Problemy z czujnikami i sposoby ich rozwiązania...

Zaczęty przez emik, 12 Październik 2011, 14:20

andy101fah

Boinc manager 7.0.24 i ubuntu 12.04 64 bit. Niechaj ktoś pomoże, jak odpalić czujkę. postąpiłem wg porady z http://www.boincatpoland.org/smf/radioactivehome/uruchomienie-czujnika-w-systemie-linux/ i dalej postęp 0.0% . Czujka sobie "pika" i na bieżąco pokazuje dane. Jeżeli ma ktoś podpiętą czujkę do ubuntu i tego managera niechaj da znać.

ryszard.korczyk

Cytat: andy101fah w 12 Lipiec 2012, 18:42
Boinc manager 7.0.24 i ubuntu 12.04 64 bit. Niechaj ktoś pomoże, jak odpalić czujkę. postąpiłem wg porady z http://www.boincatpoland.org/smf/radioactivehome/uruchomienie-czujnika-w-systemie-linux/ i dalej postęp 0.0% . Czujka sobie "pika" i na bieżąco pokazuje dane. Jeżeli ma ktoś podpiętą czujkę do ubuntu i tego managera niechaj da znać.
W folderze /var/lib/boinc-client/slots/xx/ gdzie xx to liczba znajdź folder z plikiem radac_..... i zobacz co widać w stderr.

andy101fah

Wszystko jasne:

Could not find any of the devices listed in sensors.xml: The specified device was not found

a tutaj niby ok. Po poleceniu udevadm test /sys/bus/usb/devices

parse_file: reading '/etc/udev/rules.d/53-radioactive.rules' as rules file

proszę o weryfikację ostatnich linijek

udev_rules_new: rules use 270828 bytes tokens (22569 * 12 bytes), 44447 bytes buffer
udev_rules_new: temporary index used 76360 bytes (3818 * 20 bytes)
udev_device_new_from_syspath: device 0x7ff412dabb70 has devpath '/bus/usb/devices'
udev_device_new_from_syspath: device 0x7ff412dae4c0 has devpath '/bus/usb/devices'
udev_device_read_db: no db file to read /run/udev/data/+subsystem:devices: No such file or directory
udev_device_new_from_syspath: device 0x7ff412daeb10 has devpath '/bus/usb'
ACTION=add
DEVPATH=/bus/usb/devices
SUBSYSTEM=subsystem
UDEV_LOG=6
USEC_INITIALIZED=4037268794

ryszard.korczyk

Cytat: andy101fah w 12 Lipiec 2012, 19:09
Wszystko jasne:
Could not find any of the devices listed in sensors.xml: The specified device was not found
a tutaj niby ok.
parse_file: reading '/etc/udev/rules.d/53-radioactive.rules' as rules file
Daj lsusb w konsoli z prawami roota, znalazło tam urządzenie 16c0:....?

andy101fah

Niestety nie ma.

root@andy-P67A-UD3:/var/lib/boinc-client# lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 001 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 002 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 001 Device 003: ID 046d:c018 Logitech, Inc. Optical Wheel Mouse
Bus 002 Device 003: ID 058f:6362 Alcor Micro Corp. Flash Card Reader/Writer

w pliku /etc/udev/rules.d/53-radioactive.rules

jest

#RAD@Home
ATTR{idVendor}=="16c0", MODE="666", GROUP="plugdev"

czyżby ==  ?


ryszard.korczyk

Cytat: andy101fah w 12 Lipiec 2012, 19:18
Niestety nie ma.

root@andy-P67A-UD3:/var/lib/boinc-client# lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 001 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 002 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 001 Device 003: ID 046d:c018 Logitech, Inc. Optical Wheel Mouse
Bus 002 Device 003: ID 058f:6362 Alcor Micro Corp. Flash Card Reader/Writer

w pliku /etc/udev/rules.d/53-radioactive.rules
jest
#RAD@Home
ATTR{idVendor}=="16c0", MODE="666", GROUP="plugdev"
Tak, ale kernel nie wykrył takiego urządzenia. lsusb go nie wyświetla, sprawdź na innym porcie, na innym kablu. Dociśnij wtyczkę USB do czujki, może nie dokońca weszła?

andy101fah

#246
Po szybkim reboot przełączyłem się testowo na windows seven 64 bit i na managerze 6.13.4 x64 również nie działa cały czas 0.0%

Czujka świeci poziom radiacji pokazuje coś tam pika port usb zmieniłem. Podłączone jest to na kablu na którym drukarka bez problemu działa. Dalej nic nie wiem.
W managerze urządzeń windows mam nierozpoznane urządzenie usb ? Czyżby wymagany był dodatkowy sterownik ?
Kolejny restart i odłączyłem się od projektu i przyłączyłem ponownie pod windows. Nierozpoznane urządzenie usb zniknęło i tutaj jest ok . Tylko jak widzę czujnik jest jako
urządzenie pamięci masowej usb ? Jaki powinien być id urządzenia pod windows ?
USB\VID_058F&PID_6362&REV_0127
USB\VID_058F&PID_6362

ryszard.korczyk

Sterownik nie jest wymagany, powinna być wykryta jak urządzenie HID.
Przypuszczalnie jest jakiś problem z połączeniem. Spróbuj na innym kablu, wyciągnij czujkę z obudowy ściągając zatyczki. spróbuj ją podłączyć bez obudowy. Możliwe, że wtyczka nie dochodziła do końca poprzez korek. Jeśli nadal będzie problem to jutro wyślę inną czujkę.

andy101fah

Najprostsza możliwa rzecz. Wyciągnąłem czujkę z tuby, wziąłem inny kabel i ruszyła pod windows bez problemu. DZIAŁA !!! Dzięki za pomoc.

ryszard.korczyk


metalic

Kabel...dzięki za info, 2905 znów nadaje ;)

gregre

2012-07-15 21:15:41 | Radioactive@Home | Requesting new tasks for CPU
2012-07-15 21:15:42 | Radioactive@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2012-07-15 21:15:42 | Radioactive@Home | Project has no tasks available


coś jakby serwer niedomagał ?

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

andy101fah

#253
Co jest grane? klient 7.0.27 pod Kubuntu 12.10 64bit i niby pobiera próbkę bezproblemowo zaczyna liczyć, pokazuje czas do zakończenia 6 sekund i po 6 sekundach w polu Remaing już tylko pustka. Podświetlenie czujki działa cały czas bez względu na ustawienia z konta użytkownika. "Pikanie" również nie reaguje na zmiany. Ciekawe, pod ubuntu 12.04 nie było takich problemów. Jakieś sugestie  :dunno:  :arrr:

polecenie lsusb pokazuje prawidłowo:
andy@andy-P67A-UD3:~$ lsusb
Bus 001 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 002 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 004: ID 16c0:05df VOTI
Bus 001 Device 003: ID 046d:c018 Logitech, Inc. Optical Wheel Mouse
Bus 002 Device 003: ID 058f:6362 Alcor Micro Corp. Flash Card Reader/Writer

po wydaniu polecenia udevadm test /sys/bus/usb/devices

nie mam żadnego wpisu radioactive

ryszard.korczyk

To wersja w rurce? Jeśli tak to może być z problem z kontaktowaniem złącza USB. Czasem zdarzało się, że złacze USB uciekało głębiej do środka, styki zasilania łączyły ale nie było połączenia. Trzeba wtedy ściągnąć zatyczkę z drugiej strony popchać płytkę aby gniazdo zbliżyło się do drugiego korka. Nowsze wersje nie mają tego problemu, mają kabel USB wbudowany na stałe.

andy101fah

Przetestowałem i nic nie pomogło, nawet na wyciągniętej całkowicie czujce z obudowy. Pod windows seven 64bit wszystko ok.

Troll81



predatoraf

Dostałem email o następującej treści:

Hello,

Your sensor connected to host 6798 currently runs in debug mode.
If you didn't set this on purpose, please go to your preferences at http://radioactiveathome.org/boinc/prefs.php?subset=project and disable the debug checkbox.
Debug mode is useful only when looking for hardware/software bugs/problems, otherwise it should be disabled.
Które to, debug checkbox?


Szopler

! DO NOT SET THIS WITHOUT REASON !
Application/Sensor debug:
Shorter workunits with additional debug info printed to stderr.
Additional sensor hardware test at the start of WU.
Shorter sample time (20s).
Please avoid using this during normal operation

Angelraphael

Na wykresach na mapce widzimy: 7 days, 1 -hour samples, uSv/h
i teraz moje pytanie brzmi: czy próbka która jest notowana co godzinę na wykresie jest średnią z godziny między jedną a drugą próbką czy też jest to aktualny odczyt z licznika? 

krzyszp

Cytat: Angelraphael w 05 Lipiec 2013, 15:16
... czy próbka która jest notowana co godzinę na wykresie jest średnią z godziny między jedną a drugą próbką czy też jest to aktualny odczyt z licznika?
Średnia.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

predatoraf

Witam, od jakiegoś czasu mam swoją czujkę i co jakiś czas zaglądałem na mapkę ciesząc oczy zieloną kropeczką.
A teraz zerkam i jej nie ma.... w dodatku czujka nie reaguje na zmianę ustawień na
http://radioactiveathome.org/boinc/home.php
Nie ważne, czy chcę włączyć "pikanie", czy wyłączyć podświetlenie, czujka nie reaguje.
Co może być przyczyną tego typu rzeczy?

Szopler

Czy komputer widzi podłączone urządzenie USB? Jaki numer hosta?

predatoraf

 :wth: Ktoś mi podpiął czujkę pod inny port, port tak jakby działa bo zasila czujkę, ale komputer jej nie widział. Teraz już jest ok. Niepotrzebnie zawracam wam głowę :D

Troll81

A mi czujka skutecznie coś zwaliła chyba. Wczoraj komp zaczął strasznie mulić. Najpierw padł net. A padł do tego stopnia ze nawet boincmgr z klientem boinc nie mógł złapać kontaktu. Choc na jednej maszynie stoją. Co zabawne w tym czasie torrent ssać umiał. Ale http całkiem leżało. Nawet ping do google nie przechodził.

Poszedł standardowy restart kompa. Ładowanie systemu zajęło 25 minut. Potem chodził jak słonica w ciąży. Dźwięk przestał działać. Próba odpalenia jakiegokolwiek programu to co najmniej 2 minuty czekania. Kolejny restart i znów to samo. Po odłączeniu czujki RADIOACTIVE@Home system zabootował się normalnie i wsio działa.

Czy to moze być padnięty port USB? czy czujka strzeliła?

krzyszp

A wykonałeś najprostszy test (podpięcie czujki do innego portu)?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

tak. I przez jakiś czas działało normalnie. niedługo zrobie jeszcze prostszy test i podepne do innego kompa. :D

necavi

A sterowniki USB na mobo sprawdzone? Takie niejednoznaczne przypadki to często objaw uszkodzenia driverów - spróbuj je reinstalować.

Troll81

sterowniki zdają się pracować normalnie. żadnych errorów w logu systemowym.

predatoraf

Cześć, dlaczemu dostaję emaile z informacją, że czujka pracuje w trybie debug, skoro tryb debug mam wyłączony?

"Your sensor connected to host 6798 currently runs in debug mode.
If you didn't set this on purpose, please go to your preferences at http://radioactiveathome.org/boinc/prefs.php?subset=project and disable the debug checkbox.
Debug mode is useful only when looking for hardware/software bugs/problems, otherwise it should be disabled."

gregre

coś u mnie z czujką nie tak czy jak?

http://radioactiveathome.org/boinc/workunit.php?wuid=2422583

i druga którą ubiłem właśnie

http://radioactiveathome.org/boinc/workunit.php?wuid=2423401

runtime standardowo na 2h, właśnie zrobiłem reset projektu...

Szopler

Nie znalazło czujki (może się zawiesiła). Odepnij na chwilę od USB i daj znać jak poszło.

gregre

samo odpięcie czujki nie pomogło,
pomógł reset projektu przy odpiętej czujce, reset PC, podpięcie i aktualizacja projektu...

Troll81


krzyszp

Cytat: Troll81 w 15 Październik 2013, 16:49
a sam reset PC by nie wystarczył??
Albo lepiej odłączenie zasilania na chwilkę (niektóre płyty trzymają napięcie na USB nawet po wyłączeniu komputera).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka