Kilka monitorów + odpowiednie ułożenie = stanowisko pracy

Zaczęty przez GRID, 20 Lipiec 2014, 13:53

GRID

Witam.
Ostatnio kupiłem takie coś :
http://www.conrad.be/ce/nl/product/406203/Xergo-SuperFlex-drievoudige-monitorhouder-tafelmontage-met-gasdruktechniek-met-grommet-en-C-klem?ref=list
[smg id=10335 type=preview align=left width=100]
[smg id=10334 type=preview width=100]

I muszę naprawdę polecić.
Zamontowałem to sobie w takiej pozycji że mam to nad sobą a do tego
- wygodny fotel (nie biurowy) wyprofilowany tak że pozycja jest pół leżąco pół siedząco.
- Coś pod kręgosłup (jeżeli nie czegoś nie mam to tyłek zaczyna boleć)
- podnóżek itp i


mogę tak leżeć cały dzień  :) W afekcie efektywność pracy jest większa. Ekrany można ustawiać również pionowo.
Muszę kupić jeszcze jakieś nowe monitory bo mam 2 stare delle 17"  które mają słabą jasność (około 100 cd/m2).
Dla ciekawostki dodam że conrad.be jest o 50euro taniej niż conrad.pl. Polska przestaje być tanim krajem.

Troll81


Szopler

Cytat: GRID w 20 Lipiec 2014, 13:53
Witam.
Ostatnio kupiłem takie coś...

Nazwa, model, producent, whatever? ;)

emik

http://www.conrad.be/ce/nl/product/406203/Xergo-SuperFlex-drievoudige-monitorhouder-tafelmontage-met-gasdruktechniek-met-grommet-en-C-klem?ref=list


necavi

Cytat

Zamontowałem to sobie w takiej pozycji że mam to nad sobą a do tego
- wygodny fotel (nie biurowy) wyprofilowany tak że pozycja jest pół leżąco pół siedząco.
- Coś pod kręgosłup (jeżeli nie czegoś nie mam to tyłek zaczyna boleć)
- podnóżek itp i
A możesz coś napisac o fotelu i innych dodatkach?

Ten uchwyt nieźle wygląda, tylko cena dla mnie za wysoka. Tutaj mamy coś podobnego, mam nadzieję, że cena wersji "na 3" będzie znośna.

GRID

#5
Cytat: necavi w 20 Lipiec 2014, 22:36
A możesz coś napisac o fotelu i innych dodatkach?

Fotel wiklinowy z poduszkami pod tyłek i plecy plus dodatkowo pod dolną cześć kręgosłupa. Koszt parę złotych.
Szukałem trochę na necie mebli i trudno coś znaleźć, ale fajne było by coś w tym stylu :

[smg id=10336 type=preview align=left caption="Fotel do pracy" width=100]
[smg id=10337 type=preview align=left caption="Stanowisko pracy programisty" width=100]
[smg id=10338 type=preview align=left caption="nVidia Quadro NVS400" width=100]

Dario666

Jak ktoś ma traumę fotela dentystycznego to za bardzo mu to nie przypadnie do gustu.  :sick:

bbednarek

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat:
Powiedzcie mi Panowie, jak podłączyć więcej niż 1 dodatkowy monitor do laptopa??
Są jakieś rozgałęźniki do HDMI, czy po prosty nie jest to możliwe, a taki cuda tylko przy stacjonarkach?

krzyszp

Cytat: bbednarek w 03 Wrzesień 2014, 16:48
Pozwolę sobie podłączyć się pod temat:
A ja pozwolę sobie poprosić o bana za sygnaturę i spamowanie w różnych wątkach...
Przy okazji, powiększył mi się zbiór adresów dla LOIC dla kilku moich serwerów...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka