OPTIMA@HOME

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 14 Lipiec 2011, 12:17

Tomasz R. Gwiazda

CytatAbout OPTIMA@HOME
OPTIMA@HOME is a research project that uses Internet-connected computers to solve challenging large-scale optimization problems. The goal of optimization is to find a minimum (or maximum) for a given function. This topic is perfectly explained in the Internet. See for example excellent explanation by Arnold Newumaier. Many practical problems are reduced to the global optimization problems. At the moment this project runs an application that is aimed at solving molecular conformation problem. This is a very challenging global optimization problem consisting in finding the atomic cluster structure that has the minimal possible potential energy. Such structures plays an important role in understanding the nature of different materials, chemical reactions and other fields. The details about the problem can be found here. You can participate by downloading and running a free program on your computer.

DCSDG is based at Institute for Systems Analysis of Russian Academy of Sciences, department of Distributed Computing - a founding member of the International Desktop Grid Federation.

http://boinc.isa.ru/dcsdg/index.php

obecnie z tego co wiedze sa takie aplikacje
Linux running on an Intel x86-compatible CPU    
Mac OS 10.4 or later running on Intel


team istnieje: http://boinc.isa.ru/dcsdg/team_display.php?teamid=9

Nikt nie chwalił sie  :>

Troll81

#1
http://boinc.isa.ru/dcsdg/show_user.php?userid=35

dlaczego mchl nie odebrał mi foundera?

Aegis Maelstrom

Wchodzę, a tu uczestnik dnia - Tomasz R. Gwiazda!  :ahoy:

Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze. Ciekawi mnie ta desktop grid federation - wprawdzie uniwersytety wśród członków są raczej drugo i trzecioligowe, ale są a do tego znajdziemy parę znanych nazw: AlmereGrid, SZTAKI, Rechenkraft.net e.V. i Ibercivis.

Tomasz R. Gwiazda

typowe dla nowych projektow, ze kazdy nowu user to UOTD :P
ja nawet 1 wu nie dostalem :D


apohawk

"Copyright © 2011 REPLACE WITH COPYRIGHT HOLDER"  %)
No good deed goes unpunished.

Troll81

Już dostępne pod BOINCStats

Slavkoyama

Zachęcam wszystkich do "chrupania" tego projektu - obecnie z naszego teamu WU liczy 3 osoby, a zespół jest na 11 miejscu. U mnie projekt liczy się tylko pod linuxem - pod Win informuje, że nie jest dostępny dla mojego typu komputera.

Cyfron

liczy tylko na linuxie, bo tylko taką ma aplikacje:
http://boinc.isa.ru/dcsdg/apps.php

aborek

Czasami coś na wirtualce policzę, ale fakt, jak byśmy się zawzięli, to możemy być wysoko.

Cyfron

dołączę jednego hosta majacego linuxa, ale to najwcześniej jutro.

AL

Ja z miłą chęcią bym policzył, ale poza tym, że liczy tylko pod linuksem - to liczy jeszcze tylko na intelach - a tego akurat nie mam w swojej stajni.

lolek

Na intelach? A to z jakiego powodu ???

AL

#12
Cytat: lolek w 29 Lipiec 2011, 12:50
Na intelach? A to z jakiego powodu ???

Trudno powiedzieć. Może o ile się projekt rozwinie to zrobią wraperry na inne platformy i systemy, ale póki co dostępna jest tylko ta jedna aplikacja:
http://boinc.isa.ru/dcsdg/apps.php

stasieks

A to nie ruszy na cloudzie np. ovh.pl ?

AL

Cytat: stasieks80_PL w 29 Lipiec 2011, 15:18
A to nie ruszy na cloudzie np. ovh.pl ?

Hmm przyznam się szczerze, że miałem sporą przerwę (prawie dwa lata) i choć widziałem gdzieś coś o tym na forum - to nie nadrobiłem jeszcze zaległości na tyle by wiedzieć co to właściwie jest i z czym się to je.

stasieks

#15
Cytat: AL w 29 Lipiec 2011, 15:29
Cytat: stasieks80_PL w 29 Lipiec 2011, 15:18
A to nie ruszy na cloudzie np. ovh.pl ?

Hmm przyznam się szczerze, że miałem sporą przerwę (prawie dwa lata) i choć widziałem gdzieś coś o tym na forum - to nie nadrobiłem jeszcze zaległości na tyle by wiedzieć co to właściwie jest i z czym się to je.

W takim razie polecam nasz wątek, Boinc w chmurze obliczeniowej

RAD-Poland

Cytat: AL w 29 Lipiec 2011, 12:41
Ja z miłą chęcią bym policzył, ale poza tym, że liczy tylko pod linuksem - to liczy jeszcze tylko na intelach - a tego akurat nie mam w swojej stajni.

liczy zarówno na Intelach jak i AMD (przynajmniej mój Athlon64X2) i wiele innych http://boinc.isa.ru/dcsdg/top_hosts.php

++ w chmurze liczy się bardzo dobrze, projekt ma bardzo małe wymagania (co do pamięci) to spokojnie można go również dołączać jeśli ktoś wykorzystuje chmurę do czegoś innego niż BOINC.

-- projekt jest "czuły" na skoki mocy chmury (przyznawane punkty oparte są na benchmarku klienta)
-- liczone próbki czasami nie "wytrzymują" przeniesienia VM (przypuszczenie) i kończą się błędem "Error while computing" dotyczy wszystkich w tym momencie liczonych próbek, taka sama sytuacja występuje też w kilku innych projektach np sudoku

offtop: to właśnie przez chmurę (dane aktualnie pracującego hosta "top - 16:30:40 up 180 days") odpuściłem modernizację CPU X2 -> X6 i cierpliwie czekam na wiarygodne testy Bulldozera oraz decyzji o wysłaniu Athlona64X2 (rocznik 2005) na zasłużoną emeryturę

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

matszpk

ja też dołączyłem do projektu (z ciekawości, przed chwilą). na razie liczę na starym kompie (Athlon XP 1700+).
mnie ciekawi jedna rzecz. jak często aplikacji robi checkpointy?

Agbar


Cyfron

no i zepsułeś im projekt ;)

A tak na poważnie, to o co chodzi? Że ich asymilator nie może poradzić sobie ze sprawdzeniem próbek od Ciebie? czy jak? co się stało?

aborek

Tylko WCG nie zepsuj, bo kicha będzie ;)

Tomasz R. Gwiazda

ciekawe po co to napisali ?
sugeruja ze celowo cos zrobiles?

apohawk

 XD
Chłopaki sobie po prostu nie radzą. Skopali coś w aplikacji i teraz wielkie zdziwienie. Zamiast naprawić, to jeszcze zadymę robią.
No good deed goes unpunished.

Troll81

wziąłeś ich przez zaskoczenie....

Agbar

W nowej wersji klienta (6.13.ileś) zmieniony został sposób podpisywania wyników. Oczywiście wszyscy prowadzący zostali poinformowani (tzn. ci, którzy są zapisani  na listę BOINC projects), również o tym jak sobie z tym poradzić.
Ciekawą odpowiedź dostałem od Richard Haselgrove (na BOINC alpha):
Cytat: Richard HaselgroveThe most worrying part of the 'public punishment' is their statement that the affected results ended up marked as 'success' in their database.

Many other projects have been caught out by the signature change, but in every other case that I've seen, the jobs ended up with "validate error" because of the not-uploaded output files - performing even rudimentary validation should have prevented their assimilator problems.
Widać, zrobili coś po swojemu:)

Troll81

napisz to na ich forum :D

Agbar

Już dawno zrobione %)

aborek

Pojawiła się aplikacja na Windows :D

legis

łapłem kilka WU ok 7,4 pkt za 1000 sek.