Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (4. edycja)

Zaczęty przez tito, 07 Maj 2019, 19:39

Grzegorz R. Granowski

dziękuję za  :p_arr:

Wszystkim polskim BOINCowcom ... ale też Narodowi ... Wszystkiego Najlepszego z Okazji Świąt Bożego Narodzenia ... Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego ! Grzegorz Roman Granowski

Tomislaw

#401
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wiele ciepła i miłości dla wszystkich Boincowych Żeglarzy  :)

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 24 Grudzień 2019, 10:18
Szanownego Kamratom ... proszę, jak się podoba strona ? https://savetheworld.org.pl/
Vertigo bardzo się podoba :-) Czuć ten klimat z ekranu.  :whistle: :p_arr:



sknd


andy101fah

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 24 Grudzień 2019, 10:18
Szanownego Kamratom ... proszę, jak się podoba strona ? https://savetheworld.org.pl/

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

Bardzo pięknie pomyślane, jeżeli w ten sposób można byłoby zrobić promocję pozostałych projektów BOINC dotarlibyśmy do wielu nowych odbiorców.
Gratulacje za pomysł i piękną szatę graficzną.
:respect: :respect:

SzaMoT🍀

https://savetheworld.org.pl/
:ahoy:

Ps.
Witam serdecznie, mam to samo tylko bez strony internetowej.

Pozdr.
Tomasz Kaczmarek Radiowy Chochlik Pasja odkrywania

tito


Grzegorz R. Granowski

Cytat: andy101fah w 25 Grudzień 2019, 07:51
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 24 Grudzień 2019, 10:18
Szanownego Kamratom ... proszę, jak się podoba strona ? https://savetheworld.org.pl/

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

Bardzo pięknie pomyślane, jeżeli w ten sposób można byłoby zrobić promocję pozostałych projektów BOINC dotarlibyśmy do wielu nowych odbiorców.
Gratulacje za pomysł i piękną szatę graficzną.
:respect: :respect:

dziękuję ... ...

tito

Idzie sztorm. Mam nadzieję, że zdążymy do fiordu.
Poprzednie bujanie objawiało się przechyłami po 40 stopni  :ahoy:

Tomislaw

#408
Pomyślnych wiatrów i bezpiecznego rejsu.

PS. Mój Ryzen 2700 dotarł. Pierwsze wrażenia:

Ładniejszy ale głośniejszy boxowy cooler niż u Intela, można przeboleć, raczej nie będę zmieniał na inny. G.Skile  Ripjaws V ustawione 1,35V XMP 3200 sypały błędami na prawo i lewo. Na wolniejszym profilu XMP 2933 wygląda, że wszystko OK. Odpalonych 16 zadań  :whip: Universe z wyłączonym monitorem pobiera 140 W z gniazdka przy procku 3,2 GHz więc chyba nie jest źle. Mobo MSI B450-A PRO MAX

Intel i3 8100 3,6GHz brał 100W przy tej samej karcie graficznej GTX 1070 w spoczynku.



tito

A jaki masz zasilacz?
No i spróbuj zdjąć trochę napięcia na CPU przez offset.

Tomislaw

#410
Zasilacz Tagan BZ series 600W
Wieczorem po pracy pobawię się trochę napięciami. Na razie ogarnąłem wentylatory, jest już sporo ciszej :-)

PS. Na stronie AMD widzę:  Ryzen 2700 System Memory Specification 2933MHz więc pewnie przez to sypał błędami przy ustawieniach XMP 3200MHz ...




tito

Słaba sprawność zasilacza. Ja przy przejściu z bronze na platinum zyskałem ~ 7%.
Do tego na CPU mam offset -0,1V i z GPU 1660Ti z kagańcem na 68W całość pobiera 155W.
Także walcz o każdy Wat.
PS u mnie dwa komputery działają "z kopa" z pamięciami 3200.

Tomislaw

A DDR4 masz na jakich kościach ?
W moich siedzą niestety Hynixy i pewnie to jest powodem niestabilności przy 3200 MHz. Aktualizacja biosu nic nie wniosła. Pokombinuję jeszcze z opóźnieniem timingów ale tu już moje pomysły się kończą :-(




tito

No właśnie Hynixy i w jednym zestawie dokładnie te pamięci co Ty masz - poszły z kopa na profilu.

Tomislaw

F4-3200C16D-16GVKB nie są kompatybilne z Ryśkiem na mojej płycie...Dobrze, że chociaż na 2933MHz chodzą.

Od rana nic nie wysypało się i wpadło



tito

A zakup opiłeś?  XD
Niech Ci liczy  :parrrty:

Tomislaw

Wygląda na to, że za mało  ;)  :parrrty:
Mimo tych trudności jestem zadowolony z zakupu. Mimo niskiego zegara całkiem żwawo sobie liczy.



4ys

Cytat: Tommy w 27 Grudzień 2019, 18:16
F4-3200C16D-16GVKB nie są kompatybilne z Ryśkiem na mojej płycie...Dobrze, że chociaż na 2933MHz chodzą.

Ja mam F4-3200C16D-16GVK bez B na końcu i mi chodzą na 3200cl16 a nawet 3333 cl16 ale  mam inną płyte (msi x470 gamin pro) i 2700x.
32GB starcza do większości projektów. Na razie wołał że mało w  LHC próbki CMS liczy tylko 10 naraz i w JOJO też brakło jak liczył pod projekt ECM.
I też zadowolony jestem z wyników .

Pozdrawiam.

Tomislaw

Cytat: Rafał "4yś" Foryszewski w 27 Grudzień 2019, 21:37
Ja mam F4-3200C16D-16GVK bez B na końcu i mi chodzą na 3200cl16 a nawet 3333 cl16 ale  mam inną płyte (msi x470 gamin pro) i 2700x.
Hm...Według strony MSI Twoja  F4-3200C16D-16GVK też jest niekompatybilna z msi x470 gaming pro  :wacko:  Może to kwestia niedopracowanego Biosu lub mikrokodu (AGESY) u mnie...



tito

A zadam głupie pytanie - w jakich slotach masz RAM włożony? Powinien być w 2 i 4.

Tomislaw

#420
Są w 2 i 4 tak jak powinny.

Cytat: tito w 21 Grudzień 2019, 12:59
Ja mam bez turbo (@3200) oraz offset -0,05V
Obniżałeś napięcie na samym Core czy na NB/SoC również ?



tito

SoC też, ale nie sprawdzę Ci ile - nie mam dostępu :)
Aczkolwiek nie pamiętam, aby spadek poboru mocy być mocno zauważalny.

Grzegorz R. Granowski

Szanowni Kamraci ... wraz z The Scottish Boinc Team awansowaliśmy do Pierwszej Ligi Boinc Formula ... serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...

4ys


necavi

Na Podbeskidziu trochę w nocy napadało :ahoy: :boing:

tito

Powiem Wam, że w Norwegi też wcale nie tak dużo.

SzaMoT🍀

Jestem bezwzględnie przekonany, że WLKP sypnie bezwzględnie śniegiem, który posłuży jako materiał do ulepienia Bałwana
XD

Tomislaw




tito


toms83

Oczywiście. Tak się zaczęły moje początki obliczeń.

Tomislaw

Cytat: tito w 06 Styczeń 2020, 12:13
Nawet nie wiem co to jest.
Coś jak protoplasta Boinca. To już prawie 20 lat ...Ogromny postęp obliczeniowy przez ten czas się dokonał.
Tutaj coś więcej o Grid.org i jego projektach.



tito

Ja zacząłem od oryginalnego SETI w 2002. Grid mi umknął.

SzaMoT🍀

M9ze to dziwnie zabrzmi ale chce popełnić konstrukcję lotni, ( 3 patyki od petard - konstrukcja i na to folia strecz  )
Gotowa do lotu jak nic nie stanie 13 styczeń 2020.

Jako linka posłuży wełna.

Ps.
Lini napowetrzych brak
Pozdr.
Tomasz Kaczmarek Radiowy Chochlik Pasja odkrywania

sknd


SzaMoT🍀

Do latania jako załoga posłuży być może Baner Reklamowy 9d GRG szanownego:~《♧》

Ps. Sorki za znaki specjalne
Pozdr.
Tomasz Kaczmarek Radiowy Chochlik Pasja odkrywania

tito


sknd


Tomislaw




sknd


tito