81

Tak mozesz wrzucić arta ze zmienionym tytułem :D najwyżej się zawartrość podmieni a zbędną kopie usunie :D

GRID

ok zmieniona wersja wiki seti
http://www.boincatpoland.org/wiki/U%C5%BCytkownik:1-www.eu#SETI.40home

czeka na zatwierdzenie, i dodanie czegoś od siebie

Troll81

Rozumiem że informacje o tobie sa potrzebne w artykule o projekcie SETI :D

GRID

artykuł wrzuciłem w miejsce o  użytkowniku, bo nie mogłem znaleźć żadnego brudnopisu.
czytaj artykuł nie otoczkę
przy okazji nadal nie wiem jak pisać w brudnopisie.


Troll81


Tomasz R. Gwiazda

jak propozycje to ja mam taka zeby informowac na temat osiagniec zespolu w jakichs projektach
ze np. jestesmy na 1 miejscu w projekcie ect

taki raport o osiagnieciach czy milestonach (bo np. w jakims projekcie zrobilismy juz 100mln)

nie indywidualnie tylko zespolowe osiagniecia

indywidualnie to jak jakies wielkie/mega ktos cos zrobi :)

Troll81

no to skoro zgłosiłeś się na ochotnika to czekamy na newsy :D

a tak na serio to ktoś musiałby to monitorować i dawać znać newsmanom że jest news do napisania

Ufol

Przydałoby się coś napisać o pełnym wykorzystaniu maszyn. Wśród nas są liczydłowi, którzy nie udzielają się na forum. A w boinc liczą, ponieważ zwyczajnie chcą się przyczynić do rozwoju nauki. Nie mając przy tym nawet podstawowej wiedzy informatycznej. Często nawet nie wiedzą, jaką mocą dysponują. Stąd mój pomysł na poniższe artykuły.
1. Projekty 64 bitowe.
Ten artykuł mógłby wyglądać następująco:
Niektóre projekty potrafią wykorzystać potęcjał procesorów 64 bitowych.
Należą do nich:
Tu lista linków w porządku alfabetycznym:
2. Podstawowe wiadomości o liczeniu na kartach graficznych.
Gdy mówiłem o liczeniu na kartach, to wielokrotnie słyszałem w odpowiedzi, że to niemożliwe! Karty nie służą do obliczeń. Możnaby napisać jakiś króciutki artykuł o tym czym jest gpu. Warto byłoby również wyjaśnić, że nie na każdej karcie liczyć można. Każdy komputer musi mieć kartę graficzną, zazwyczaj zintegrowaną. Liczyć na niej jednak się nie da. Poza tym należałoby napisać, że karta graficzna nie jest tożsama z cpu. Gpu to nie to samo co cpu! To co dla nas oczywiste, nie musi być oczywiste dla wszystkich.

3. Systemowe wymagania projektów:
Tutaj znajdowały by się tabele z wymaganiami poszczegulnych projektów. Znacie Kamraci doskonale taką tabelę z Wcg. Niestety nie wszystkie projekty w tak prosty sposób informują o tym, czym trzeba dysponować, aby w nich uczestniczyć. Jeżeli ktoś chce podłączyć się do projektu, to wchodził by do tego działu, klikał sznurek z wybranym projektem i sprawdzał czy on wogule u niego odpali.
4. Ogulne wiadomości o procesorze.
Jak pisałem powyżej wielu ludzi, nie wie nawet co posiada. Możnaby zatem umieścić jakiś artykuł o komunikatach programu cpuz. Jeżeli cpuz wyświetla na twoim komputerze... Tu krótki opis, to znaczy, że możesz zainstalować taką optymalizację. Aby to zrobić... Tu znowu krótka łopatologiczna instrukcja.
Podczas lektóry forum zauważyłem, że zdecydowana większość z nas interesuje się informatyką i architekturą komputerów. Musimy jakoś trafić do ludzi, którzy takich zainteresowań w najmniejszym stopniu nie przejawiają. Nie wiedzą dlaczego i jak działa komputer. Chcą poprostu pomódz w rozwoju nauki. Aby do nich trafić, trzeba pisać prosto, czy wręcz łopatologicznie. Musimy udowodnić, że w boinc mogą brać udział wszyscy a nie wyłącznie zafascynowani informatyką. Jeżeli chcemy zwycięztwa, to musimy mieć wielokrotnie więcej liczydłowych niż dziś. Jak wynika z wątku: pt, "jak dowiedzieliście się o boinc?" Każdy z piszących szukał wiedzy o przetważaniu rozproszonym. Niestety takich ludzi jak my jest garstka. Musimy w jakiś sposób trafić do ludzi totalnie nie zainteresowanych tematem. Do tych, którzy nie poszukują wiadomości. To my musimy ich przekonać, że to co robimy ma sens i jest niezwykle pożyteczne.
ps.
Strasznie się rozpisałem, ale to wszystko dla dobra drużyny.

GRID

#18
do tego coś dla ekonomistów i oszczędnych
ranking poboru energii kart graficznych


można by do tego stworzyć bloga na subdomenie lub podstronie lub na innej domenie.
Bo nie wiem czy wiki lub forum jest najlepszym miejscem na  taką treść.

Ufol co o tym myślisz ? nawet jeżeli nie, to mogę założyć blog (mocno zintegrowany z forum) na swoim serwerze mam i baze MSQL. Na potrzeby innych artykułów.

Tomasz R. Gwiazda

mysle ze z miejscem, poddomena, baza, ect to nie bedzie problemu

niech sie ktos z zarzadcow serwa odezwie i ustosunkuje.


Bloga bys chcial stawianego na WordPress czy czyms podobnym czy jak?

GRID

#20
tak wordpress (2-3 administatorów, wielu moderatorów)

na blogu tym można by zamieszczać informacje dla lubujących  się w kartach graficznych, procesorach itp

Ufol

Blog Boinc@Poland, to brzmi dumnie! Byłoby świetnie, trzeba tylko mieć świeże wieści o sprzęcie, który właśnie wchodzi na rynek, lub wejdzie w najbliższej przyszłości. Na blogu możnaby też zamieszczać wiadomości o rozwoju drużyny. Blogi dają możliwość dotarcia do potęcjalnych liczydłowych. Wordpress jest popularnym serwisem, to też można żywić nadzieje, iż wiadomość o istnieniu Boinc@Poland prędko się tam rozniesie.

Troll81

może najpierw porządnie zajmiemy się newsami na naszej głównej?

GRID


Troll81

#24
http://www.boincatpoland.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

możemy wszak wszystkie co ważniejsze informacje naszego teamu umieszczać w postaci newsów....

GRID

jak najbardziej.
można zrobić tak:

wiki - nauka, wiedza i wiadomości tak jak zwykle
forum - rozmowa itp
B@P Tech (blog) - hardware, CPU, GPU ranking itp

Stronę główną wiki  i tak trzeba poprawić ( newsy, zapraszanie i informacje o nowych artykułach, łatwiejsza do odnalezienia opcja dołącz)

np w wiadomościach mogły by być tytuł a potem małymi literakami data

Ufol

Słownik gwary boincowej:
Mamy swoją gwarę, która oby rozwijała się nadal. Nowi liczydłowi często jej nie rozumieją. To hasło służyłoby objaśnianiu naszej grypsery.
Doskonale forumowe ikonki opisał Troll.
" smiley - uśmiechnięty pirat
wink - mrugający pirat
cheesy - uśmiechnięty pirat ale tym razem bardziej
grin - usmiechnięty pirat - wyszczerzone zęby
angry - wkurzony pirat
sad - smutny pirat
shocked - zaszokowany pirat
cool - pirat cwaniak
huh? - zdziwiony pirat
Roll eyes - pirat błądzący oczkami
tongue - pirat z wywalonym językiem
XP
- pirat machajacy językiem (najbardziej wkurzający emotikon bo pokrywa się z nazwą
powszechnie lubianego systemu operacyjnego
embarrassed - skrepowany pirat (nie liną
wstyd - zawsydzony pirat rumieniący się na twarzy
undecided - niezdecydowany pirat
blink - pirat nie rozumiejący o co chodzi
strach - przerażony pirat
nienie - pirat krecacy głową
zamknięte oczy - pirat z zamkniętymi oczami
pirat ninja - pirat ninja
ouch - pirat usmiechający sie z powybijanymi zębami
- pirat z zaslepka na oko
arrr - pirat z zaslepka mówiacy arrr!
book - pirat czytający książkę
parrrty - dwaj piraci stukający się kuflami
attack - pirat wywijający szabelką
Lol
- Rechoczacy kapitan piratów
deadman - Kościotrup kapitan piratów
:wth:
- Wkurzony kapitan piratów
:szakunec:
- pirat składający pokłon "
Zero amatorki!
:respect:
W podobny sposób mogłyby wyglądać objaśnienia. Oto przykład tego o czym próbowałem powyżej napisać:
kiszenie - Odsyłanie zadań po terminie. Jest to czyn niedopuszczalny. To zbrodnia w świecie boinc. Za zadania odesłane po terminie liczydłowy nie otrzyma punktów, a same zadania będą musiały zostać przeliczone przez innego liczydłowego.

GRID

#27
To moja nowa propozycja.
Zamiast tego Przewodnik krok po kroku
można dać to http://www.boincatpoland.org/wiki/U%C5%BCytkownik:1-www.eu

A następnie podstrony jeszcze poprawić żeby były bardziej praktyczne.

EDIT: Zmienione!!!

Kuba135



Troll81


GRID

#31
 :shame:
Po zmianie Przewodnik krok po kroku
Teraz nie działa link do niego na głównej stronie.
Nie mam praw żeby go zmieniać, ktoś wie co zrobić ? ???

EDIT: już działa  :)

Ufol

Do hasła projekty na Ati, trzeba dodać Astropulse.
Co myślicie o czymś takim jak publikacje projektów. Mogłoby to wyglądać następująco:
W niniejszym haśle znajdziecie odnośniki do publikacji projektów, w których biorą udział liczydłowi Boinc@Poland. Na forum można znaleźć takie sznurki, ale są one rozrzucone i aby coś znaleźć trzeba nieźle się nakopać. Gdyby umieścić je w jednym miejscu, to byćmoże skłoniłoby to kogoś do przyłączenia się do nas. Liczą i faktycznie coś z tego jest publikowane. Stanowiłoby to argument do przekonania tych, którzy uważają nas za ostatnich frajerów.

slo-wik

A co myślicie o stworzeniu działu lub info na stronie głównej wprowadzającego dla młodszych (lub bardziej leniwych) odwiedzających stronę Boinc@Poland. Coś w rodzaju Krok po kroku, bądź Faq (które oczywiście zostaną w niezmienionej formie), ale pisanego językiem hasłowym np.

Marzysz, by zostać naukowcem? Już teraz masz okazję, by Twój komputer dołączył się do badań naukowych nad szukaniem nowych cywilizacji, wykryciem asteroidy zagrażającej ziemi, lub badań związanych z wynalezieniem leków na nieuleczalne dotąd choroby, bądź brał udział w innych badaniach matematycznych, chemicznych, biologicznych ect. - możesz to zrobić w ciągu 5-minut i zupełnie za darmo. Będziesz tylko obserwował wyniki pracy swego komputera. W Polsce już kilka tysięcy komputerów bierze udział w projektach naukowych i Ty masz taką szansę. Wystarczy gdy:
1. pobierzesz darmowy program do badań naukowych
2. zaprogramujesz go na interesujące Cię badania
3. zalogujesz się do naszego zespołu (aczkolwiek to nie jest konieczne, lecz zawsze dobrze mieć przy sobie pomocną dłoń doświadczonych kolegów)
Później tylko obserwujesz pracę swego komputera i możesz sprawdziać jak Twe punkty za udział w badaniach rosną. Komputer sam robi wyliczenia, które przesyła naukowcom, Ty nie musisz nic robić. Najfajniejsze jest to, że dzięki Tobie superkomputery szybciej dotrą do celu swoich badań, bo Twój komputer i tysiące innych im pomagają. Czy to bezpieczne? Oczywiście, my polecamy tylko sprawdzone projekty badawcze, więc z naszym teamem bezpiecznie możesz nawet uratować świat.


Może to trochę gupie jak durna reklama  %) , a nawet po części rozmijające się z tematem, stronnicze rzekłbym!! ;) , ale w pierwszym kontakcie z Boincem mi brakowało kilkusłownego przekazu, na czym te przetwarzanie rozproszone polega. Jak już pisałem, ja (a i wiele innych osób) czasami ma bardzo ograniczony czas i dłuższa opowieść o pewnym mechaniźmie ich może zniechęcić, po prostu brakuje kilku słów na skróty.

Tomasz R. Gwiazda

najlepiej zeby to w postaci obrazkow bylo :)

Arthusp

Co Wy na to, aby podpiąć Przewodnik krok po kroku na stronę główną? Wydaje mi się, że pasuje do sekcji "Powitanie", a jeśli nie, to do sekcji "Artykuły".

GRID

@slo-wik na temat twojego tekstu napisałem już w wątku Ulotki, broszury, przy okazji nie zamieszczaj tego samego tekstu w dwóch miejscach bo wujek google tego nie lubi.

@Arthusp do dobry pomysł, na razie zrobiłem że na samej górze w  Jak mogę przyłączyć się do BOINC?
Przewodnik krok po kroku. Nie wiem czy to nie wystarczy ?

Przy okazji zobaczyłem że tekst Co daje uczestnictwo w BOINC (który jest w krok po kroku) nie jest optymalnie napisany, można by tam wrzucić tekst slo-wik'a. Dodając tylko dwie ostanie linijki z obecnego tekstu :
Cytat
Jeżeli będziesz miał szczęście twój komputer dokona nowego odkrycia a twoje imię i nazwisko na zawsze zostanie zapisane w naukowych rozdziałach historii. Tak. jak Michała Gasewicza

slo-wik

OK Rafał, nie wiedziałem. Po prostu myślę, że tekst można wykorzystać na stronie głównej, natomiast info o teamie w POWITANIE zamieścić w linku np O NAS. Niestety grafikiem nie jestem, ale myślę, że można opracować kilka obrazków i na podstawie tekstu zrobić też ulotkę dla młodzieży, stąd też pomysł zamieszczenia tego w dwóch równoległych działach. Ale więcej tego błędu nie zrobię  :no:

GRID

Zmieniłem jedną podstronę krok po kroku Co daje uczestnictwo w BOINC

Wrzuciłem tam tekst slo-wik'a

Ufol

Przydałoby się sprecyzować opisy projektów liczących na kartach graficznych. Mamy hasła: projekty gpu Ati oraz projekty gpu Nvidia. Niestety są one ogulnikowe. Nowicjusz klika na takie hasło, wybiera projekt i trafia na zwykły opis. Należy dodać w odpowiednich wpisach informacje o rodzaju i parametrach karty a także o tym, który podprojekt może liczyć na grafie. Wzorcowym przykładem jest Primegrid. Przecież na gpu nie działają wszystkie aplikacje. Trzeba dopisać, które z nich tego dokonują.
2. W opisach rzeczonych projektów trzeba zaznaczyć, że niektóre wymagają obsługi podwójnej precyzji obliczeń.
3. Seti@home jest podane w kategorii projekty gpu Nvidia. Natomiast pod odnośnikiem projekty gpu Ati go nie ma. Dlaczego? Jeżeli aplikacja Astropulse liczy na Ati, to trzeba ją dodać.
4. Trzeba zaznaczyć, że ma znaczenie pamięć karty i jeśli ktoś wie, to niech dopisze ile dana aplikacja jej potrzebuje.
ps. Nasza encyklopedia jest wspaniałym źródłem informacji, ale przestanie nim być gdy zaprzestamy jej ulepszania i aktualizowania.