Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

WEP-M+2 Project

Zaczęty przez bartsob5, 20 Grudzień 2006, 19:38

bartsob5

nowy projekt, juz zarejestrowany:)

WEP-M+2 Project

simek juz o dziwo w nim jest, ale nie raczyl sie pochwalic:|

kempler

Zarejestrowałem się i odrazu stałem się UOTD :):) Pierwszy raz :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Simek

nie pochwaliłem się ponieważ nie jest to nic pewnego ;)

wybaczcie :)

Nietoperek

ciekawe ktory z kolei projekt testowy bedzie mial podobne wpisy w news'ach :D
News

March 1, 2004
Sample news item

March 2, 2004
Another item


bo jak narazie to jest to dosc czeste i niezmienne

Tomislaw

założyłem konto ale nie widzę jeszcze naszego teamu   :(

( a tak na marginesie co liczymy ?)



Simek

---------- 20:00 20.12.2006 ----------

Ok zaraz zrobie team ;) :D Mam nadzieję, ze nie dostanie mi sie od ojca założyciela XD

kempler

Czy ktoś pobrał próbke ? I skąd właściwie dowiedzieliście się o tym projekcie ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Simek

kemple -> Google twoim przyjacielem ;)

np. intext: "News is available as an RSS feed."

Komendy tutaj :)
http://www.frihost.com/forums/vt-41511.html

kempler

Umiem korzytać z google, naprawde :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Simek

Niewątpliwe, lecz pytałeś się skąd wiemy o nowych projektach ;) to była odpowiedź xD

kempler

Źle to ująłem :) Chodziło mi o konkretną stronę :) A co do projektu to wyczytałem, że jest w fazie Alpha i aktualnie testowany jest na platformach Linux i Mac :/

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

A ten WEP w nazwie sugeruje kryptografię.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

A więc tak. Wg informacji znalezionych tutaj projekt ten zajmuje się Liczbami Mersenne'a.

W skrócie:
Liczby Mersenne'a to liczby określone wzorem (2^p)-1 gdzie p jest liczbą pierwszą. Liczby Mersenne'a zostały tak nazwane na cześć francuskiego matematyka Marina Mersenne'a, który opublikował tablicę liczb pierwszych tego typu - niestety błędną.

Nie wiadomo, czy liczb pierwszych Mersenne'a jest nieskończenie wiele, największą obecnie znaną liczbą pierwszą Mersenne'a jest 232582657-1. Odkryli ją 4 września 2006 roku S.Boone i C.Cooper w ramach projektu GIMPS. Do jej zapisania w układzie dziesiętnym potrzeba 9808358 cyfr. Współcześnie poszukiwaniem liczb pierwszych Mersenne'a i rozkładaniem liczb złożonych na czynniki pierwsze zajmują się rozmaite projekty obliczeń rozproszonych. Czołowym z nich jest właśnie GIMPS, do którego należy odkrycie ostatnich dziesięciu największych znanych liczb pierwszych. Electronic Frontier Foundation wyznaczyła nagrodę 100.000 dolarów za zidentyfikowanie liczby pierwszej mającej ponad 10 milionów cyfr.

Zastanawia mnie jedno. Na stronie projektu GIMPS jest własnie napisane, iż za odkrycie jest nagroda.

Pytanie brzmi. Czy osoby liczące ten projekt liczą go aby ktoś zgarnął nagrodę ? Tego niestety się nie dowiedziałem.

A poza tym dalej można liczyć tylko na Linuxie i Mac OS

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PMG

http://www.mersenne.org/prize.htm

Tutaj macie kto i ile zarobi jak znajdą tą liczbę

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

emik

czy ci co liczą w tym projekcie też mają takie krótkie jednostki? Zassało mi dużą ilość lecz liczą się około 2 minut każda


sourcerer

No mnie zassalo 8 jednostek i liczy po ok. 1.20 min

emik

na chwilę obecną mam zassane przeszło 240 jednostek :)


D_T_G

No dobra, WEP-M+2 ruszył na boincstats, a tam wszystko fajnie na tacy. Przeliczę z kilkadziesiąt jednostek, żeby to jakoś wyglądało ;) Stworzyłem nawet profil, może się załapię na UotD :P

P.S. Sourcerer - chyba zapomniałeś dołączyć się do zespołu ;)


PBT_adamludek

a jaki jest czas obliczen 1 wu?

D_T_G

---------- 14:02 20.03.2007 ----------

1 minuta 40 sekund.

---------- 15:03 ----------

Cytatwanless2, 20/03/2007 14:59:45, Reason: no work from project

Koniec tego dobrego na dziś ;)


PBT_Michal

Też sie zapisałem  :wink: A co?
Na moim PentiumD 2x2,8 jedna jednostka liczu się średnio 3 minuty, co mi bardzo odpowiada, bo linuksa używam ostatnio incydentalnie - a szkoda żeby procek się nudził.  :D
eni. Vidi. ... Vino et Video.

RAD-Poland

Też się zapisałem
na Athlonie X2 wszystko OK - czas obliczeń 1:14 WU - wersja 32bit :D

na Duronie 850 po ok 4:30 przerywa obiczenia "Abort" wersja klienta 5.8.15 :(
sprawdziłem w BOINCstatsPos.              CPU               #CPU         Totalcredit Averagecredit Credit per CPU Average creditper CPU
15 AMD Duron(tm) Processor 2      777.08             5.47    388.54          2.74

czyli są hosty oparte na Duronie, ciekawe dlaczego mój nie liczy tego projektu ?

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

D_T_G

Cytat: "RAD-Poland"na Duronie 850 po ok 4:30 przerywa obiczenia "Abort" wersja klienta 5.8.15 :(

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, ale przecież możesz spróbować napisać pierwszego posta na ichnim forum :P

Cytatsprawdziłem w BOINCstats

Tak btw. czemu boincstats nie podliczył nam dzisiaj statystyk na wep-m+2, podczas gdy zrobił to wielu innym zespołom? :-k

Cytatczyli są hosty oparte na Duronie, ciekawe dlaczego mój nie liczy tego projektu ?

Ja sprawdzę jutro jak to będzie działać na moim Dureńku 800 :) Zdam relację.


RAD-Poland

---------- 07:53 21.03.2007 ----------

ok
projekt ruszył, dałem opuść projekt i ponownie przyłączyłem
już są pierwsze punkciki z Duronka  :)

---------- 21:32 21.03.2007 ----------

niecałe 24h w projekcie, a już zostałem UotD  8)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

D_T_G

Cytat: "RAD-Poland"
---------- 21:32 21.03.2007 ----------

niecałe 24h w projekcie, a już zostałem UotD  8)

Właśnie zauważyłem, heh, szczęściarz ;) Gratulacje! A jako drużyna pniemy się w górę :D

---------- 12:09 24.03.2007 ----------

To tera ja 8)


sourcerer

Witam:)
Sa moze jakies jednostki w projekcie WEP i BURP ? bo nic mi nie chce liczyc ( pod linuxem )

sob 24 mar 2007 16:42:38 CET|wanless2|Sending scheduler request: Requested by user
sob 24 mar 2007 16:42:38 CET|wanless2|(not requesting new work or reporting completed tasks)
sob 24 mar 2007 16:42:48 CET|wanless2|Scheduler RPC succeeded [server version 504]
sob 24 mar 2007 16:42:48 CET|wanless2|Deferring communication for 7 sec
sob 24 mar 2007 16:42:48 CET|wanless2|Reason: requested by project

RAD-Poland

Cytat: "D_T_G"To tera ja 8)
gratulacje  =D>
Cytat: "sourcerer"Sa moze jakies jednostki w projekcie WEP ... ?
18:11 są próbki w projekcie WEP

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

A w ogóle to jak ten projekt punktuje? Rzućcie cyferkami proszę...

RAD-Poland

Jak XtremLab - im "lepszy" Manager tym więcej, zapraszamy ekstremalnych optymalizatorów  :lol:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Robert1970

Pojawiły się nowe jednostki ( od 25.04 ) 10-cio krotnie dłuższe niż dotychczas.

KrzychuP

szkoda że nie pod windowsa :(

D_T_G

Cytat: "KrzychuP"szkoda że nie pod windowsa :(

A co nie stać Cię na linuksa? :lol: Od czasu do czasu zapuściłbyś chociaż jakieś livecd i dobiłbyś do upragnionego 1k (tak, żeby mieć w każdym projekcie)


KrzychuP

Większość liczę w pracy. A tu linuksa zainstalować nie dadzą.
W domu mam kiepską maszynkę i bez neta, więc nie chce mi się bawić w instalowanie. Mam zapuszczonego tam Cilimat'a i coś se liczy.  :P

D_T_G

---------- 14:49 09.05.2007 ----------

No i temu mówiłem o livecd... dla chcącego nic trudnego, widać nie 'chce' Ci się po prostu :P A wracając do projektu to robi się coraz ciaśniej w czołówce i jeśli nie przyśpieszymy to spadniemy jakieś 2-3 pozycje. Tak to już bywa, hehe.

---------- 10:56 13.05.2007 ----------

Wie ktoś co się stało z Czech Boinc Team, tym jednosobowym, który miał RAC powyżej 1k w wepie i jeszcze przedwczoraj wszystkie inne teamy zostawił w tyle ilością punktów zdobytych w ciągu dnia? Dziś już tego teamu nie ma, dzięki czemu awansowaliśmy 1 miejsce, ale co się stało?


Bober

To było rzeczywiście dziwne  :P

A napiszcie ile teraz czasu wam się jednostki przeliczają?

D_T_G

~18 min [Linux 32bit; C2D e6400]


RAD-Poland

~11 min [Linux 64bit; Athlon X2 3800+ 2,0@2,2]
~45 min [Linux 32bit; Duron 850]

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

andy101fah

ZNALAZŁEM COŚ NIEMOŻLIWEGO. Projekt w którym nie ma Trolla.
Jednak cuda się zdarzają. Dopisałem się i liczę.

Tomasz R. Gwiazda

lol :D
ale nie ciesz sie zbytnio , ja tam jestem :D

specjalnie na ta okazje postawilem Ubuntu :) i to sobie liczy na Virtualce zapomniane